Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka
 • Najpiękniejsza palma wielkanocna - Obrazek 1Tradycyjnie już, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym  „Najpiękniejsza palma wielkanocna”  pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta oraz Starosty Łańcuckiego. Wyniki konkursu ogłoszono podczas kiermaszu wielkanocnego w łańcuckim maneżu, gdzie można było podziwiać wystawę 54 palm wykonanych z różnych materiałów i w różnych technikach plastycznych.
  W tym roku nasi uczniowie „zgarnęli” wszystkie miejsca (w kategorii wiekowej 11 – 14 lat):

  I miejsce:   Olga Morycz – klasa 7
  II miejsce:   Szymon Bednarek – klasa 6
  III miejsce:  Daria Kudelicz – klasa 4

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wielkie zaangażowanie i pomysłowość; laureatom gratulujemy!

   

  GALERIA FOTOGRAFII

 • Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego "Show Yourself" - małe formy teatralne

  Dnia 22 marca reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w  Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego „SHOW YOURSELF – małe formy teatralne”. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów klas V – VII szkół podstawowych powiatu łańcuckiego. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Wilk, Milena Surowiec, Alicja Michałek, Alicja Szczęch. Konkurs polegał na przedstawieniu inscenizacji w języku angielskim. Dziewczęta pięknie zaprezentowały przygotowaną scenkę "We're going on a bear hunt". Oprócz rywalizacji konkurs był okazją do zobaczenia występów pozostałych uczestników oraz do praktycznego zastosowania języka.

 • 3 marca 2018r. uczeń klasy VI Krzysztof Lalicki wziął udział w Etapie Wojewódzkim Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego uzyskując tytuł laureata.
  Krzyśkowi serdecznie gratulujemy.

  Kangur Matematyczny – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny, który odbył się 15 marca 2018r. Wzięło w nim udział 11 uczniów ze szkoły podstawowej:

  klasa IVA: Kinga Lęcznar, Jakub Zając, Jakub Stempak;
  klasa IVB: Gabriela Kuśtra, Klaudia Mach, Karol Drozd; 
  klasa VI: Anna Lalicka, Karol Lalicki, Krzysztof Lalicki;
  klasa VII: Gabriela Lis, Anna Trusiuk.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

  Znamy już wyniki z konkursu matematycznego Mat:

  Krzysztof Lalicki zdobył 98% pkt
  Karol Lalicki zdobył 80% pkt.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   

                                                                                                                            Nauczyciele matematyki

  GALERIA FOTOGRAFII

 • Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Obrazek 122 marca 2018 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali Przemysław Bieniasz, Wojciech Sandomierski oraz Mikołaj Surowiec. Udział w turnieju wymagał przygotowania z szerokiego zakresu wiedzy pożarniczej. Co prawda nie udało się zakwalifikować do następnego etapu, ale chłopcy wykazali się dużą wiedzą. Najbliżej kwalifikacji był Przemek. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

 • 22 marca dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych tradycyjnie przywitały wiosnę i pomimo śniegu na dworze, barwnym korowodem przemaszerowały ulicami w okolicy przedszkola. Wśród dzieci panowała radosna atmosfera, było gwarno kolorowo i wesoło. Śpiew wiosennych piosenek rozsiewał wokół słońce, uśmiech i optymizm.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Klub o Ciekawej Książce

  Dnia 6 marca br. odbyło się kolejne spotkanie Klubu o Ciekawej Książce. Uczniowie podczas spotkania opowiadali jakie utwory literackie w ostatnim czasie przeczytali. Dzielili się bardzo ciekawymi refleksjami dotyczącymi ich obcowania z różnym rodzajem literatury. Recenzje, które stworzyli znajdą się w kolejnym numerze  szkolnej gazetki Sami o Sobie.

  Na kolejne spotkanie zapraszamy za miesiąc.

 • Gimnazjalne dyktando

  Dnia 27 lutego 2018 roku odbyło się w naszej szkole gimnazjalne dyktando o tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii w roku szkolnym 20172018 . Udział w nim wzięli uczniowie klasy II i III gimnazjum  dla których pisownia trudnych polskich wyrazów nie jest problemem. Mistrzem Ortografii został Jakub Sroka uczeń z klasy III „a”. Został on nagrodzony dyplomem oraz dwoma biletami szczęścia, które zwalniają go z pytania.

 • 9 marca naszą placówkę po raz kolejny odwiedzili muzycy z Mobilnej Filharmonii z audycją pt. „Muzyczne chichoty, żarty i psoty”. Dzieci miały okazję „dotknąć” muzyki, poczuć jej brzmienie, uczyć się poprzez zabawę. Takie spotkania to wspaniały sposób na uwrażliwienie małych słuchaczy na piękno i sztukę. Zadowolenie i uśmiech dzieci sprawiają, że przygoda w świecie melodii, brzmień i odgłosów - poza walorami wychowawczymi i edukacyjnymi - ma także inny aspekt - dobrego samopoczucia!

 • 08.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kobiet 2018.

 • W poniedziałek 5 marca nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili aktorzy z Teatru ,,Skrzat” z Krakowa i zaprezentowali dzieciom spektakl pt.: ,,Czarująca żaba”. To przygodowa bajka dla dzieci, w której piękna i czarująca żaba przybywa na dwór królewski. Dzięki swojej życzliwości i czarowi pomaga królewiczowi przezwyciężyć lęki i strach. Główna bohaterka - żabka, udowodniła dzieciom, że jak się czegoś bardzo pragnie to wszystko można osiągnąć oraz że dobro zawsze zwycięża ze złem. Dzieci świetnie bawiły się, przeżyły wiele mocnych, ale pozytywnych wrażeń. Dowiedziały się, że nie można zanieczyszczać wód i wątpić we własne siły i możliwości. Jak zawsze opowieść była bardzo ciekawa i wciągająca. Dzieci świetnie bawiły się, przeżyły wiele mocnych, ale pozytywnych wrażeń.

 • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  W 1945 roku zakończyła się II wojna światowa. Władzę w Polsce przejęli komuniści, którzy w pełni byli podporządkowani Związkowi Sowieckiemu. Komunistyczne władze zorganizowały Urząd Bezpieczeństwa (UB) i milicję, które służyły do zapewnienia porządku w państwie. Służby te szybko okryły się ponurą sławą, gdyż rozpoczęły bezwzględną rozprawę ze wszystkimi, których komuniści uznali za swoich przeciwników. Aresztowały tysiące żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji podziemnych. Patriotów, którzy bohatersko walczyli w czasie okupacji, nowa władza uważała za swoich głównych przeciwników. Prześladowano także tych, którzy nie godzili się z bezprawiem panującym w czasie rządów komunistów. Byli oni aresztowani, torturowani oraz skazywani na kary wieloletniego więzienia lub śmierć. Członków niepodległości konspiracji, którzy  podjęli nierówną walkę z komunistyczną władzą, określamy mianem żołnierzy niezłomnych lub wyklętych. Symbolem bohaterstwa i niezłomności w walce o niepodległość stali się między innymi Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna.

 • 28.02.2018 r. gościliśmy w naszej szkole artystów objazdowej grupy cyrkowej, którzy prezentowali swoje umiejętności w żonglerce, sztukach zręcznościowych oraz iluzji. Za każdym razem pojawiali się na scenie w nowych, barwnych,  przykuwających wzrok kostiumach. Oglądaliśmy m.in. pokaz jednoczesnego poruszania wieloma kołami hula-hop, żonglerkę maczugami, piłkami. Nie zabrakło również „czarodzieja- iluzjonisty” i zabawnego klauna, który z wielką wprawą rozśmieszał widownię. Na koniec przedstawienia dzieci wraz z uczniami szkoły podziwiały ogromnego biało-żółtego pytona królewskiego pełniącego rolę „paska do kostiumu” oraz „egzotycznego szala”. Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły miały możliwość sprawdzenia się w wybranych sztuczkach cyrkowych pod czujnym okiem artystów. Zapewne czuły się bardzo ważne, kiedy nie żałowaliśmy im braw po skończonej prezentacji. Cyrkowi artyści dali wspaniały popis swoich umiejętności oraz dostarczyli widowni wielu wrażeń i dobrego humoru. Mamy nadzieję, że jeszcze nas kiedyś odwiedzą.

 • 27.02.2018 r. nasze przedszkole odwiedzili artyści ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Tym razem dzieci poznały taniec – Street Dance. Gościem specjalnym był Pan Mateusz Dragan tancerz, który brał udział w konkursach tanecznych w 10 krajach, wielokrotny medalista w tej dziedzinie. Dzieciom bardzo podobały się podstawowe ruchy poppingu oraz hip hop-u. Wszyscy chętnie zamieniali się w roboty i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

 • Konkurs „Bądź poliglotą”

  Konkurs „Bądź poliglotą” - Obrazek 123.02.2018 r. w II LO w Łańcucie odbył się Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź poliglotą”.Konkurs „Bądź poliglotą” - Obrazek 2 Celem konkursu jest popularyzacja nauki języków obcych wśród młodzieży. Cieszy się on dużym zainteresowaniem oraz cechuje go bardzo wysoki poziom występów. Wśród 80 miłośników języków obcych z 19 szkół zaprezentowały się również uczennice naszej szkoły: Karolina Kramarz (kl. II gim) i Gabriela Lis (kl. VIIb) w kategorii recytacja w jęz. angielskim oraz Amelia Gargała (kl. II gim) i Klaudia Sroka (kl. VIIb) w kategorii śpiew w jęz. angielskim.
  Karolina Kramarz zdobyła II miejsce w kategorii recytacja, a Klaudia Sroka otrzymała wyróżnienie w kategorii form śpiewanych. 

  Gratulujemy udanych występów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

  Konkurs „Bądź poliglotą” - Obrazek 3

   

 • Zimowisko 2018

  W trakcie ferii zimowych już po raz czwarty wspólnie z koleżanką Małgorzata Lech przygotowałyśmy zimowisko w pierwszym tygodniu dla uczniów naszej szkoły, przy współpracy z paniami Anną Dołęgą i Agnieszką Lalicką. W ramach programu w pierwszy dzień wyjechałyśmy do Siedliska Janczar w Pstrągowej, gdzie zamiast kuligu był przejazd bryczkami, uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych: „Od ziarenka do Bochenka”, piekli wspólnie chleb, było również ognisko z pieczeniem kiełbasy i obiad w karczmie. W wyjeździe towarzyszył nam Pan Dyrektor.

  Drugi i trzeci dzień  spędziliśmy na wycieczce w Krakowie, zwiedziliśmy ZOO, Wzgórze Wawelskie z Katedrą i Dzwonem Zygmunta oraz Muzeum. Odwiedziliśmy Manufakturę cukierków, gdzie uczniowie mogli skosztować ciepłej masy i zobaczyć jak ręcznie robione są lizaki i cukierki. Spacerowaliśmy po Rynku Głównym szlakiem szopek krakowskich, nawiedziliśmy Bazylikę Mariacką. Byliśmy w Historylandzie – miejscu gdzie historia Polski przedstawiona jest za pomocą ponad dwóch milionów klocków Lego i wirtualnej rzeczywistości. Czwartego dnia bawiliśmy się w Kręgielni Galaktyka w Rzeszowie, a piąty dzień spędziliśmy twórczo w szkole, tworząc projekty koszulek, zajęcia te każdego roku cieszą się ogromnym zaangażowaniem uczestników zimowiska. 

  Zimowisko zakończyliśmy dyskoteką. Tego roku w zimowisku uczestniczyła rekordowa liczba 51 uczniów z klas od pierwszej po trzecią gimnazjum, ale chętnych było więcej, ograniczeniem była liczba miejsc w autokarze.

  GALERIA

 • Wspólnie spędzamy wolny czas

  Wspólna zabawa i pogłębianie więzi były głównym celem wyjazdu integracyjnego uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej do Multikina i Parku Trampolin „Happy Jump” w Rzeszowie. Zajęcia pod okiem instruktorów, dowolne zabawy i gry zespołowe na trampolinach  dostarczyły dzieciom nie tylko okazji do aktywności fizycznej, ale wyzwoliły w nich ogromne pokłady radości.

  Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w „Multikinie”, gdzie uczniowie obejrzeli film „Kacper i Emma - zimowe wakacje”. Wraz z bohaterami filmu przekonywali się jak to jest wyjechać z domu i spędzić ferie z dala od rodziców oraz jakie wartości w przyjaźni i życiu rodzinnym liczą się najbardziej. Dodatkiem do projekcji filmu było zwiedzanie kina „od kuchni” -  wizyta w projektorni, obserwacja pracy kasjerów, poznanie tajników robienia słonego i karmelowego popcornu oraz degustacja kinowego przysmaku.  Uczniowie poznali również kinowy „savoir-vivre” gwarantujący legalny odbiór kultury oraz dbałość o komfort wszystkich kinomanów.

  Wspólny wyjazd zbudował świetną atmosferę w grupie i dodatkowo ją zintegrował pogłębiając dotychczasowe relacje.

  GALERIA

 • Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej

  Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej - Obrazek 1W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w niecodziennych lekcjach przeprowadzonych przez pracownika tej instytucji. Zajmuje się ona m. in.  gromadzeniem dokumentów i prowadzeniem śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, upamiętnianiem wydarzeń, miejsc i postaci w dziejach walki i męczeństwa narodu polskiego oraz edukacją publiczną. W naszej szkole odbyły się lekcje dotyczące I i II wojny światowej. Spośród tematów pojawiły się zagadnienia:

  • Orlęta Lwowskie,
  • Zbrodnia katyńska. Kłamstwo katyńskie,
  • Najmłodsi bohaterowie – dzieci i młodzież podczas II wojny światowej.  

  W zajęciach uczestniczyły klasy: V, VI, IIIa G, IIIb G. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły bliżej poznać uczniom realia tamtych czasów i ich bohaterów. Dopełnieniem fachowej wiedzy prowadzącego był bogaty materiał edukacyjny w postaci zdjęć.

  Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej - Obrazek 2

 • Klasy 4 w Centrum Nauki i Zabawy "EuGeniusz"

  26 stycznia uczniowie klasy IVa i IVb pojechali do Rzeszowa do kina na mądry, zabawny i bardzo wzruszający film „Cudowny chłopak”. Po filmie odwiedziliśmy Centrum Nauki i Zabawy „Eugeniusz”. Wszystkie eksponaty zostały tak przygotowane, by zainteresować odwiedzających. Do dyspozycji było 7 stref tematycznych takich jak m.in. Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki czy Strefa Eko- Domu. Zabawie i samodzielnym eksperymentowaniom nie było końca.

  GALERIA FOTOGRAFII

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka

Galeria zdjęć