• Dzień Babci i Dziadzia 2018

• Dzień Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Jest to dzień, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia z Dziadziem ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. 26 stycznia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały się we wspólnie przygotowanych jasełkach i programie artystycznym związanym tematycznie ze świętem Babci i Dziadzia. W ten sposób mogły podziękować kochanym Babciom i Dziadziom za trud włożony w ich wychowanie. Dumne Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków i wnuczek, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

• Współpraca z Kołem Gospodyń Wiejskich

• Uczennice z Koła Regionalnego rozpoczęły w I półroczu obecnego roku szkolnego współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich. W tym celu odbyły się dwa spotkania. Pierwsze miało miejsce w Izbie Pamięci Kobiety Wiejskiej, gdzie pani Ewa Frączek, emerytowana nauczycielka naszej szkoły, opowiedziała nam o historii tego miejsca i osobach z nim związanych. Zapoznała nas również ze zgromadzonymi eksponatami i dawnymi obyczajami.

Spotkanie z drugą członkinią Koła Gospodyń Wiejskich odbyło się w szkole. Na nasze zaproszenie przybyła pani Krystyna Guzek, która jest prezesem tej organizacji. Przy jej pomocy uczennice naszej placówki uczyły się piec proziaki, tradycyjne wiejskie bułeczki, które bardzo im smakowały.

Celem współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z naszej miejscowości jest budzenie postaw patriotycznych poprzez kultywowanie wartości związanych ze wspólnotą lokalną. Dziękujemy bardzo paniom z KGW i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

• "Magiczny dywan" w przedszkolu

• 11 stycznia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem „magicznego dywanu”. Dzięki ogromnej bazie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dzieci nie mogły się nudzić. Zabawowa forma dywanu skutecznie absorbowała ich uwagę, angażując je tym samym w aktywną naukę. „Magiczny dywan” to specjalnie zaprojektowany rzutnik, który wyświetla na odpowiednio przygotowanym podłożu „wirtualny magiczny dywan”, na którym przedszkolaki są uczestnikami niesamowitych przygód w postaci ciekawych zabaw, gier i zajęć edukacyjnych. Dzieci podczas udziału w zabawach ingerują ruchy rąk i nóg oraz wykonywanych gestów - rozwijają koordynację ruchową. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim przedszkolakom i były dla nich nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem.

• Konkursy matematyczne

• Alfik Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 22 listopada 2017 r.

Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły:

klasa IVA: Milena Płodzień, Jakub Stempak;

klasa IV B: Klaudia Mach, Jan Peszko;

klasa VI: Krzysztof Lalicki, Karol Lalicki;

klasa VII B: Klaudia Sroka, Szymon Kania;

klasa III: Faustyna Stopyra, Magdalena Kloc, Michał Surmacz, Jakub Sroka.

Orzeł Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 14 grudnia 2017 r.

Wzięło w nim udział 10 uczniów ze szkoły podstawowej:

klasa IVA: Wiktoria Wojnar, Fabian Suder, Michał Hodór;

klasa IV B:  Anna Buk, Gabriela Kuśtra, Karol Drozd;

klasa VI: Karol Lalicki, Krzysztof Lalicki;

klasa VII: Gabriela Lis, Szymon Kania.

Mat – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 11 stycznia 2018 r.

Wzięło w nim udział 12 uczniów ze szkoły podstawowej:

klasa IVA: Wiktoria Wojnar, Milena Płodzień, Jakub Stempak;

klasa IVB: Gabriela Kuśtra, Jan Peszko, Krzysztof Dzień;

klasa V: Maria Bielecka, Aleksandra Rejman;

klasa VI: Krzysztof Lalicki, Karol Lalicki;

klasa VII: Gabriela Lis, Klaudia Sroka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Znamy już wyniki z konkursu matematycznego Alfik Matematyczny:

Krzysztof Lalicki zdobył 97,5% pkt

Karol Lalicki zdobył 90% pkt

Wymienieni wyżej uczniowie otrzymają dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki

GALERIA FOTOGRAFII

• Z muzyką o świętach, czyli spotkanie z Mobilną Filharmonią

• 12 stycznia dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 1-7 Szkoły Podstawowej po raz kolejny spotkali się z muzykami Mobilnej Filharmonii.  Tym razem tematyka zajęć dotyczyła zwyczajów bożonarodzeniowych kultywowanych przez mieszkańców różnych stron świata. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać kolędy i świąteczne piosenki w trzech językach: polskim, angielskim i hiszpańskim. Tradycyjnie rozpoznawali również instrumenty muzyczne i zdobywali wiedzę na temat ich budowy i  brzmienia. Na sali rozbrzmiały dźwięki skrzypiec, gitar, janczarów, uczniowie poznali również nowy instrument – gitalele oraz mieli okazję zagrać na cyfrowym pianinie, które jest ciekawym połączeniem akustycznego instrumentu i cyfrowych możliwości. Muzyczne spotkanie było doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale również do podtrzymania nastroju Bożego Narodzenia.

GALERIA PRZEDSZKOLE           GALERIA SZKOŁA

• Boże Narodzenie 2017

• W ostatni dzień spędzony w szkole przed świętami została przygotowana część artystyczna przez uczniów naszej szkoły. Wzięły w niej udział klasy 5, 7b oraz dziewczęta z kółka wokalnego z klasy 3 GIM. Po zakończonym przedstawieniu Pan Dyrektor wraz z Panią Dyrektor podzielili się opłatkiem z przedszkolakami oraz wszystkimi uczniami. Później nauczycieli i uczniowie wspólnie kolędowali. Na zakończenie wszyscy udali się na swoje wigilie klasowe.

Karolina Kramarz