Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole
liczba odwiedzin: 1118170

Realizujemy

Polecamy


LinkiWtorek 20.02.2018

Nabór 2018/19

NABÓR DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2018/19

 • Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego (dla dzieci, które są obecnie zapisane) - do 7 marca • Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej (dla zamieszkałych poza obwodem naszej szkoły) - do 9 marca

Dokumenty należy składać w sekretariacie Zespołu Szkół lub na terenie przedszkola. Dokumenty podpisuje obydwoje rodziców (opiekunów).


 

AKTUALNOŚCI

 • W trakcie ferii zimowych już po raz czwarty wspólnie z koleżanką Małgorzata Lech przygotowałyśmy zimowisko w pierwszym tygodniu dla uczniów naszej szkoły, przy współpracy z paniami Anną Dołęgą i Agnieszką Lalicką. W ramach programu w pierwszy dzień wyjechałyśmy do Siedliska Janczar w Pstrągowej, gdzie zamiast kuligu był przejazd bryczkami, uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych: „Od ziarenka do Bochenka”, piekli wspólnie chleb, było również ognisko z pieczeniem kiełbasy i obiad w karczmie. W wyjeździe towarzyszył nam Pan Dyrektor.

 • Wspólna zabawa i pogłębianie więzi były głównym celem wyjazdu integracyjnego uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej do Multikina i Parku Trampolin „Happy Jump” w Rzeszowie. Zajęcia pod okiem instruktorów, dowolne zabawy i gry zespołowe na trampolinach  dostarczyły dzieciom nie tylko okazji do aktywności fizycznej, ale wyzwoliły w nich ogromne pokłady radości.

  Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w „Multikinie”, gdzie uczniowie obejrzeli film „Kacper i Emma - zimowe wakacje”. Wraz z bohaterami filmu przekonywali się jak to jest wyjechać z domu i spędzić ferie z dala od rodziców oraz jakie wartości w przyjaźni i życiu rodzinnym liczą się najbardziej. Dodatkiem do projekcji filmu było zwiedzanie kina „od kuchni” -  wizyta w projektorni, obserwacja pracy kasjerów, poznanie tajników robienia słonego i karmelowego popcornu oraz degustacja kinowego przysmaku.  Uczniowie poznali również kinowy „savoir-vivre” gwarantujący legalny odbiór kultury oraz dbałość o komfort wszystkich kinomanów.

 • W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w niecodziennych lekcjach przeprowadzonych przez pracownika tej instytucji. Zajmuje się ona m. in.  gromadzeniem dokumentów i prowadzeniem śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, upamiętnianiem wydarzeń, miejsc i postaci w dziejach walki i męczeństwa narodu polskiego oraz edukacją publiczną. W naszej szkole odbyły się lekcje dotyczące I i II wojny światowej. Spośród tematów pojawiły się zagadnienia:

 • 26 stycznia uczniowie klasy IVa i IVb pojechali do Rzeszowa do kina na mądry, zabawny i bardzo wzruszający film „Cudowny chłopak”. Po filmie odwiedziliśmy Centrum Nauki i Zabawy „Eugeniusz”. Wszystkie eksponaty zostały tak przygotowane, by zainteresować odwiedzających. Do dyspozycji było 7 stref tematycznych takich jak m.in. Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki czy Strefa Eko- Domu. Zabawie i samodzielnym eksperymentowaniom nie było końca.

  GALERIA FOTOGRAFII

 • W naszym przedszkolu nauka języka angielskiego w zakresie podstaw dla początkujących dzieci obejmuje wszystkie grupy wiekowe. Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w formie zabawowej ze zwróceniem uwagi na umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu i doborze materiału nie wykraczającego poza rzeczywistość dobrze znaną dzieciom. Nasze przedszkolaki poprzez gry, zabawy, piosenki, rymowanki: rozbudzają swoje zainteresowanie językiem angielskim, osłuchują się z jego brzmieniem poznają słowa i zwroty związane z ich najbliższym otoczeniem, uczą się właściwego zastosowania wyrazów i zwrotów, powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie, reagują na polecenia nauczycielki. Dla dzieci 3, 4 – letnich zajęcia z języka angielskiego odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 15 minut. Język angielski dla dzieci 5, 6 – letnich odbywa się dwa razy w tygodniu i trwa 30 minut. W interaktywnej formie zajęć języka angielskiego miały okazję uczestniczyć dzieci z grupy „Misie” 25 stycznia. Pani Anna Kuśtra zabrała dzieci do sali języka angielskiego, gdzie znajduje się tablica interaktywna. Praca z tablicą interaktywną jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego. Prawidłowe zapoznanie dziecka z aspektami multimediów jest bowiem nieodzownym elementem współczesnej edukacji, a tym samym wprowadza nową jakość do naszego przedszkola, które umiejętnie łączy tradycyjne metody i środki edukacji z wyzwaniami jakie stawia przed dzieć

 • Dzień Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Jest to dzień, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia z Dziadziem ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. 26 stycznia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały się we wspólnie przygotowanych jasełkach i programie artystycznym związanym tematycznie ze świętem Babci i Dziadzia. W ten sposób mogły podziękować kochanym Babciom i Dziadziom za trud włożony w ich wychowanie. Dumne Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków i wnuczek, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

 • Uczennice z Koła Regionalnego rozpoczęły w I półroczu obecnego roku szkolnego współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich. W tym celu odbyły się dwa spotkania. Pierwsze miało miejsce w Izbie Pamięci Kobiety Wiejskiej, gdzie pani Ewa Frączek, emerytowana nauczycielka naszej szkoły, opowiedziała nam o historii tego miejsca i osobach z nim związanych. Zapoznała nas również ze zgromadzonymi eksponatami i dawnymi obyczajami.

  Spotkanie z drugą członkinią Koła Gospodyń Wiejskich odbyło się w szkole. Na nasze zaproszenie przybyła pani Krystyna Guzek, która jest prezesem tej organizacji. Przy jej pomocy uczennice naszej placówki uczyły się piec proziaki, tradycyjne wiejskie bułeczki, które bardzo im smakowały.

 • 11 stycznia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem „magicznego dywanu”. Dzięki ogromnej bazie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dzieci nie mogły się nudzić. Zabawowa forma dywanu skutecznie absorbowała ich uwagę, angażując je tym samym w aktywną naukę. „Magiczny dywan” to specjalnie zaprojektowany rzutnik, który wyświetla na odpowiednio przygotowanym podłożu „wirtualny magiczny dywan”, na którym przedszkolaki są uczestnikami niesamowitych przygód w postaci ciekawych zabaw, gier i zajęć edukacyjnych. Dzieci podczas udziału w zabawach ingerują ruchy rąk i nóg oraz wykonywanych gestów - rozwijają koordynację ruchową. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim przedszkolakom i były dla nich nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem.

 • Alfik Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 22 listopada 2017 r.

  Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły:

  klasa IVA: Milena Płodzień, Jakub Stempak;

  klasa IV B: Klaudia Mach, Jan Peszko;

  klasa VI: Krzysztof Lalicki, Karol Lalicki;

  klasa VII B: Klaudia Sroka, Szymon Kania;

  klasa III: Faustyna Stopyra, Magdalena Kloc, Michał Surmacz, Jakub Sroka. 

   

  Orzeł Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 14 grudnia 2017 r.

 • 12 stycznia dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 1-7 Szkoły Podstawowej po raz kolejny spotkali się z muzykami Mobilnej Filharmonii.  Tym razem tematyka zajęć dotyczyła zwyczajów bożonarodzeniowych kultywowanych przez mieszkańców różnych stron świata. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać kolędy i świąteczne piosenki w trzech językach: polskim, angielskim i hiszpańskim. Tradycyjnie rozpoznawali również instrumenty muzyczne i zdobywali wiedzę na temat ich budowy i  brzmienia. Na sali rozbrzmiały dźwięki skrzypiec, gitar, janczarów, uczniowie poznali również nowy instrument – gitalele oraz mieli okazję zagrać na cyfrowym pianinie, które jest ciekawym połączeniem akustycznego instrumentu i cyfrowych możliwości. Muzyczne spotkanie było doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale również do podtrzymania nastroju Bożego Narodzenia.

 • W ostatni dzień spędzony w szkole przed świętami została przygotowana część artystyczna przez uczniów naszej szkoły. Wzięły w niej udział klasy 5, 7b oraz dziewczęta z kółka wokalnego z klasy 3 GIM. Po zakończonym przedstawieniu Pan Dyrektor wraz z Panią Dyrektor podzielili się opłatkiem z przedszkolakami oraz wszystkimi uczniami. Później nauczycieli i uczniowie wspólnie kolędowali. Na zakończenie wszyscy udali się na swoje wigilie klasowe.

  Karolina Kramarz

  GALERIA

 • Z okazji świąt Bożego Narodzenia, Rada Rodziców zorganizowała w naszej szkole konkurs szopek. Wzięły w nim udział wszystkie klasy szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Prace są przepiękne, uczniowie włożyli w nie dużo pracy, a także kreatywności. W wybraniu zwycięskich szopek pomogły panie z przedszkola. Nie był to łatwy wybór, dlatego też nagrodzone zostały wszystkie prace. Wyróżnione zostały dzieła klasy 3a z kategorii klas 1-4 szkoły podstawowej, a w kategorii  5SP-3GIM zwyciężyła szopka klasy 7b.

 • 20 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Tym razem Pan Mateusz oraz pani Gabriela zaprezentowali grupę instrumentów smyczkowych: skrzypce małe, skrzypce duże, altówkę oraz skrzypce elektryczne. Pan Mateusz szczegółowo opisał budowę skrzypiec. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek, otóż skrzypce mają duszę, a smyczek wykonany jest z włosów końskiego ogona. Pani Gabrysia w wirtuozerski sposób zaprezentowała fragment musicalu „Skrzypek na dachu”. Chętne przedszkolaki miały możliwość spróbowania nauki gry na tych instrumentach. Całe spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze. Dzieci wspaniale reagowały, śpiewały, klaskały i świetnie się bawiły.

 • 20.12.2017

  5 grudnia uczniowie klas I- III w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. obejrzeli widowisku pt. „O smoku i królu leniuchu”. Spektakl przeniósł najmłodszych widzów w świat baśni, w której król Histeriusz walczył z groźną chorobę zwaną lenistwem. Najmłodsi mieli również okazję spotkać św. Mikołaja, który częstował wszystkich łakociami.

  GALERIA

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole

Galeria zdjęć