• Wyniki Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament
          • Wyniki Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament

          • I miejsce (kategoria klas VI – VII) – Gabriela Lis

            I miejsce (kategoria klas IV – V) – Maya Bodden

            III miejsce (kategoria klas IV – V) – Antoni Stachnik

            W dniu 23 kwietnia 2018 wyżej wymienieni laureaci uczestniczyli w uroczystości rozdania nagród za zajęte miejsca w konkursie powiatowym „Macmillan Primary School Tournament”. Nagrody wręczała i serdecznie gratulowała uczniom Pani Lucyna Kowalska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie. Konkurs odbył się miesiąc wcześniej i polegał na rozwiązaniu testu leksykalno – gramatycznego z zakresu podstawy programowej. Naszą szkołę reprezentowali:

            Klasy II – III:

            Dominik Pasierb
            Ignacy Stachnik
            Bartosz Klimczak
            Jakub Nowak

            Klasy IV – V:

            Maya Bodden (I miejsce)
            Antoni Stachnik (III miejsce)
            Maciej Szajnar

            Klasy VI – VII:

            Gabriela Lis (I miejsce)
            Zuzanna Gołojuch
            Filip Hospod

            Gratulujemy!

            GALERIA FOTOGRAFII

        • Teatrzyk w przedszkolu - 4
          • Teatrzyk w przedszkolu - 4

          • W poniedziałek 23 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk Zielony Melonik z Rzeszowa z przedstawieniem „A po co?”. Tematyka przedstawienia była bliska dzieciom i bardzo się podobała. Poznaliśmy małego bocianka Kubusia. Rodzice troszczyli się o swojego synka, ale ich troska była tak wielka, że ich bocianek stał się bardzo leniwy i nic nie chciał sam robić, a jego ulubionym powiedzeniem było: „a po co?” Wszystko zmieniło się pewnego dnia, gdy gwałtowna burza rozdzieliła Kubusia od rodziców. I nagle się okazało, że bocianek nic nie potrafi sam zrobić: ani się ubrać, ani zasznurować butów, ani posprzątać zabawek. Z pomocą przyszły dzieci i zwierzątka, które nauczyły Kubusia podstawowych umiejętności. Teatrzyk uświadomił dzieciom jak ważna jest samodzielność już od najmłodszych lat.

        • Powodzenia gimnazjaliści!
          • Powodzenia gimnazjaliści!

          • Jak co roku uczniowie trzeciej klasy gimnazjum przystępują do egzaminu gimnazjalisty. 
            Życzymy powodzenia naszym koleżankom i kolegom oraz trzymamy kciuki za dobre wyniki!

        • Spotkanie ze świadkiem historii panem Stanisławem Olechem
          • Spotkanie ze świadkiem historii panem Stanisławem Olechem

          • W dniu 11.04.2018 roku do naszej szkoły przybył pan Stanisław Olech, który w ciekawy sposób opowiedział na lekcji historii w klasie VI o swojej działalności politycznej, za którą był więziony przez Służbę Bezpieczeństwa. Od 1958 był zatrudniony w Łańcuckiej Fabryce Śrub (później Śrubex SA) w Łańcucie. Wówczas to rozpoczął tworzenie struktur „Solidarności” w zakładzie. 13 grudnia 1981 roku był internowany w Ośrodku Odosobnienia w Załężu koło Rzeszowa, skąd został zwolniony w 1982 roku. W kolejnych latach był także zatrzymywany i przesłuchiwany przez SB. W 2005 roku współzałożył i był członkiem rzeszowskiej „Grupy Ujawnić Prawdę”. Został uhonorowany statuetką Pomnika Poległych Stoczniowców (Krzyży Gdańskich w 2000 r.) oraz odznaczony Medalem Zasłużonych dla Powiatu Łańcuckiego (2009 r.).

            GALERIA

          • Szkolny Konkurs Krasomówczy „Legendy naszego regionu”

          • W dniu 11 kwietnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs krasomówczy pt. „Legendy naszego regionu”. Wzięli w nim udział uczniowie klas: VI, VII oraz II i III gimnazjum. Spośród zaprezentowanych utworów można było usłyszeć między innymi legendy „Dziedzic z Krzemienicy”, „Świńskie ryło”, „Sprawiedliwy basista” czy „Ulówka w Krzemienicy”. Faworytem jury konkursowego został Mateusz Chwistek z klasy IIIa gimnazjum, który zdobył I miejsce, prezentując legendę o białej damie z Łańcuta. II miejsce zostało przyznane Karolinie Kramarz z klasy II gimnazjum, a III Gabrieli Nizioł z klasy IIIb gimnazjum. Przydzielono także wyróżnienia, które zdobyli: Julia Wilk z klasy VI, Alicja Michałek z klasy VI i Gabriela Pierzchała z klasy II gimnazjum.

            Celem zorganizowanego konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, budzenie szacunku do kultury małych ojczyzn oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.

            Wszystkim wyróżnionym gratulujemy, a niezdecydowanym życzymy odwagi do wzięcia udziału w kolejnym konkursie!

          • Gminne konkursy językowe

          • W kwietniu w Zespole Szkół w Dąbrówkach odbyły się dwa konkursy językowe.  Pierwszy – IV Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych sprawdzał wiedzę z historii, kultury i zwyczajów Stanów Zjednoczonych. Przeznaczony był dla uczniów klas 5 i 6. Naszą szkołę reprezentowali Hubert Kiwała oraz Marcelina Bielecka. Drugi konkurs – VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Słuchaniu pisali uczniowie gimnazjum; z naszej szkoły – Jakub Sroka oraz Aleksandra Pasierb. W sumie w rywalizacji wzięło udział 26 uczniów  szkoły podstawowej i gimnazjum  z terenu gminy Czarna. 
            Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że w konkursie wiedzy Hubert Kiwała zajął II miejsce, a w konkursie w słuchaniu Jakub SrokaI miejsce.

            Gratulujemy!

        •  Szkoła Muzyczna Yamaha w przedszkolu - 4
          • Szkoła Muzyczna Yamaha w przedszkolu - 4

          • 18 kwietnia mieliśmy zaszczyt po raz kolejny gościć muzyków ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Audycję prowadził pan Mateusz Płonka, a jego gościem - niespodzianką był pan Marcin Mucha, wirtuoz gry na akordeonie, występujący m.in. w zespole Klezmer Band. W czasie spotkania dzieci poznały różne rodzaje akordeonów (guzikowy, klawiszowy i basowy). Mogliśmy podziwiać grę na tych wspaniałych instrumentach. Wysłuchaliśmy również kilku znanych melodii. Za sprawą piosenki „Comment ca va”, znaleźliśmy się na chwilę w Paryżu, brawurowe tango przeniosło nas do Argentyny, a romantyczna „Katiusza” zaprowadziła nas do Rosji. Wysłuchaliśmy także popularnej piosenki zespołu Enej – „Tak smakuje życie”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i ciekawi jesteśmy czym zaskoczą nas muzycy kolejnym razem.

        • Konkurs plastyczny i czytelniczy
          • Konkurs plastyczny i czytelniczy

          • 12.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez Zespół Szkół w Dąbrówkach Gminnym Konkursie Plastycznym i Czytelniczym „W krainie baśni Hansa Christiana Andersena”.  Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom sylwetki i twórczości jednego z najwybitniejszych autorów baśni dla dzieci, rozwijał również wyobraźnię i umiejętność wypowiedzi artystycznej.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            - w konkursie plastycznym:  Emilia Lonc, Małgorzata Dubiel, Szymon Dubiel, Patrycja Kruczek, Anna Kloc,
            w konkursie czytelniczym: Katarzyna Socha, Natalia Skawina, Wiktoria Bem, Małgorzata Surmacz.

            Miejsca na podium zajęły nasze uczennice biorące udział w konkursie plastycznym

            I miejsce –         Anna Kloc
            II miejsce –        Emilia Lonc
            III miejsce –       Małgorzata Dubiel

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

            GALERIA

        • Projekty gimnazjalne
          • Projekty gimnazjalne

          • W dniach 27 i 28 marca uczennice klasy II gimnazjum realizowały swoje projekty gimnazjalne.Pierwszy z nich pod tytułem „Ekostyl – ekoodżywianie, ekodom i ekomoda – czyli pomysł na zdrowe i ciekawe życie” przeprowadzony został w klasie IV SP. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak dbać o właściwy dobór składników pokarmowych, aby cieszyć się jak najlepszym zdrowiem i kondycją fizyczną. Uczennice gimnazjum przekonywały młodszych kolegów, że nasze zdrowie zależy również od jakości powietrza, wody i stanu środowiska przyrodniczego i dlaczego warto segregować odpady, czy stosować ekologiczne rozwiązania w domu. Uczniowie dowiedzieli się również, że duże znaczenie ma to w co się ubieramy i co można zrobić z niepotrzebnymi ubraniami.  Młodsi koledzy z zaciekawieniem słuchali starszych koleżanek, które urozmaiciły zajęcia owocowo – warzywnym poczęstunkiem, próbą segregacji odpadów oraz konkursem z nagrodami  na podsumowanie zajęć.

            Drugi projekt zatytułowany „Chemia jest kolorowa! Ciekawe i barwne eksperymenty chemiczne” miał na celu przybliżyć uczniom klasy II SP świat substancji, zaciekawić chemią i pokazać, że stykają się z nią na co dzień. Uczennice zademonstrowały szereg doświadczeń w przebieg których angażowały dzieci. Uczniowie badali wpływ różnych substancji (np. soku z cytryny, wody z proszkiem do prania) na wywar z czerwonej kapusty, obserwowali jak zachowują się krople barwników z octem w oleju, czy w jaki sposób pomarańczowy napój w jednej chwili zamienia się w „czarną polewkę”. Byli też  świadkami produkcji „słoniowej pasty” i sprawdzali zachowanie się cieczy nienewtonowskiej. Uczennice zaprezentowały na przykładzie jajka moczonego w occie, co dzieje się z naszymi zębami pod wpływem kwasów wydzielanych przez bakterie oraz jakie ilości sztucznych substancji trafiają do naszego organizmu z niektórymi słodyczami (dośw. ze skittlesami).

            GALERIA

          • Powiatowy Konkurs "Prymus"

          • Dnia 23.03.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie odbył się Międzyszkolny Powiatowy Konkurs ,,Prymus”. Konkurs obejmował następujące przedmioty:

            - język polski
            matematyka
            język angielski.

            Konkurs z języka polskiego miał formę testu ortograficznego. 

            Konkurs matematyczny miał formę pisemną i polegał na samodzielnym rozwiązywaniu pięciu zadań otwartych (sprawdzających umiejętność logicznego myślenia).

            Konkurs z języka angielskiego miał formę testu (w języku angielskim) składającego się z zadań zamkniętych, otwartych oraz czytania ze zrozumieniem.

            Celem konkursu było rozwijanie różnorodnych uzdolnień uczniów.

            Naszą szkołę reprezentowali: Marcelina  Bielecka, Anna Lalicka, Karol Lalicki, Krzysztof Lalicki, Maksymilian Salach. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.

            W kategorii język polski – I miejsce zajęła Anna Lalicka, w kategorii matematyka – III miejsce zajął Karol Lalicki.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                                        

        • Teatrzyk w przedszkolu - 3
          • Teatrzyk w przedszkolu - 3

          • 6 kwietnia  Studio Teatralne „Skrzat” z Krakowa zaprosiło nas do obejrzenia bajki pt.: „Bal u królowej kwiatów”. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, a szczególnie barwne stroje i wspaniała gra aktorska. Dzieci wraz z bohaterami tj. Konik Polny, Kwiatuszek, Biedronka, Lis, Żabka, Kurka Wodna, Zajączek oraz Krasnoludek, przygotowywały się do wielkiego wydarzenia, jakim miał być bal majowy. Doradzały swoim przyjaciołom z kim mają udać się na tę imprezę. Dzieci aktywnie włączały się w przedstawienie, odpowiadały na pytania aktorów, śpiewały fragmenty piosenki:

            „ Bo kto ładnie chce wyglądać musi w lustro swe zaglądać,

            aby zdrowym przy tym być musi się codzienne myć”.

            Dzieci poznały również przysłowia: „W marcu jak w garncu” oraz „ Nie kupuj kota w worku”. Po spektaklu pozostały nam miłe wspomnienia.

    • Galeria zdjęć

        brak danych