Nawigacja

liczba odwiedzin: 1599620

Realizujemy

Polecamy


LinkiKomunikaty

Klasa 5a w dniu 24.01 (czwartek) rozpoczyna lekcje o 8.55


Program zimowiska szkolnego w dniach 11 - 15 lutego 2019 r.


Na terenie naszej placówki trwa ciągła zbiórka makulatury. Można ją dostarczać w dowolnym czasie i składać bezpośrednio w kontenerze od południowej strony szkoły.


Uwagi dotyczące zajęć dodatkowych organizowanych przez podmioty zewnętrzne


WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW (szkoła)                                    RADA RODZICÓW - poradnik

AKTUALNOŚCI

 • Wyjazd klas czwartych do parku trampolin

  W dniu 8 stycznia 2019r. uczniowie klas IV – tych  wraz z wychowawczyniami Panią Eweliną Kraśnicką i Anną Kuśtra wybrali się na wycieczkę do parku trampolin FlyPark w Rzeszowie.

  Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, strefy do grania w zbijaka, gigantycznej dmuchanej poduchy, ściany wspinaczkowej oraz basenów
  z gąbkami.

 • Teatrzyk w przedszkolu - 3

  W dniu 14.01.2019 r. gościliśmy w przedszkolu Teatr "Skrzat" a Krakowa. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały komiczne przedstawienie pt. "O Babci i Krasnalu". Było dużo śmiechu,  radości i wspaniałej zabawy.

  GALERIA

 • Zabawa karnawałowa 2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa karnawałowa 2019.

 • Konkurs matematyczny Mat - Obrazek 1W czwartek 10 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Mat. Konkurs miał postać testu wielokrotnego wyboru, w którym uwzględnione zostały wymagania obowiązujące w podstawie programowej każdej klasy. Zadania jednak wymagały przede wszystkim sprytu, wyobraźni oraz logicznego kojarzenia faktów.

  W konkursie wzięli udział uczniowie:

  Klasa IVa : Michał Grad, Piotr Lalicki

  Klasa IVb : Wiktoria Bem, Małgorzata Surmacz

  Klasa Va : Jakub Stempak, Fabian Suder, Bartosz Welc, Jakub Zając

 • Boże Narodzenie 2018 - Obrazek 1   

  GALERIA                                                                                FILMY

 • "Opowieść wigilijna" w Teatrze Maska - Obrazek 1Dnia 18 grudnia uczniowie z klas III gimnazjum, VII, VIII a oraz VIII b udali się do Teatru Maska w Rzeszowie na sztukę „Opowieść wigilijna” w reżyserii Czesława Sieńko. Przedstawienie to jest adaptacją dzieła Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”.

  Reżyser doskonale wywiązał się z powierzonego zadania i stworzył ciekawą sztukę, która dostosowana jest do współczesnych realiów. Przedstawienie ukazywało przemianę Ebenezera, który nie lubił świąt Bożego Narodzenia oraz gardził ludźmi. Pod wpływem duchów zmienił się na lepsze. Aktorzy, którzy wcielili się w postacie duchów wzbudzali w widzach strach i zmuszali do refleksji.

 • Pierniczkowa choinka w Izbie Kobiety Wiejskiej w Krzemienicy

  Zgodnie z tradycją przygotowania do świąt Bożego Narodzenia kojarzą się nam z pieczeniem pierniczków.  Gdy zapach korzennych przypraw wypełni nasz dom, wiemy, że Święta tuż, tuż. W takiej radosnej atmosferze 14 grudnia pierwszaki z pomocą babć i mam, pod fachowym  okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzemienicy przygotowały te świąteczne smakołyki. Wałkowanie ciasta, wykrawanie rozmaitymi foremkami pierniczków sprawiło dzieciom wiele uciechy. Upieczone ciasteczka zostały pięknie ozdobione lukrem, cukierkową posypką i polane roztopioną czekoladą. Dzieci od razu z apetytem degustowały swoje wypieki. Część pierniczków ozdobiło choinkę w Izbie Kobiety Wiejskiej oraz w klasie.  Pozostałe będą pyszną zakąską podczas klasowej Wigilii.

 • Szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną

  13 grudnia 2018 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs na „Kartkę świąteczną”, w którym wzięło udział ponad 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

  Jury konkursowe było zachwycone poziomem i jakością wykonania, jak również pomysłowością autorów. W związku z tym miało duży problem z wybraniem 5 najciekawszych prac ale w końcu udało nam się nagrodzić te najlepsze.

   1 MIEJSCE: Anna Kloc, kl. IVa

  2 MIEJSCE: Szymon Bednarek, kl. VII

  3 MIEJSCE: Gabriela Kuśtra, kl. Vb
   

  1 WYRÓŻNIENIE: Julia Wołowiec, kl. IVb

 • Gminny tuniej wiedzy o świętach

  10 grudnia w naszej szkole zorganizowany został Gminny Turniej Wiedzy i Umiejętności „CO WIEMY O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA”. Przeznaczony był dla uczniów z klas V-VII, wzięło  w nim udział 6, 4 osobowych drużyn ze szkół w: Dąbrówkach, Medyni Głogowskiej, Medyni Łańcuckiej, Woli Małej, Zalesia i z Krzemienicy. Turniej podzielony był na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna dotyczyła wydarzeń biblijnych związanych z narodzeniem Pana Jezusa oraz tradycją i zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. W części praktycznej drużyny wykonywały przygotowaną na turniej kolędę, dekorowały świąteczne pierniczki, a także rywalizowały ze sobą w zimowych zabawach sportowych, które zostały przeniesione na salę gimnastyczną. Wszystkim towarzyszył zapał w wykonywaniu zadań, humor i świąteczny nastrój.

 • Sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym ,,Bezpieczne Wakacje 2018’’

  Dnia 07.12. 2018 r. w Refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbył się finał XII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Bezpieczne Wakacje 2018’’. Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

  W etapie wojewódzkim finalistów wybierano spośród 250 prac plastycznych. Zwycięzcą finału wojewódzkiego w grupie wiekowej 6-9 lat została uczennica kl. II b Małgorzata Dubiel otrzymując dyplom i wspaniałą nagrodę – wieżę ,,Panasonic’’.

 • IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Culture Twister"

  W piątek 7 grudnia uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Łańcuckiego wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez łańcucki "Ekonomik". Naszą szkołę reprezentowały Karolina Kramarz oraz Zuzanna Gołojuch. Uczniowie zmagali się z testem w języku angielskim obejmującym różne zagadnienia kultury anglojęzycznej. W tym roku były to m.in. stolice i sławne miejsca, osobowości, czy też popularne marki krajów anglojęzycznych. Nasze dziewczyny bardzo solidnie przygotowywały się do konkursu i świetnie sobie poradziły. Karolina Kramarz zajęła II miejsce, natomiast Zuzi Gołojuch brakło zaledwie kilku punktów do podium. Więcej informacji na temat konkursu na stronie Ekonomika. 

  Serdecznie gratulujemy!

 • Rozstania nadszedł czas

  30 listopada  w naszej szkole odbyła się uroczystość związku z przejściem na emeryturę Pani Agaty Kontek. Pani Agata pracę pedagoga rozpoczęła w roku 1982 r. i od 36 lat pracowała nieprzerwanie w Szkole Podstawowej w Krzemienicy - głównie  z młodszymi dziećmi.

  Jako nauczyciel wyróżniała się pod wieloma względami: nieustannie podnosiła swoje kwalifikacje, była zawsze chętna do pracy, cechowała się wzorową frekwencją; praca była jej pasją. Pani Agata była wychowawczynią pokoleń mieszkańców Krzemienicy. Uczniowie darzyli ja wielkim zaufaniem i sympatią, była dla nich wzorem i partnerem. Słowom uznania i serdecznym podziękowaniom ze strony  uczniów i rodziców nie było końca. Dyrektor Jacek Lalicki dziękując za wzorową postawę koleżanki i nauczyciela godnego naśladowania powiedział, że imię Agata pochodzi od greckiego słowa i oznacza DOBRA i taką właśnie była i jest Pani Kontek – dobry, bezkonfliktowy człowiek, wzór dla uczniów oraz dla nauczycieli. Pani Agata, obdarzona niezwykłym taktem pedagogicznyym, kochała dzieci i szkołę, dlatego żegnamy się ze wzruszeniem i życzeniami wszystkiego co najlepsze.

 • Godzina kodowania

  6 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoświatowej akcji GODZINA KODOWANIA organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Jest to inicjatywa środowisk edukacyjnych i firm komputerowych z USA, a udział w niej biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.

  Grupa uczniów z klasy 4a i 4b, która w ubiegłym roku rozpoczęła swoją przygodę z programowaniem, dołączyła do tej ogólnoświatowej akcji z powodzeniem wykonując wszystkie zadania polegające na programowaniu ruchu różnych postaci z gier i bajek.  Uczniowie doskonalili również swoje umiejętności programowania wykorzystując małe roboty edukacyjne OZOBOT, kodując ich sposób poruszania się i efekty świetlne.

 • Klasy 1-3 w Filharmonii Podkarpackiej

  7 grudnia 2018 roku uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w spektaklu z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. Była to świąteczna historia na motywach opowieści pt. ”Dziadek do orzechów”. Aktorzy, tancerze i mimowie wcielali się w postaci opowiadając historie małej dziewczynki, która w wigilijną noc dostała niezwykły prezent. Narracja ruchowa uzupełniona była klasycznym akompaniamentem muzycznym Piotra Czajkowskiego. Profesjonalni artyści, klimatyczna muzyka prezentowana w spektaklu przeniosły odbiorców i iście świąteczny nastrój. Wrażliwość emocjonalna oraz zrozumienie sztuki jest bardzo ważnym aspektem rozwoju małego człowieka. W naszej szkole dbamy o to, aby uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w różnych formach artystycznych.

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka

Ochrona danych osobowych

1. Administratorem  danych osobowych przetwarzanych w Zespole Szkół w Krzemienicy jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
Adres placówki: : 37-127 Krzemienica 631

2. Wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować w sprawach ochrony Pani/Pana danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej: iodo@cuwczarna.pl lub pisemnie na adres Administratora.
3. Administrator przetwarza dane osobowe w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Zespole Szkół w Krzemienicy tzn. dane będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, a w pozostałych przypadkach -na podstawie zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody albo w związku z zawartą umową.
4. W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt. 3 odbiorcami  danych osobowych mogą być:
a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie
i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa,

b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Zespołem Szkół w Krzemienicy przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt. 3, a po tym czasie przez okres oraz
w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

6. Posiada Pani/Pan prawo do dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich: sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz prawo
do przenoszenia danych, a także prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

7. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art.6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
8. W sytuacji, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą, podanie przez Panią/Pana danych osobowych ma charakter dobrowolny.
9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe w sytuacji, gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.
10. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w ZS w Krzemienicy Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.
11. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również profilowane.