Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka
 • W historycznych momentach cieszą historyczne zwycięstwa uczniów naszej szkoły

  Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział
  w dwóch gminnych konkursach historycznych. Pierwszy został zorganizowany pod hasłem „100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 1918 – 2018”. Polegał na wykonaniu pracy plastycznej
  w dwóch kategoriach. W II kategorii wiekowej I miejsce zajęła Gabriela Lis z klasy VIII b,
   zaś II miejsce zdobył Szymon Dubiel z klasy IV b. Uczniowie ci wykonali plakat na temat „Ciekawe postacie i wydarzenia w Historii Polski”. W III kategorii wiekowej, na poziomie gimnazjum, I miejsce zostało przyznane Patrycji Dubiel z klasy III. Jej praca dotyczyła tematu „Polska Niepodległa”.

  W listopadzie miał miejsce także Gminny Konkurs Historyczny pt. „Polskie drogi do niepodległości 1772 – 1918”. Aby wziąć w nim udział, trzeba było przygotować prezentację multimedialną. Zadania tego podjęła się Karolina Kramarz z klasy III gimnazjum i dostała wyróżnienie.

  GRATULUJEMY!

 • Teatrzyk w przedszkolu - 2

  Dnia 26.11.2018r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie „Między nami krasnalami” w  wykonaniu aktorów Teatru „Skrzat” z Krakowa.  Była to zabawna historia wesołych skrzatów, dzięki której przedszkolaki nabywały umiejętności samodzielnego rozróżniania zachowań poprawnych i niepoprawnych. Dzieci uczyły się szacunku do pracy oraz poznawały pozytywne wzorce zachowań. Przedszkolaki nie tylko oglądały, ale także brały czynny udział w przedstawieniu.

 • Dzień Pluszowego Misia

  JAGÓDKI - GALERIA ZDJĘĆ

  23 listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych pluszaków. Po śniadaniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz smaczny misiowy tort. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy ze swoim pluszakiem.

 • Sukcesy w konkursie "Bezpieczne wakacje 2018"

  22 listopada 2018 r.  w  Komendzie Policji w Łańcucie odbyło się wręczenie nagród zdobytych w konkursie plastycznym ,,Bezpieczne wakacje 2018”. W kategorii klas I – III  nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca:

  • I miejsce -   Małgorzata Dubiel – uczennica kl. II B

  • III miejsce - Aleksandra Lech – uczennica kl. I A

  • wyróżnienie – Konstanty Wypyski – uczeń kl. I A

  Praca plastyczna Małgorzaty Dubiel  na szczeblu wojewódzkim zdobyła również I miejsce.

  Uczestnicy konkursu  zwiedzili pomieszczenia pracowników policji. Policjanci opowiedzieli im o swojej pracy, pokazali odznaki policyjne oraz inne pamiątki.

  Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

  GALERIA

 • Alfik Matematyczny

  21 listopada w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Do zmagań z zadaniami matematycznymi przystąpiło 13 uczniów.

  Klasa IVa : Bartman Szymon, Pelic Paweł

  Klasa IVb : Puziewicz Amelia, Wołowiec Julia

  Klasa Va  : Suder Fabian, Szubart Bartłomiej

  Klasa Vb  : Buk Anna, Kuśtra Gabriela

  Klasa VI   : Bielecka Maria, Turek Laura

  Klasa VII  : Lalicka Anna, Lalicki Karol, Lalicki Krzysztof

  Na wyniki konkursu musimy jeszcze poczekać. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy sukcesów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach matematycznych.

                                                              Nauczyciele matematyki

  GALERIA

 • CZY ZNASZ SWÓJ KRAJ? TURNIEJ WIEDZY O POLSCE

  CZY ZNASZ SWÓJ KRAJ? TURNIEJ WIEDZY O POLSCE

  16 listopada 2018 r., w atmosferze obchodów 100-lecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rywalizowali w konkursie wiedzy o Polsce - Czy znasz swój kraj? W ten sposób oddaliśmy hołd tym wszystkim, którzy walczyli o to, byśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej ojczyźnie.

  Zespoły klasowe odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski, jej kultury, położenia geograficznego, układali z rozsypanek wyrazowych zdania o tej tematyce, mapę Polski z puzzli, rozpoznawali na ilustracjach sylwetki sławnych Polaków oraz najpiękniejsze miejsca naszego kraju. Uczniów zmagających się z zadaniami dopingowały okrzyki kolegów podkreślające miłość do ojczyzny, wyrażające dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

  Okazało się, że wiedza naszych dzieci na temat ojczystego kraju jest bardzo duża, że uczniowie potrafią współpracować w grupach i w miłej atmosferze ze sobą rywalizować. Walka była bardzo wyrównana, prawie każda klasa zdobyła maksymalną liczbę punktów.

  Przebieg konkursu obserwowali Pan dyrektor oraz Pani dyrektor, którzy na koniec pogratulowali uczestnikom i wręczyli wszystkim nagrody.

  Zaangażowanie uczniów, stroje symbolizujące nasze barwy narodowe, prezentowane przez każdą klasę piosenki o Polsce były wyrazem patriotyzmu naszych najmłodszych.

  GALERIA FOTOGRAFII

 • Balladyna

  Dnia 15.11 uczniowie klas 7 i 8a, 8b  oraz 3 gimnazjum mogli podziwiać spektakl pt:"Balladyna", który specjalnie dla nich odegrał „Teatr Młodego Pokolenia". Gdy wszyscy się zebrali, i zajęli dogodne miejsca, rozpoczął się spektakl. Gra aktorów była świetna, tym bardziej, ze trzy osoby musiały wcielić się w kilka ról postaci dramatu. Piękne stroje i charakteryzacja sprawiały, że przedstawienie oglądało się z przyjemnością. Dużą rolę odegrała muzyka towarzysząca poszczególnym scenom. Raz budowała napięcie i niepokój, by później przejść w spokojne , ciche i uspokajające dźwięki. Spektakl wszystkim się podobał. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, w pełni zresztą zasłużonymi.

  Weronika Kwiatkowska kl.7

 • Zawody w mini piłkę ręczną

  W dniu 14.11.2018 r. w Krzemienicy odbyły się Gminne Zawody w mini piłkę ręczną. Nasza drużyna w składzie: Patryk Prucnal, Jakub Gołojuch, Szymon Strzępka, Maciej Szajnar, Jakub Stępak, Fabian Suder, Bartłomiej Szubart zajęła 1 miejsce. 

  GRATULACJE !!!

  GALERIA

 • Uczniowie klasy 7 reporterami

  Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy 7, na prośbę wychowawczyni – pani Magdaleny Sergiew, postanowili  wcielić się w role reporterów. 
  Zadali oni, mieszkańcom naszej wioski, kilka pytań dotyczących wyżej wspomnianego święta:
  •    Czym dla Pani/Pana jest Święto Niepodległości?
  •     W jaki sposób powinniśmy uczcić 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę? 
  Odpowiedzi udzielone naszym reporterom były pozytywnie zaskakujące. Wszyscy rozmówcy to wspaniali patrioci, dla których hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna, są zawsze ponadczasowe.
  Możemy być dumni z przynależności do naszej małej Ojczyzny, jaką jest Krzemienica.

 • Gminny konkurs literacki

  Uczniowie naszej szkoły , którzy są uzdolnienie literacki i lubią swoje myśli przelewać na papier, wzięli udział w gminnym konkursie literackim zorganizowanym przez Zespół Szkól w Medyni Łańcuckiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było napisanie opowiadania lub wiersza inspirowanego cytatem z „Pana Tadeusza” :

   „Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie

  święty i czysty jak pierwsze kochanie (…)”

  I miejsce  w kategorii opowiadanie zajęła Zuzanna Lęcznar z klasy V „A”

  I miejsce w kategorii wiersz  otrzymała Anna Buk z klasy V „|B”, zaś II miejsce Gabriela Kustra z klasy V „B”.

  Prace naszych uczennic była na wysokim poziomie i zawierały wartości patriotyczne oraz ukazywały miłość wobec ojczyzny. Do wzięcia udziału w konkursie zachęciła uczennice polonistka Dorota Woś.

 • III Powiatowe Dyktando „O Złote Pióro Henryka”

  Dnia 6 listopada br. uzdolnieni ortograficznie  uczniowie klasy VII,VIII,III gimnazjum, wzięli udział I etapie III Powiatowego Dyktanda „O Złote Pióro Henryka”, które zorganizowało

   I LO w Łańcucie.

  Do dalszego etapu zakwalifikowało się trzech uczniów Krzysztof Lalicki z klasy VII, Karolina Kramarz  i Flip Dudziński  z klasy III gimnazjum, którzy dnia 14 listopada  wzięli udział w kolejnym etapie dyktanda, które odbyło się podczas Dnia Obchodów Patrona Szkoły- Henryka Sienkiewicza. Uczniowie oprócz potyczek ortograficznych mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany z tej okazji.

  Zaszczytne III miejsce kolejny raz zajęła Karolina Kramarz .

  Do dyktanda uczniów przygotowywały polonistki Dorota Woś i Magdalena Sergiew.

 • Gminne obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

  10 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice wzięli udział w uroczystych gminnych obchodach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

  GALERIA FOTOGRAFII

 • GMINNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

  Dnia 5 listopada w naszej placówce odbywał się Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. „Śpiewam Tobie Polsko”. Głównym celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypomnienie i upamiętnienie pieśni patriotycznych oraz rozwijanie talentów muzycznych wśród dzieci przedszkolnych.

   W konkursie wzięło udział 17 dzieci z terenu Gminy Czarna w wieku od 3 do 6 lat:

  • Otylia Paczocha, Milena Lęcznar (Wola Mała)
  • Julia Wilczak (Medynia Głogowska)
  • Aleksandra Witek, Izabela Gołojuch (Zalesie)
  • Lena Kowalska, Wiktoria Rejman, Lena Kuszaj (Dąbrówki)
  • Jaromir Mastyj, Gabriela Chudzik (Czarna Przedszkole nr 1)
  • Maja Jakubowska, Izabela Jakubowska (Czarna Przedszkole nr 2)
  • Gabriel Barski, Zuzanna Parys, Wiktoria Skrobacz, Karol Parys, Wiktor Stopyra (Krzemienica)

  Uczestnicy konkursu prezentowali piosenki w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki, a z każdej kategorii jury (w składzie Pan Jacek Lalicki, Pan Józef Buk oraz Pan Wincenty Morycz) wyłonili zwycięzców. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze  za udział w konkursie. Gratulujemy uczestnikom, ich rodzicom oraz kadrze placówek oświatowych  wysokiego poziomu wokalno-scenicznego. Życzymy dzieciom, aby ich odkryte talenty były wszechstronnie rozwijane i pielęgnowane.

 • Spektakl „Balladyna” w wykonaniu uczniów klasy 7

  W październiku, na lekcji języka polskiego, chętni uczniowie klasy 7 przygotowali fragmenty dramatu „Balladyna”, wcielając się w poszczególne role niektórych bohaterów utworu J. Słowackiego. 
  Uczniowie na wysokim poziomie zaprezentowali wybrane fragmenty wyżej wspomnianego tekstu. Samodzielnie  przygotowali odpowiednie stroje 
  i rekwizyty. Przedstawienie wzbudziło podziw i zachwyt u pozostałej części klasy, która odegrała rolę widowni.

 • „Spieszmy się kochać ludzi…”

  Szkolne Koło Caritas i SU zorganizowały w naszej szkole akcje zbierania zniszczy, które dnia 31 października  br. zostały zapalone na grobach krzemienieckich cmentarzy.

  Uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Dorotą Woś udali się na nowy cmentarz , gdzie w skupieniu oddali część zmarłym nauczycielom oraz osobom, które zasłużyły się społeczności szkolnej i środowiskowej. Nie zapomnieli również zapalić świeczkę na samotnych i zapomnianych mogiłach. Zaś ksiądz Janusz Kowal z członkami Caritasu udała się na stary cmentarz , aby zapalić znicze  na grobach dawno zmarłych mieszkańców wsi Krzemienica. Zapalane znicze były oznaczone logo szkoły.

  Wydarzenie to wzbudziło w uczniach refleksję, że życie to dar, którego nie należy zmarnować i trzeba doceniać bliźnich , tak jak pisał ks. Jan Twardowski „Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…” oraz ,że powinno sie darzyć szacunkiem i nie zapominać o osobach , które odeszły z tego świata, a wniosły wiele dla lokalnego środowiska.

 • Sukces uczennic w konkursie „Czyste środowisko – czyste powietrze”

  26 października w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Czyste środowisko – czyste powietrze”, w którym naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV a  Jowita Rejman i Maja Surmacz. Konkurs został zorganizowany w ramach Kampanii Edukacyjnej SMOG. Do finałów, które odbyły się w Centrum Nauki Kopernik, dziewczyny zakwalifikowały się przygotowując „Ekologiczną kapsułę czasu” zawierającą list do przyszłych pokoleń, animację rysunkową „Jak rośnie drzewo” oraz wyjątkową, samowystarczalną hodowlę roślin zamkniętą w szczelnym, szklanym pojemniku. 
  Podczas finałów uczennice wykazały się sporą wiedzą na temat smogu, przyczyn jego powstawania oraz wpływu na nasze ciało i umysł. W realizacji zadań konkursowych liczyły się również pomysłowość i kreatywność, które przydały się m.in. podczas tworzenia gry edukacyjnej na temat smogu. Dziewczyny pokonały wiele drużyn dostając się do ścisłej czołówki finału dzięki czemu uzyskały tytuły laureatek konkursu. 
  Serdecznie gratulujemy uczennicom tak znaczącego sukcesu i dziękujemy za zaangażowanie w propagowanie wiedzy na temat ekologii, zanieczyszczeń powietrza i tworzącego się smogu. Mamy nadzieję, że sukces uczennic i temat konkursu skłoni wiele osób do refleksji na temat walki ze smogiem tak, byśmy wszyscy mogli żyć i dorastać w miejscu gdzie jest czyste powietrze. 
   

  GALERIA

 • Interaktywne widowisko "Doktor Dolitlle i jego zwierzęta czyli filmowe Safari"

  30 października 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych: „Jagódki”, „Biedronki”, „Wiewiórki” i „Misie” razem z opiekunami wybrały się do Rzeszowa do auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dzieci uczestniczyły w interaktywnym widowisku pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari” przygotowanym przez Teatr  „Show”. Doktor Dolittle i pies Jig opowiedzieli nam o swoich przygodach. Dowiedzieliśmy się jak udzielać pomocy zwierzętom i ludziom, a nawet sprawdziliśmy, jak można dotrzeć do Afryki. Nieliczni z nas mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy i wystąpić na scenie przed prawdziwą publicznością. Sceny nakręcone z ich udziałem zostaną wmontowane w przygody głównego bohatera i już niebawem zostaną udostępnione na stronie internetowej naszej szkoły.

 • Dzień Papieski 2018
  18.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Papieski 2018.

 • Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej

  Dnia 17 października w ramach lekcji historii uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej. Motywem przewodnim zajęć był temat „Od Kościuszki do Paderewskiego”. Wynieśliśmy z tej lekcji wiele ciekawych informacji na temat historii naszego kraju z okresu, kiedy Polski nie było na mapie Europy. Zapoznaliśmy się z wieloma faktami, które są dla nas ważne ze względu na to, że w tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie bardzo cieszyli się, że mogli wysłuchać ciekawych opowieści dotyczących przeszłości naszego kraju.

                                  Julia Wilk

  GALERIA

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka

Ochrona danych osobowych

1. Administratorem  danych osobowych przetwarzanych w Zespole Szkół w Krzemienicy jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
Adres placówki: : 37-127 Krzemienica 631

2. Wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować w sprawach ochrony Pani/Pana danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej: iodo@cuwczarna.pl lub pisemnie na adres Administratora.
3. Administrator przetwarza dane osobowe w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Zespole Szkół w Krzemienicy tzn. dane będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, a w pozostałych przypadkach -na podstawie zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody albo w związku z zawartą umową.
4. W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt. 3 odbiorcami  danych osobowych mogą być:
a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie
i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa,

b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Zespołem Szkół w Krzemienicy przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt. 3, a po tym czasie przez okres oraz
w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

6. Posiada Pani/Pan prawo do dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich: sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz prawo
do przenoszenia danych, a także prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

7. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art.6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
8. W sytuacji, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą, podanie przez Panią/Pana danych osobowych ma charakter dobrowolny.
9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe w sytuacji, gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.
10. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w ZS w Krzemienicy Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.
11. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również profilowane.