Nawigacja

liczba odwiedzin: 1349103

Realizujemy

Polecamy


LinkiKontakt

Zespół Szkół w Krzemienicy
37-127 Krzemienica 631

tel. 172247370,
177715833 - przedszkole, intendentkaKomunikaty

Podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe obowiązujące w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie otrzymają w szkole bezpłatnie. Rodzice zapewniają jedynie podręczniki do nauczania religii.

 

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019


Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej na nowy rok szkolny


RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

 

W dniach 27 – 31 sierpnia 2018 roku w przedszkolu będzie tydzień adaptacyjny dla dzieci nowych, które rozpoczną uczęszczanie do naszego przedszkola od września. W tych dniach przedszkole będzie pracować w godzinach 7:30 – 12:00. Zapewniamy dla dzieci napoje (posiłków nie będzie). W tych dniach dziecko może przebywać w przedszkolu tylko w obecności opiekuna.


WIĘCEJ KOMUNIKATÓW

AKTUALNOŚCI

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18 - Obrazek 1

  22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po Mszy św. cała społeczność szkolna udała się do budynku szkoły, gdzie zostały wręczone nagrody książkowe, jak i pieniężne dla uczniów, którzy zdobyli w tym roku najlepsze wyniki w nauce. Po części na sali gimnastycznej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie zostały wręczone świadectwa. Wszyscy w uśmiechem zaczęli wakacje.

  Karolina Kramarz

 • Pożegnanie absolwentów - Obrazek 1

  21 czerwca nadszedł czas aby pożegnać naszych kolegów i koleżanki z klasy 3 gimnazjum. Zaprezentowali swoje talenty w części artystycznej, która wszystkim się spodobała. Było z humorem, ale i z powagą. Uczniowie zatańczyli taniec z musicalu: „High School Musical”, nie zabrakło także piosenek w ich wykonaniu. Mogliśmy zobaczyć wiele humorystycznych scenek. Klasa 2 gimnazjum pożegnała starszych kolegów symbolicznymi upominkami. W tym dniu nie obyło się także bez łez. Życzymy absolwentom wybrania dobrej drogi życiowej oraz samych sukcesów.

 • Wycieczka klasy 5

  7 i 8 czerwca klasa V wybrała się na wycieczkę w Bieszczady, a konkretnie do Roztok Górnych k./ Cisnej. W pierwszy dzień wyruszyliśmy na szlak Roztoki - Jasło (Szczyt) - Roztoki. Zaś 2 dzień to wejście na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka. Jak spędziliśmy czas na wycieczce można zobaczyć na naszych zdjęciach.

  GALERIA

 • Wycieczka przedszkolaków do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej

  Dnia 21 czerwca w słoneczny czwartek dzieci z młodszych grup przedszkolnych („Krasnoludki” i „Jagódki”) udały się na wycieczkę do Medyni Głogowskiej. Tam poznali świat Zagrody Garncarskiej. Podczas pobytu w Zagrodzie dzieci zauważyły, że toczenie garnków  to coś znacznie trudniejszego niż lepienie figurek z plasteliny. Każdy z uczestników wycieczki spróbował swoich sił w lepieniu w glinie i toczeniu naczyń na kole. Dzieci zrobione przez siebie gliniane naczynia zabrały do domu na pamiątkę. Mistrzowie fachu  nie tylko pokazali dzieciom, jak pracują ale  opowiadali również ciekawe historie o rozwoju rzemiosła garncarskiego na okolicznych terenach. Pełni wrażeń w miłej atmosferze i w wyśmienitych humorach, cali i zdrowi wróciliśmy do przedszkola.

 • „Bezpieczne wakacje” – spotkanie przedszkolaków z Panią Policjantką

  18 czerwca nasze przedszkole odwiedziła Pani Joanna – Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie i jednocześnie mama jednego z naszych przedszkolaków. Dzieci miały możliwość bliżej poznać pracę policjanta, dotknąć policyjnego wyposażenia. Pani Joanna w bardzo ciekawy sposób przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówiła jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Pani Policjantka pokazała nam także jak należy się zachowywać gdy zaatakuje nas pies, przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw wakacyjnych. Wszyscy z otwartymi buziami i zaciekawieniem słuchali tego, co opowiadała Pani Policjantka. Całe spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.  Bardzo dziękujemy Pani Joannie za wielkie zaangażowanie, profesjonalizm oraz przyjazny kontakt z dziećmi.

 • Wycieczka klas I do Głogowa Małopolskiego

  13 czerwca 2018 r.  uczniowie kl. I a i kl. I b odbyli wycieczkę do Głogowa Małopolskiego. Celem było rozwijanie aktywności fizycznej w ogrodzie sportowo-rekreacyjnym ,,NTB Active Club’’. Pierwszoklasiści mieli okazję nauczyć się gry w mini golfa, który jest I polem golfowym na Podkarpaciu. Dużą atrakcją było ,,zaliczenie’’ dołka, co niektórym udało się za pierwszym razem. Uczniowie zetknęli się też z ciekawą grą w „kółko i krzyżyk” z wykorzystaniem przyborów sportowych.

  Dużo śmiechu i wysiłku było podczas przejścia na nartach w trzyosobowych drużynach wyznaczonej odległości. Wielką rozrywką okazała się gra drużynowa w bule, polegająca na rzutach metalowymi kulami w kierunku małej kulki zwanej ,,świnką’’. Gra trzymała wszystkich w dużym napięciu. Innym doświadczeniem były konkurencje zręcznościowe podczas strzelania na strzelnicy pneumatycznej, wymagające refleksu i sprytu. Nie zabrakło także gry w piłkę nożną i zabaw na placu zabaw.

 • Klasy 3 w zagrodzie garncarskiej

  13 czerwca uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej.  Dzieci z zainteresowaniem zwiedziły znajdującą się na terenie zagrody XIX wieczną zabudowę mieszkalną wraz z wyposażeniem, wysłuchały wielu ciekawostek na temat życia jej mieszkańców  i obejrzały prezentację tradycyjnego pieca do wypału ceramiki. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach z lepienia rzeźby w glinie oraz mieli okazję do obejrzenia prezentacji toczenia naczyń na kole garncarskim i samodzielnego wypróbowania tej umiejętności pod okiem instruktora i garncarza medyńskiego.  Spontaniczne i zorganizowane radosne zabawy na terenie Zagrody dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i emocji, pozwoliły dać upust dziecięcym fantazjom i kreatywności.

 • Wycieczka klasy 2 do Krakowa

  W dniu 8 czerwca 2018r. uczniowie klasy II wraz z rodzicami i wychowawcą udali się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski- Krakowa, który w tym dniu witał turystów piękną, słoneczna pogodą.         

  Dzień rozpoczął od się od podziwiania różnorodnych, również egzotycznych, zwierząt podczas spaceru po ZOO, które najmłodszym trudno było opuścić. Następnie wszyscy udali się na Rynek Główny, gdzie w jego podziemiach odbyli fascynującą podróż w czasie. Aż trudno uwierzyć, że miejsce to było w dawnych czasach największym targowiskiem w Europie, tętniącą życiem osadą, gdzie ludność zajmowała się handlem i rzemiosłem. Dużą atrakcją okazały się średniowieczne sposoby mierzenia i ważenia: każdy mógł sprawdzić ile waży ”kamieni” lub ile ”łokci” ma wzrostu.

 • Dzień Rodziny w klasie 2

  „Cudownych rodziców mam” to słowa piosenki, które towarzyszyły uczniom klasy II szkoły podstawowej podczas uroczystości z okazji Dnia Rodziny, która odbyła się 6 czerwca 2018r.

  Gości powitaliśmy polonezem, następnie młodzi aktorzy zaprezentowali zabawne, a zarazem wychowawcze inscenizacje utworów Jana Brzechwy, recytowali wiersze, śpiewali piosenki.  Na zakończenie uczniowie ponownie zatańczyli, odśpiewali piosenkę pełną życzeń i wręczyli Rodzicom przygotowane upominki.          

  W trakcie uroczystości nie zabrakło uśmiechów, wzruszeń i łez. Spotkanie zakończyło się na szkolnej stołówce przy ciastku i symbolicznej herbatce.

 • Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”

  Dzieci z naszego przedszkola co roku biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”. Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Konkurs ten sprzyja również rozwojowi uzdolnień plastycznych.

  W tym roku szkolnym sukces w I grupie wiekowej osiągnęła Kamila Lęcznar (7 lat) zdobywając I miejsce na etapie powiatowym. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie pięknych prac, a laureatce serdecznie gratulujemy!

 • Wycieczka klas IV

  W dniach 7 i 8 czerwca 2018r. klasy IVa i IVb udały się  na wycieczkę. Po ponad trzygodzinnej podróży uczniowie dotarli do Trojanowa. Przebywali tam na Farmie Iluzji, gdzie podziwiali Latającą Chatę Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek czy Lewitujący Kran. Wrażeń dostarczyły im także place zabaw, na których wycieczkowiczom miło upłynął czas. Następnie klasy IV wyruszyły do Puław, gdzie spędziły noc. Po pysznym śniadaniu w hotelu kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie dawnych posiadłości Czartoryskich. W pięknym parku uczniowie oprócz zabytkowych budowli podziwiali także spacerujące zwierzęta. Dalszym miejscem, które odwiedzili, był Kazimierz Dolny nad Wisłą. Przewodnik oprowadził zwiedzających po mieście i okolicach. Można było także podziwiać panoramę tego miejsca z Góry Trzech Krzyży. Wielką atrakcję stanowił też rejs statkiem po Wiśle. Ostatnim etapem podróży było zwiedzanie XVI-wiecznego zamku w Janowcu, dawnej siedziby magnackich rodów. Po tych wszystkich atrakcjach około godziny 21.30 nastąpił powrót do Krzemienicy. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i atrakcji oraz wzbogaciła wiedzę uczniów na temat miejsc związanych z historią naszego kraju.

 • Podsumowanie konkursów przedmiotowych Podkarpackiego Kuratora Oświaty

  12 czerwca br. w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty wręczyła statuetki i dyplomy laureatom konkursów. Na uroczystość został zaproszony uczeń klasy VI Krzysztof Lalicki laureat konkursu matematycznego. Krzyśkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  GALERIA

 • Spotkanie przedszkolaków z aktorką Panią Beatą Zarembianką

  We wtorek 12 czerwca dzieci ze starszych grup przedszkolnych miały zaszczyt gościć wyjątkową osobę – aktorkę z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Panią Beatę Zarembiankę. Aktorka opowiedziała dzieciom o swojej karierze aktorskiej. Dzieci chętnie rozmawiały z aktorką i zadawały wiele pytań. Na koniec  w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Pani Beata pięknie przeczytała dzieciom fragment wybranej bajki.

  Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za przybliżenie nam zawodu aktora, za poświęcony czas, zaangażowanie i pełen profesjonalizm.

 • Wycieczka gimnazjum

  GALERIA

  4.06.2018 klasa 2, 3a oraz 3b gimnazjum wyjechała na 3 dniową wycieczkę do Beskidu Śląskiego. Podróż zaczęliśmy o godzinie 6.45 i szczęśliwie dojechaliśmy do pierwszego punktu naszej wycieczki, którym był Zamek w Wiśniczu. Poznaliśmy historię tego miejsca oraz sposób życia ludzi żyjących w tamtych czasach na terenie tego miejsca. Następnie wyjechaliśmy gondolami na górę Szyndzielnie i tam spacerowaliśmy po górach, podczas przerwy, odpoczywaliśmy w schronisku w Szczyrku podziwiając widoki gór. Po męczącym dniu udaliśmy się do naszego pensjonatu, gdzie zjedliśmy obiadokolację i spędziliśmy czas z kolegami i koleżankami.

 • Konkurs "Patriotyzm w sercu dziecka"

    07.06.2018r. w Zespole Szkół w Woli Małej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-IV. Celem konkursu było propagowanie patriotyzmu wśród uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas I-III, które przedstawiły różnorodną treść wierszy. Spośród 20 uczestników jury wyłoniło następujących zwycięzców:

  I miejsce - Małgorzata Dubiel kl. Ib

  III miejsce - Amelia Puziewicz kl. IIIb

  wyróżnienia - Julia Bieniasz kl. Ia oraz Katarzyna Buk kl. II

  Wszystkie uczennice biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka

Ochrona danych osobowych

1. Administratorem  danych osobowych przetwarzanych w Zespole Szkół w Krzemienicy jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
Adres placówki: : 37-127 Krzemienica 631

2. Wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować w sprawach ochrony Pani/Pana danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej: iodo@cuwczarna.pl lub pisemnie na adres Administratora.
3. Administrator przetwarza dane osobowe w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Zespole Szkół w Krzemienicy tzn. dane będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, a w pozostałych przypadkach -na podstawie zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody albo w związku z zawartą umową.
4. W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt. 3 odbiorcami  danych osobowych mogą być:
a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie
i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa,

b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Zespołem Szkół w Krzemienicy przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt. 3, a po tym czasie przez okres oraz
w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

6. Posiada Pani/Pan prawo do dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich: sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz prawo
do przenoszenia danych, a także prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

7. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art.6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
8. W sytuacji, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą, podanie przez Panią/Pana danych osobowych ma charakter dobrowolny.
9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe w sytuacji, gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.
10. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w ZS w Krzemienicy Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.
11. Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, i nie będą profilowane.