• Pierwsze kroki

Przygotowanie pracowni druku 3D oraz robotyki. Zapoznanie uczniów z drukarką 3D i jej funkcjami. Pokaz oraz kalibracja urządzenia.

• Pierwsze konstrukcje Skrikit

Edukacyjne klocki konstrukcyjne SkriKit rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną uczniów. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce. Uczniowie klas 4, 5 i 6 początkowo zapoznawaili się z zestawami klocków, następnie tworzyli swoje własne projekty.

• Bardziej zaawansowane...

Edukacyjne klocki SkriKit w szkole gwarantują świetną zabawę podczas tworzenia konstrukcji ściśle nawiązujących do realizowanego tematu dowolnej lekcji. Dodatkowymi atutami jest ich zastosowanie w terapii motoryki małej. Stanowią również doskonałe narzędzie wspierające rozwój umiejętności miękkich, zachęcając uczniów do współpracy i komunikacji podczas pracy w grupie. Jako klocki służące do rozbudowy robotycznych konstrukcji wspierają też naukę programowania.

W dalszym etapie uczniowie klas 4-6 tworzyli w grupach modele wg projektów dostępnych na: skrimarket.com. Celem zadania było wierne  odtworzenie modeli z wykorzystaniem szczegółowej instrukcji.

• Język angielski kreatywnie

• Podczas zastępstw z języka angielskiego uczniowie klas 4 oraz 6 tworzyli w grupach modele zwierząt z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych Skrikit posługując się szczegółową instrukcją w języku angielskim.

• Projekt językowo - technologiczny: "A trip to England"

W ramach kółka z języka angielskiego klasa 6b wzięła udział w wycieczce do Anglii ;)

Wycieczka odbywała się w ramach autorskiego projektu językowo - technologicznego: "A trip to England". Pierwszym etapem projektu było zapoznanie się z zabytkami, znanymi miejscami oraz charakterystycznymi symbolami Anglii. Zaplanowaliśmy wycieczkę po Londynie, umieszczając na trasie najważniejsze lokalizacje. Następnie, używając platformy Google Earth zwiedziliśmy wirtualnie zaplanowane miejsca. Żadna wycieczka nie może obyć się bez zdjęć, więc postanowiliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wykorzystaliśmy do tego celu sprzęt video zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

GALERIA ZDJĘĆ z wycieczki do Anglii  :)

Plan wycieczki do Anglii - Google Earth

• skrzemienica.edupage.org/photos/?eqa=Y21kPUdhbGxlcnlFZGl0b3ImZGlyaWQ9OCZhbGJ1bWlkPXRlYWNoZXJzLy0y