• Sukces uczennic w konkursie „Czyste środowisko – czyste powietrze”
          • Sukces uczennic w konkursie „Czyste środowisko – czyste powietrze”

          • 26 października w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Czyste środowisko – czyste powietrze”, w którym naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV a  Jowita Rejman i Maja Surmacz. Konkurs został zorganizowany w ramach Kampanii Edukacyjnej SMOG. Do finałów, które odbyły się w Centrum Nauki Kopernik, dziewczyny zakwalifikowały się przygotowując „Ekologiczną kapsułę czasu” zawierającą list do przyszłych pokoleń, animację rysunkową „Jak rośnie drzewo” oraz wyjątkową, samowystarczalną hodowlę roślin zamkniętą w szczelnym, szklanym pojemniku. 
            Podczas finałów uczennice wykazały się sporą wiedzą na temat smogu, przyczyn jego powstawania oraz wpływu na nasze ciało i umysł. W realizacji zadań konkursowych liczyły się również pomysłowość i kreatywność, które przydały się m.in. podczas tworzenia gry edukacyjnej na temat smogu. Dziewczyny pokonały wiele drużyn dostając się do ścisłej czołówki finału dzięki czemu uzyskały tytuły laureatek konkursu. 
            Serdecznie gratulujemy uczennicom tak znaczącego sukcesu i dziękujemy za zaangażowanie w propagowanie wiedzy na temat ekologii, zanieczyszczeń powietrza i tworzącego się smogu. Mamy nadzieję, że sukces uczennic i temat konkursu skłoni wiele osób do refleksji na temat walki ze smogiem tak, byśmy wszyscy mogli żyć i dorastać w miejscu gdzie jest czyste powietrze. 
             

            GALERIA

        • Interaktywne widowisko "Doktor Dolitlle i jego zwierzęta czyli filmowe Safari"
          • Interaktywne widowisko "Doktor Dolitlle i jego zwierzęta czyli filmowe Safari"

          • 30 października 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych: „Jagódki”, „Biedronki”, „Wiewiórki” i „Misie” razem z opiekunami wybrały się do Rzeszowa do auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dzieci uczestniczyły w interaktywnym widowisku pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari” przygotowanym przez Teatr  „Show”. Doktor Dolittle i pies Jig opowiedzieli nam o swoich przygodach. Dowiedzieliśmy się jak udzielać pomocy zwierzętom i ludziom, a nawet sprawdziliśmy, jak można dotrzeć do Afryki. Nieliczni z nas mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy i wystąpić na scenie przed prawdziwą publicznością. Sceny nakręcone z ich udziałem zostaną wmontowane w przygody głównego bohatera i już niebawem zostaną udostępnione na stronie internetowej naszej szkoły.

        • Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej
          • Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej

          • Dnia 17 października w ramach lekcji historii uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej. Motywem przewodnim zajęć był temat „Od Kościuszki do Paderewskiego”. Wynieśliśmy z tej lekcji wiele ciekawych informacji na temat historii naszego kraju z okresu, kiedy Polski nie było na mapie Europy. Zapoznaliśmy się z wieloma faktami, które są dla nas ważne ze względu na to, że w tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie bardzo cieszyli się, że mogli wysłuchać ciekawych opowieści dotyczących przeszłości naszego kraju.

                                            Julia Wilk

            GALERIA

        • Przedszkolaki z wizytą w gospodarstwie rolnym
          • Przedszkolaki z wizytą w gospodarstwie rolnym

          • 17 października przedszkolaki z grup: „Jagódki”, „Biedronki”, „Wiewiórki” i „Misie” w ramach realizowanych tematów takich jak: skąd mamy chleb, mleko, jajka czy wełnę,  udały się z wizytą do pobliskiego gospodarstwa Pana Roberta. Chociaż dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Powodem takiej sytuacji jest malejąca liczba mieszkańców wsi zajmujących się rolnictwem. Przedszkolaki obejrzały gospodarstwo rolne, dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli, jak również widziały hodowlane zwierzęta: kury, owce, świnie, indyki oraz maszyny rolnicze. Dzięki takiej obserwacji zwierząt na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły sobie wiedzę o nich. A co najważniejsze miały możliwość bezpośredniego spotkania się ze zwierzętami, co z pewnością było dla nich niezapomnianym przeżyciem. Po takiej praktycznej lekcji żaden przedszkolak nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na pytanie: „Skąd się bierze mleko, jajka albo wełna?”. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Robertowi za zaproszenie, oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

        • Teatrzyk w przedszkolu - 1
          • Teatrzyk w przedszkolu - 1

          • 12 października nasz przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru SKRZAT z Krakowa z przedstawieniem pt. „Przyjaciele z Zielonej Polany”. Była to zabawna opowieść o Krowie, której znudziło się życie w gospodarstwie. Bohaterka opuściła przyjaciół i zapragnęła zostać mieszkanką lasu. W poszukiwaniu przyjaciółki udał się Prosiaczek, który bardzo za nią tęsknił. Prosiaczek szukając Krówki spotkał w lesie złego wilka, który go porwał do swojej kryjówki. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło.  Przyjaciel Skrzat poprosił o pomoc w odnalezieniu przyjaciół  super bohatera - Batmana. Z jego pomocą  uratowali Prosiaczka  i Krówkę. Aktorzy nawiązali serdeczne relacje z dziećmi, które aktywnie włączały się w fabułę bajki, a także udzielały rad głównym bohaterom. Przygody zwierzątek zrobiły na najmłodszych ogromne wrażenie. Z pewnością niezwykłe przedstawienie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków Spektakl zakończył się ogromnymi brawami i uśmiechem na twarzy każdego dziecka. 

        • Eko-wycieczka klas pierwszych
          • Eko-wycieczka klas pierwszych

          • 10 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Centrum Ekologii i Smaku w Handzlówce.  W agroturystycznym gospodarstwie,  na którego terenie znajduje się suszarnia owoców i warzyw oraz piękny, stary sad, dzieci wszystkimi zmysłami  poznawały produkty, które wyrosły w naturalnym otoczeniu i zostały przetworzone bez ulepszaczy, zgodnie z tradycją i doświadczeniem kilku pokoleń.  Suszone owoce i warzywa oraz ziołowo-owocowe herbatki bardzo zasmakowały uczniom.  Nie przeszkadzał im fakt, że w naparach nie było cukru, wystarczyła naturalna słodycz  i aromat tradycyjnie zasuszonych owoców.  Dzieci z radością i zaangażowaniem rozpoznawały smaki suszonych wiśni, czereśni, truskawek, borówek, jeżyn, gruszek, jabłek i pomidorów. W owocowych herbatach poszukiwały smaku mięty, liści malin, pąków sosny  a nawet kwiatów bławatka i stokrotki.

                        Uczniowie dowiedzieli się co to są produkty BIO, w jaki sposób są wytwarzane  i jak  wiele cennych składników zachowuje się w odpowiednio przygotowanych i przechowywanych suszonych owocach i warzywach.  Uświadomili sobie, że mogą być one pyszną i bardzo zdrową przekąską, po którą można, a nawet warto sięgać każdego dnia.  A ponieważ oprócz zdrowego odżywiania niezwykle ważna dla dzieci jest aktywność ruchowa na świeżym powietrzu, uczniowie mieli sporo czasu na radosną, spontaniczną zabawę w starym, 80-letnim sadzie, który w słoneczny, październikowy dzień  był wyjątkowo piękny i mienił się wszystkimi barwami złotej, polskiej jesieni. 

                        Z upominkiem w postaci zasuszonych owoców uczniowie wrócili do domów obiecując, że częściej niż dotychczas będą sięgali po pyszne, owocowe herbatki i przekąski.  Z pewnością wyjdzie im to NA ZDROWIE ! smiley

            GALERIA

        • 36 Powiatowy Rajd Rowerowy
          • 36 Powiatowy Rajd Rowerowy

          •    6 października 2018r. wzięliśmy udział w kolejnym, Powiatowym Rajdzie Rowerowym odbywającym się pod hasłem „100 – lecie Polski  niepodległej”. Trasa rajdu wiodła przez miejscowości, w których poznawaliśmy ślady różnych wydarzeń historycznych ostatnich stu lat. Rajd rozpoczynał się w Dąbrówkach, prowadził przez Rakszawę, gdzie usłyszeliśmy historię pomnika Wincentego Witosa.  W Węgliskach podziwialiśmy pamiątki z Izby Pamięci Tajnego Nauczania a w Wydrzu zobaczyliśmy obelisk poświęcony Janowi Baranowi żołnierzowi AK. W Julinie pochyliliśmy się nad mogiłą por. Władysława Dudka ps. "Ordon", a w Żołyni obejrzeliśmy film z rekonstrukcji odbicia więźniów 1943r. w tej miejscowości.  Rajd skończył się w Smolarzynach, gdzie odbyło się rozdanie upominków za konkurs sprawnościowy oraz losowanie nagród specjalnych. Uczniowie naszej szkoły wrócili do Krzemienicy bardzo zadowoleni i dumni z powodu pokonania tak długiej trasy.

            GALERIA

        • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W piątek, 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na przerwach każdy uczeń mógł zdobyć certyfikat ze znajomości tabliczki mnożenia, który został nagrodzony dodatkowym plusem z przedmiotu.

            Wszystkie lekcje matematyki w tym dniu opierały się na grach i zabawach. W klasach czwartych uczniowie mogli zmierzyć się z łamigłówkami, rebusami i krzyżówkami matematycznymi.  W klasach 5a i 6, uczniowie brali udział w „wyścigu do mety” wykonując zadania napotkane w grze planszowej. Klasy 5b i 7, brały udział  w turnieju „1 z 10”.  Najstarsi uczniowie z klas 8a, 8b i 3 gimnazjum, mieli okazję spróbować swoich sił w turnieju „Matematyczni Milionerzy”. 

            Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną zabawę.

                                                                                              Nauczyciele matematyki

            GALERIA

        • Owocowo u „Jagódek” i „Biedronek”
          • Owocowo u „Jagódek” i „Biedronek”

          • Nadeszła jesień - sezon na pyszne owoce z sadu trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego we wtorek 2 października dzieci z grupy „Jagódki” i w środę 3 października dzieci z grupy „Biedronki” przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Po przygotowaniach: umyciu owoców i rąk, każdy przystąpił do krojenia owoców w kosteczkę, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiadomo, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że dzieci same ją przyrządziły?

        • Naszym chłopakom...
          • Naszym chłopakom...

          • Z okazji Dnia Chłopaka
            wszystkim Chłopakom,
            tym starszym i tym młodszym
            dużo zdrowia i słodyczy
            żeńska część Zespołu Szkół w Krzemienicy
            życzy!

            GALERIA

        • Zabawy przedszkolaków na podłodze interaktywnej
          • Zabawy przedszkolaków na podłodze interaktywnej

          • 1 października dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem podłogi interaktywnej. Dzięki ogromnej bazie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dzieci nie mogły się nudzić. Zabawowa forma podłogi skutecznie absorbowała ich uwagę, angażując je tym samym w aktywną naukę. „Magiczny dywan” to specjalnie zaprojektowany rzutnik, który wyświetla na odpowiednio przygotowanym podłożu „wirtualny magiczny dywan”, na którym przedszkolaki są uczestnikami niesamowitych przygód w postaci ciekawych zabaw, gier i zajęć edukacyjnych. Dzieci podczas udziału w zabawach ingerują ruchy rąk i nóg oraz wykonywanych gestów - rozwijają koordynację ruchową. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim przedszkolakom i były dla nich bardzo ciekawym doświadczeniem.

        • Dzień języków obcych
          • Dzień języków obcych

          •   Dnia 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych zainicjowany przez nauczycielkę języka angielskiego panią Annę Kuśtrę oraz Samorząd Uczniowski. W ten dzień witać mogliśmy się w wielu językach m.in. francuskim czy hiszpańskim. Uczniowie chętnie wcielali się w rolę obcokrajowców, dzięki ubraniu się w kolory flag różnych państw, a także w charakterystyczne stroje. Na przerwach mogliśmy usłyszeć piosenki z różnych krajów, np. z Niemiec. Mamy nadzieję, że uczniowie będą miło wspominać ten dzień, a także utkwią im w głowach powitania w językach obcych, które w przyszłości będą mieli okazję wykorzystać.

            Karolina Kramarz

            GALERIA

    • Galeria zdjęć

        brak danych