Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka
 • CZY ZNASZ SWÓJ KRAJ? TURNIEJ WIEDZY O POLSCE

  16 listopada 2018 r., w atmosferze obchodów 100-lecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rywalizowali w konkursie wiedzy o Polsce - Czy znasz swój kraj? W ten sposób oddaliśmy hołd tym wszystkim, którzy walczyli o to, byśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej ojczyźnie.

  Zespoły klasowe odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski, jej kultury, położenia geograficznego, układali z rozsypanek wyrazowych zdania o tej tematyce, mapę Polski z puzzli, rozpoznawali na ilustracjach sylwetki sławnych Polaków oraz najpiękniejsze miejsca naszego kraju. Uczniów zmagających się z zadaniami dopingowały okrzyki kolegów podkreślające miłość do ojczyzny, wyrażające dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

  Okazało się, że wiedza naszych dzieci na temat ojczystego kraju jest bardzo duża, że uczniowie potrafią współpracować w grupach i w miłej atmosferze ze sobą rywalizować. Walka była bardzo wyrównana, prawie każda klasa zdobyła maksymalną liczbę punktów.

  Przebieg konkursu obserwowali Pan dyrektor oraz Pani dyrektor, którzy na koniec pogratulowali uczestnikom i wręczyli wszystkim nagrody.

  Zaangażowanie uczniów, stroje symbolizujące nasze barwy narodowe, prezentowane przez każdą klasę piosenki o Polsce były wyrazem patriotyzmu naszych najmłodszych.

  GALERIA FOTOGRAFII

 • Gminny konkurs literacki

  Uczniowie naszej szkoły , którzy są uzdolnienie literacki i lubią swoje myśli przelewać na papier, wzięli udział w gminnym konkursie literackim zorganizowanym przez Zespół Szkól w Medyni Łańcuckiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było napisanie opowiadania lub wiersza inspirowanego cytatem z „Pana Tadeusza” :

   „Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie

  święty i czysty jak pierwsze kochanie (…)”

  I miejsce  w kategorii opowiadanie zajęła Zuzanna Lęcznar z klasy V „A”

  I miejsce w kategorii wiersz  otrzymała Anna Buk z klasy V „|B”, zaś II miejsce Gabriela Kustra z klasy V „B”.

  Prace naszych uczennic była na wysokim poziomie i zawierały wartości patriotyczne oraz ukazywały miłość wobec ojczyzny. Do wzięcia udziału w konkursie zachęciła uczennice polonistka Dorota Woś.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • III Powiatowe Dyktando „O Złote Pióro Henryka”

  Dnia 6 listopada br. uzdolnieni ortograficznie  uczniowie klasy VII,VIII,III gimnazjum, wzięli udział I etapie III Powiatowego Dyktanda „O Złote Pióro Henryka”, które zorganizowało

   I LO w Łańcucie.

  Do dalszego etapu zakwalifikowało się trzech uczniów Krzysztof Lalicki z klasy VII, Karolina Kramarz  i Flip Dudziński  z klasy III gimnazjum, którzy dnia 14 listopada  wzięli udział w kolejnym etapie dyktanda, które odbyło się podczas Dnia Obchodów Patrona Szkoły- Henryka Sienkiewicza. Uczniowie oprócz potyczek ortograficznych mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany z tej okazji.

  Zaszczytne III miejsce kolejny raz zajęła Karolina Kramarz .

  Do dyktanda uczniów przygotowywały polonistki Dorota Woś i Magdalena Sergiew.

 • Gminne obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

  10 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice wzięli udział w uroczystych gminnych obchodach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

  GALERIA FOTOGRAFII

 • GMINNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

  Dnia 5 listopada w naszej placówce odbywał się Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. „Śpiewam Tobie Polsko”. Głównym celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypomnienie i upamiętnienie pieśni patriotycznych oraz rozwijanie talentów muzycznych wśród dzieci przedszkolnych.

   W konkursie wzięło udział 17 dzieci z terenu Gminy Czarna w wieku od 3 do 6 lat:

  • Otylia Paczocha, Milena Lęcznar (Wola Mała)
  • Julia Wilczak (Medynia Głogowska)
  • Aleksandra Witek, Izabela Gołojuch (Zalesie)
  • Lena Kowalska, Wiktoria Rejman, Lena Kuszaj (Dąbrówki)
  • Jaromir Mastyj, Gabriela Chudzik (Czarna Przedszkole nr 1)
  • Maja Jakubowska, Izabela Jakubowska (Czarna Przedszkole nr 2)
  • Gabriel Barski, Zuzanna Parys, Wiktoria Skrobacz, Karol Parys, Wiktor Stopyra (Krzemienica)

  Uczestnicy konkursu prezentowali piosenki w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki, a z każdej kategorii jury (w składzie Pan Jacek Lalicki, Pan Józef Buk oraz Pan Wincenty Morycz) wyłonili zwycięzców. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze  za udział w konkursie. Gratulujemy uczestnikom, ich rodzicom oraz kadrze placówek oświatowych  wysokiego poziomu wokalno-scenicznego. Życzymy dzieciom, aby ich odkryte talenty były wszechstronnie rozwijane i pielęgnowane.

 • „Spieszmy się kochać ludzi…”

  Szkolne Koło Caritas i SU zorganizowały w naszej szkole akcje zbierania zniszczy, które dnia 31 października  br. zostały zapalone na grobach krzemienieckich cmentarzy.

  Uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Dorotą Woś udali się na nowy cmentarz , gdzie w skupieniu oddali część zmarłym nauczycielom oraz osobom, które zasłużyły się społeczności szkolnej i środowiskowej. Nie zapomnieli również zapalić świeczkę na samotnych i zapomnianych mogiłach. Zaś ksiądz Janusz Kowal z członkami Caritasu udała się na stary cmentarz , aby zapalić znicze  na grobach dawno zmarłych mieszkańców wsi Krzemienica. Zapalane znicze były oznaczone logo szkoły.

  Wydarzenie to wzbudziło w uczniach refleksję, że życie to dar, którego nie należy zmarnować i trzeba doceniać bliźnich , tak jak pisał ks. Jan Twardowski „Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…” oraz ,że powinno sie darzyć szacunkiem i nie zapominać o osobach , które odeszły z tego świata, a wniosły wiele dla lokalnego środowiska.

 • Sukces uczennic w konkursie „Czyste środowisko – czyste powietrze”

  26 października w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Czyste środowisko – czyste powietrze”, w którym naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV a  Jowita Rejman i Maja Surmacz. Konkurs został zorganizowany w ramach Kampanii Edukacyjnej SMOG. Do finałów, które odbyły się w Centrum Nauki Kopernik, dziewczyny zakwalifikowały się przygotowując „Ekologiczną kapsułę czasu” zawierającą list do przyszłych pokoleń, animację rysunkową „Jak rośnie drzewo” oraz wyjątkową, samowystarczalną hodowlę roślin zamkniętą w szczelnym, szklanym pojemniku. 
  Podczas finałów uczennice wykazały się sporą wiedzą na temat smogu, przyczyn jego powstawania oraz wpływu na nasze ciało i umysł. W realizacji zadań konkursowych liczyły się również pomysłowość i kreatywność, które przydały się m.in. podczas tworzenia gry edukacyjnej na temat smogu. Dziewczyny pokonały wiele drużyn dostając się do ścisłej czołówki finału dzięki czemu uzyskały tytuły laureatek konkursu. 
  Serdecznie gratulujemy uczennicom tak znaczącego sukcesu i dziękujemy za zaangażowanie w propagowanie wiedzy na temat ekologii, zanieczyszczeń powietrza i tworzącego się smogu. Mamy nadzieję, że sukces uczennic i temat konkursu skłoni wiele osób do refleksji na temat walki ze smogiem tak, byśmy wszyscy mogli żyć i dorastać w miejscu gdzie jest czyste powietrze. 
   

  GALERIA

 • Interaktywne widowisko "Doktor Dolitlle i jego zwierzęta czyli filmowe Safari"

  30 października 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych: „Jagódki”, „Biedronki”, „Wiewiórki” i „Misie” razem z opiekunami wybrały się do Rzeszowa do auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dzieci uczestniczyły w interaktywnym widowisku pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari” przygotowanym przez Teatr  „Show”. Doktor Dolittle i pies Jig opowiedzieli nam o swoich przygodach. Dowiedzieliśmy się jak udzielać pomocy zwierzętom i ludziom, a nawet sprawdziliśmy, jak można dotrzeć do Afryki. Nieliczni z nas mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy i wystąpić na scenie przed prawdziwą publicznością. Sceny nakręcone z ich udziałem zostaną wmontowane w przygody głównego bohatera i już niebawem zostaną udostępnione na stronie internetowej naszej szkoły.

 • Dzień Papieski 2018
  18.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Papieski 2018.

 • Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej

  Dnia 17 października w ramach lekcji historii uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej. Motywem przewodnim zajęć był temat „Od Kościuszki do Paderewskiego”. Wynieśliśmy z tej lekcji wiele ciekawych informacji na temat historii naszego kraju z okresu, kiedy Polski nie było na mapie Europy. Zapoznaliśmy się z wieloma faktami, które są dla nas ważne ze względu na to, że w tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie bardzo cieszyli się, że mogli wysłuchać ciekawych opowieści dotyczących przeszłości naszego kraju.

                                  Julia Wilk

  GALERIA

 • Przedszkolaki z wizytą w gospodarstwie rolnym

  17 października przedszkolaki z grup: „Jagódki”, „Biedronki”, „Wiewiórki” i „Misie” w ramach realizowanych tematów takich jak: skąd mamy chleb, mleko, jajka czy wełnę,  udały się z wizytą do pobliskiego gospodarstwa Pana Roberta. Chociaż dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Powodem takiej sytuacji jest malejąca liczba mieszkańców wsi zajmujących się rolnictwem. Przedszkolaki obejrzały gospodarstwo rolne, dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli, jak również widziały hodowlane zwierzęta: kury, owce, świnie, indyki oraz maszyny rolnicze. Dzięki takiej obserwacji zwierząt na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły sobie wiedzę o nich. A co najważniejsze miały możliwość bezpośredniego spotkania się ze zwierzętami, co z pewnością było dla nich niezapomnianym przeżyciem. Po takiej praktycznej lekcji żaden przedszkolak nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na pytanie: „Skąd się bierze mleko, jajka albo wełna?”. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Robertowi za zaproszenie, oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

 • Życzenia dla Nauczycieli
  13.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Życzenia dla Nauczycieli.

 • Teatrzyk w przedszkolu - 1

  12 października nasz przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru SKRZAT z Krakowa z przedstawieniem pt. „Przyjaciele z Zielonej Polany”. Była to zabawna opowieść o Krowie, której znudziło się życie w gospodarstwie. Bohaterka opuściła przyjaciół i zapragnęła zostać mieszkanką lasu. W poszukiwaniu przyjaciółki udał się Prosiaczek, który bardzo za nią tęsknił. Prosiaczek szukając Krówki spotkał w lesie złego wilka, który go porwał do swojej kryjówki. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło.  Przyjaciel Skrzat poprosił o pomoc w odnalezieniu przyjaciół  super bohatera - Batmana. Z jego pomocą  uratowali Prosiaczka  i Krówkę. Aktorzy nawiązali serdeczne relacje z dziećmi, które aktywnie włączały się w fabułę bajki, a także udzielały rad głównym bohaterom. Przygody zwierzątek zrobiły na najmłodszych ogromne wrażenie. Z pewnością niezwykłe przedstawienie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków Spektakl zakończył się ogromnymi brawami i uśmiechem na twarzy każdego dziecka. 

 • Eko-wycieczka klas pierwszych

  Eko-wycieczka klas pierwszych

  10 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Centrum Ekologii i Smaku w Handzlówce.  W agroturystycznym gospodarstwie,  na którego terenie znajduje się suszarnia owoców i warzyw oraz piękny, stary sad, dzieci wszystkimi zmysłami  poznawały produkty, które wyrosły w naturalnym otoczeniu i zostały przetworzone bez ulepszaczy, zgodnie z tradycją i doświadczeniem kilku pokoleń.  Suszone owoce i warzywa oraz ziołowo-owocowe herbatki bardzo zasmakowały uczniom.  Nie przeszkadzał im fakt, że w naparach nie było cukru, wystarczyła naturalna słodycz  i aromat tradycyjnie zasuszonych owoców.  Dzieci z radością i zaangażowaniem rozpoznawały smaki suszonych wiśni, czereśni, truskawek, borówek, jeżyn, gruszek, jabłek i pomidorów. W owocowych herbatach poszukiwały smaku mięty, liści malin, pąków sosny  a nawet kwiatów bławatka i stokrotki.

              Uczniowie dowiedzieli się co to są produkty BIO, w jaki sposób są wytwarzane  i jak  wiele cennych składników zachowuje się w odpowiednio przygotowanych i przechowywanych suszonych owocach i warzywach.  Uświadomili sobie, że mogą być one pyszną i bardzo zdrową przekąską, po którą można, a nawet warto sięgać każdego dnia.  A ponieważ oprócz zdrowego odżywiania niezwykle ważna dla dzieci jest aktywność ruchowa na świeżym powietrzu, uczniowie mieli sporo czasu na radosną, spontaniczną zabawę w starym, 80-letnim sadzie, który w słoneczny, październikowy dzień  był wyjątkowo piękny i mienił się wszystkimi barwami złotej, polskiej jesieni. 

              Z upominkiem w postaci zasuszonych owoców uczniowie wrócili do domów obiecując, że częściej niż dotychczas będą sięgali po pyszne, owocowe herbatki i przekąski.  Z pewnością wyjdzie im to NA ZDROWIE ! smiley

  GALERIA

 • 36 Powiatowy Rajd Rowerowy

     6 października 2018r. wzięliśmy udział w kolejnym, Powiatowym Rajdzie Rowerowym odbywającym się pod hasłem „100 – lecie Polski  niepodległej”. Trasa rajdu wiodła przez miejscowości, w których poznawaliśmy ślady różnych wydarzeń historycznych ostatnich stu lat. Rajd rozpoczynał się w Dąbrówkach, prowadził przez Rakszawę, gdzie usłyszeliśmy historię pomnika Wincentego Witosa.  W Węgliskach podziwialiśmy pamiątki z Izby Pamięci Tajnego Nauczania a w Wydrzu zobaczyliśmy obelisk poświęcony Janowi Baranowi żołnierzowi AK. W Julinie pochyliliśmy się nad mogiłą por. Władysława Dudka ps. "Ordon", a w Żołyni obejrzeliśmy film z rekonstrukcji odbicia więźniów 1943r. w tej miejscowości.  Rajd skończył się w Smolarzynach, gdzie odbyło się rozdanie upominków za konkurs sprawnościowy oraz losowanie nagród specjalnych. Uczniowie naszej szkoły wrócili do Krzemienicy bardzo zadowoleni i dumni z powodu pokonania tak długiej trasy.

  GALERIA

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W piątek, 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na przerwach każdy uczeń mógł zdobyć certyfikat ze znajomości tabliczki mnożenia, który został nagrodzony dodatkowym plusem z przedmiotu.

  Wszystkie lekcje matematyki w tym dniu opierały się na grach i zabawach. W klasach czwartych uczniowie mogli zmierzyć się z łamigłówkami, rebusami i krzyżówkami matematycznymi.  W klasach 5a i 6, uczniowie brali udział w „wyścigu do mety” wykonując zadania napotkane w grze planszowej. Klasy 5b i 7, brały udział  w turnieju „1 z 10”.  Najstarsi uczniowie z klas 8a, 8b i 3 gimnazjum, mieli okazję spróbować swoich sił w turnieju „Matematyczni Milionerzy”. 

  Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną zabawę.

                                                                                    Nauczyciele matematyki

  GALERIA

 • Owocowo u „Jagódek” i „Biedronek”

  Nadeszła jesień - sezon na pyszne owoce z sadu trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego we wtorek 2 października dzieci z grupy „Jagódki” i w środę 3 października dzieci z grupy „Biedronki” przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Po przygotowaniach: umyciu owoców i rąk, każdy przystąpił do krojenia owoców w kosteczkę, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiadomo, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że dzieci same ją przyrządziły?

 • Naszym chłopakom...

  Z okazji Dnia Chłopaka
  wszystkim Chłopakom,
  tym starszym i tym młodszym
  dużo zdrowia i słodyczy
  żeńska część Zespołu Szkół w Krzemienicy
  życzy!

  GALERIA

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka

Ochrona danych osobowych

1. Administratorem  danych osobowych przetwarzanych w Zespole Szkół w Krzemienicy jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
Adres placówki: : 37-127 Krzemienica 631

2. Wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować w sprawach ochrony Pani/Pana danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej: iodo@cuwczarna.pl lub pisemnie na adres Administratora.
3. Administrator przetwarza dane osobowe w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Zespole Szkół w Krzemienicy tzn. dane będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, a w pozostałych przypadkach -na podstawie zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody albo w związku z zawartą umową.
4. W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt. 3 odbiorcami  danych osobowych mogą być:
a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie
i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa,

b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Zespołem Szkół w Krzemienicy przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt. 3, a po tym czasie przez okres oraz
w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

6. Posiada Pani/Pan prawo do dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich: sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz prawo
do przenoszenia danych, a także prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

7. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art.6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
8. W sytuacji, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą, podanie przez Panią/Pana danych osobowych ma charakter dobrowolny.
9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe w sytuacji, gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.
10. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w ZS w Krzemienicy Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.
11. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również profilowane.