Nawigacja

liczba odwiedzin: 1442687

Realizujemy

Polecamy


LinkiKontakt

Zespół Szkół w Krzemienicy
37-127 Krzemienica 631

tel. 172247370,
177715833 - przedszkole, intendentkaKomunikaty

Na terenie naszej placówki trwa ciągła zbiórka makulatury. Można ją dostarczać w dowolnym czasie i składać bezpośrednio w kontenerze od południowej strony szkoły.


Zapraszamy uczniów WSZYSTKICH klas do udziału w konkursie plastycznym "100-lecie niepodległości"regulamin konkursu


Uwagi dotyczące zajęć dodatkowych organizowanych przez podmioty zewnętrzne


Informuję, że ze strony rodziców wpłynęły zgłoszenia pojedynczych przypadków wszawicy. W związku z tym proszę wszystkich rodziców o systematyczne działania kontrolne dzieci pod tym kątem.

Dyrektor

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

PORADNIK


Informacja MEN na temat rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w roku 2019


WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW (szkoła)                                    RADA RODZICÓW - poradnik


Karta zapisu na świetlicę                               Opłaty dla grup przedszkolnych

AKTUALNOŚCI

 • Dzień Papieski 2018
  18.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Papieski 2018.

 • Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej
  18.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcje z IPN-em.

 • Przedszkolaki z wizytą w gospodarstwie rolnym

  17 października przedszkolaki z grup: „Jagódki”, „Biedronki”, „Wiewiórki” i „Misie” w ramach realizowanych tematów takich jak: skąd mamy chleb, mleko, jajka czy wełnę,  udały się z wizytą do pobliskiego gospodarstwa Pana Roberta. Chociaż dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Powodem takiej sytuacji jest malejąca liczba mieszkańców wsi zajmujących się rolnictwem. Przedszkolaki obejrzały gospodarstwo rolne, dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli, jak również widziały hodowlane zwierzęta: kury, owce, świnie, indyki oraz maszyny rolnicze. Dzięki takiej obserwacji zwierząt na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły sobie wiedzę o nich. A co najważniejsze miały możliwość bezpośredniego spotkania się ze zwierzętami, co z pewnością było dla nich niezapomnianym przeżyciem. Po takiej praktycznej lekcji żaden przedszkolak nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na pytanie: „Skąd się bierze mleko, jajka albo wełna?”. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Robertowi za zaproszenie, oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

 • Życzenia dla Nauczycieli
  13.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Życzenia dla Nauczycieli.

 • Teatrzyk w przedszkolu - 1

  12 października nasz przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru SKRZAT z Krakowa z przedstawieniem pt. „Przyjaciele z Zielonej Polany”. Była to zabawna opowieść o Krowie, której znudziło się życie w gospodarstwie. Bohaterka opuściła przyjaciół i zapragnęła zostać mieszkanką lasu. W poszukiwaniu przyjaciółki udał się Prosiaczek, który bardzo za nią tęsknił. Prosiaczek szukając Krówki spotkał w lesie złego wilka, który go porwał do swojej kryjówki. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło.  Przyjaciel Skrzat poprosił o pomoc w odnalezieniu przyjaciół  super bohatera - Batmana. Z jego pomocą  uratowali Prosiaczka  i Krówkę. Aktorzy nawiązali serdeczne relacje z dziećmi, które aktywnie włączały się w fabułę bajki, a także udzielały rad głównym bohaterom. Przygody zwierzątek zrobiły na najmłodszych ogromne wrażenie. Z pewnością niezwykłe przedstawienie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków Spektakl zakończył się ogromnymi brawami i uśmiechem na twarzy każdego dziecka. 

 • Eko-wycieczka klas pierwszych

  10 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Centrum Ekologii i Smaku w Handzlówce.  W agroturystycznym gospodarstwie,  na którego terenie znajduje się suszarnia owoców i warzyw oraz piękny, stary sad, dzieci wszystkimi zmysłami  poznawały produkty, które wyrosły w naturalnym otoczeniu i zostały przetworzone bez ulepszaczy, zgodnie z tradycją i doświadczeniem kilku pokoleń.  Suszone owoce i warzywa oraz ziołowo-owocowe herbatki bardzo zasmakowały uczniom.  Nie przeszkadzał im fakt, że w naparach nie było cukru, wystarczyła naturalna słodycz  i aromat tradycyjnie zasuszonych owoców.  Dzieci z radością i zaangażowaniem rozpoznawały smaki suszonych wiśni, czereśni, truskawek, borówek, jeżyn, gruszek, jabłek i pomidorów. W owocowych herbatach poszukiwały smaku mięty, liści malin, pąków sosny  a nawet kwiatów bławatka i stokrotki.

 • 36 Powiatowy Rajd Rowerowy

     6 października 2018r. wzięliśmy udział w kolejnym, Powiatowym Rajdzie Rowerowym odbywającym się pod hasłem „100 – lecie Polski  niepodległej”. Trasa rajdu wiodła przez miejscowości, w których poznawaliśmy ślady różnych wydarzeń historycznych ostatnich stu lat. Rajd rozpoczynał się w Dąbrówkach, prowadził przez Rakszawę, gdzie usłyszeliśmy historię pomnika Wincentego Witosa.  W Węgliskach podziwialiśmy pamiątki z Izby Pamięci Tajnego Nauczania a w Wydrzu zobaczyliśmy obelisk poświęcony Janowi Baranowi żołnierzowi AK. W Julinie pochyliliśmy się nad mogiłą por. Władysława Dudka ps. "Ordon", a w Żołyni obejrzeliśmy film z rekonstrukcji odbicia więźniów 1943r. w tej miejscowości.  Rajd skończył się w Smolarzynach, gdzie odbyło się rozdanie upominków za konkurs sprawnościowy oraz losowanie nagród specjalnych. Uczniowie naszej szkoły wrócili do Krzemienicy bardzo zadowoleni i dumni z powodu pokonania tak długiej trasy.

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W piątek, 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na przerwach każdy uczeń mógł zdobyć certyfikat ze znajomości tabliczki mnożenia, który został nagrodzony dodatkowym plusem z przedmiotu.

  Wszystkie lekcje matematyki w tym dniu opierały się na grach i zabawach. W klasach czwartych uczniowie mogli zmierzyć się z łamigłówkami, rebusami i krzyżówkami matematycznymi.  W klasach 5a i 6, uczniowie brali udział w „wyścigu do mety” wykonując zadania napotkane w grze planszowej. Klasy 5b i 7, brały udział  w turnieju „1 z 10”.  Najstarsi uczniowie z klas 8a, 8b i 3 gimnazjum, mieli okazję spróbować swoich sił w turnieju „Matematyczni Milionerzy”. 

 • Owocowo u „Jagódek” i „Biedronek”

  Nadeszła jesień - sezon na pyszne owoce z sadu trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego we wtorek 2 października dzieci z grupy „Jagódki” i w środę 3 października dzieci z grupy „Biedronki” przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Po przygotowaniach: umyciu owoców i rąk, każdy przystąpił do krojenia owoców w kosteczkę, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiadomo, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że dzieci same ją przyrządziły?

 • Naszym chłopakom...

  Z okazji Dnia Chłopaka
  wszystkim Chłopakom,
  tym starszym i tym młodszym
  dużo zdrowia i słodyczy
  żeńska część Zespołu Szkół w Krzemienicy
  życzy!

  GALERIA

 • Zabawy przedszkolaków na podłodze interaktywnej

  1 października dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem podłogi interaktywnej. Dzięki ogromnej bazie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dzieci nie mogły się nudzić. Zabawowa forma podłogi skutecznie absorbowała ich uwagę, angażując je tym samym w aktywną naukę. „Magiczny dywan” to specjalnie zaprojektowany rzutnik, który wyświetla na odpowiednio przygotowanym podłożu „wirtualny magiczny dywan”, na którym przedszkolaki są uczestnikami niesamowitych przygód w postaci ciekawych zabaw, gier i zajęć edukacyjnych. Dzieci podczas udziału w zabawach ingerują ruchy rąk i nóg oraz wykonywanych gestów - rozwijają koordynację ruchową. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim przedszkolakom i były dla nich bardzo ciekawym doświadczeniem.

 • Dzień języków obcych

    Dnia 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych zainicjowany przez nauczycielkę języka angielskiego panią Annę Kuśtrę oraz Samorząd Uczniowski. W ten dzień witać mogliśmy się w wielu językach m.in. francuskim czy hiszpańskim. Uczniowie chętnie wcielali się w rolę obcokrajowców, dzięki ubraniu się w kolory flag różnych państw, a także w charakterystyczne stroje. Na przerwach mogliśmy usłyszeć piosenki z różnych krajów, np. z Niemiec. Mamy nadzieję, że uczniowie będą miło wspominać ten dzień, a także utkwią im w głowach powitania w językach obcych, które w przyszłości będą mieli okazję wykorzystać.

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

  20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły zaraz po śniadaniu. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy muzyce i udziału w konkursach w ogrodzie przedszkolnym. Radość i uśmiech na twarzach dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie. Uwieńczeniem doskonałej zabawy był słodki poczęstunek i „ORDER PRZEDSZKOLAKA”.

 • „Bezpieczny przedszkolak” –funkcjonariusze Policji w przedszkolu

  19 września do naszego przedszkola z wizytą przybyli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Panie Policjantki spotkały się z przedszkolakami ze wszystkich grup wiekowych. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówiły Panie Policjantki.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Panie Policjantki przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadały o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. W rozmowie z dziećmi  poruszone były następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, bezpieczeństwo zabaw zimą, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę - było wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak oraz kamizelka odblaskowa. Uwieńczeniem spotkania z funkcjonariuszami Policji  była możliwość obejrzenia z blis

 • Dzień Kropki - RADOSNE ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI 

  15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń i umacniania wiary we własne siły.  Oparte jest na historii małej dziewczynki o imieniu Vashti, której poruszające serca przeżycia opisane zostały w książce  Petera Reynoldsa „Kropka”. 
  Podopieczni naszej świetlicy szkolnej świętowali Dzień Kropki wraz z opiekunami świetlicy i zaproszonym gościem – panią Katarzyną Osielczak-Stachnik. Mama naszych uczniów przeczytała poruszającą serca historię Vashti, a to stało się inspiracją do długiej rozmowy na temat różnorodnych talentów drzemiących w każdym z uczniów. Dzieci dzieliły się swoimi przemyśleniami, przeżyciami, opowiadały o swoich mocnych stronach i o tym w jaki sposób rozwijają swoje zainteresowania i pokonują ewentualne słabości. 
  Na zakończenie spotkania powstało mnóstwo radosnych kolorowych kropkowanych rysunków nawiązujących do pierwszej kropki postawionej przez bohaterkę książki. 

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka

Ochrona danych osobowych

1. Administratorem  danych osobowych przetwarzanych w Zespole Szkół w Krzemienicy jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
Adres placówki: : 37-127 Krzemienica 631

2. Wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować w sprawach ochrony Pani/Pana danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej: iodo@cuwczarna.pl lub pisemnie na adres Administratora.
3. Administrator przetwarza dane osobowe w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Zespole Szkół w Krzemienicy tzn. dane będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, a w pozostałych przypadkach -na podstawie zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody albo w związku z zawartą umową.
4. W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt. 3 odbiorcami  danych osobowych mogą być:
a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie
i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa,

b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Zespołem Szkół w Krzemienicy przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt. 3, a po tym czasie przez okres oraz
w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

6. Posiada Pani/Pan prawo do dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich: sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz prawo
do przenoszenia danych, a także prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

7. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art.6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
8. W sytuacji, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą, podanie przez Panią/Pana danych osobowych ma charakter dobrowolny.
9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe w sytuacji, gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.
10. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w ZS w Krzemienicy Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.
11. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również profilowane.