• W naszej szkole segregujemy odpady

          • W ostatnim czasie w naszej szkole pojawiły się nowo oznakowane kosze na odpady. Chcemy poinformować uczniów i rodziców o sposobie segregowania śmieci na korytarzach w szkole.

            Co segregujemy?

            • METALE I TWORZYWA SZTUCZNE

            Wrzucamy: puszki, plastikowe butelki, kubki, kartony po napojach, torebki, worki foliowe, opakowania po wafelkach i chipsach, folię aluminiową.

            • ZMIESZANE

            Wrzucamy:  te odpadki, które nie pasują do pozostałych pojemników np. ogryzki, łupki po bananie, chusteczki higieniczne, papier śniadaniowy.

            • SZKŁO (kosze na szkło zlokalizowane są jedynie na holu) Wrzucamy: butelki szklane.

             


             

            Pamiętajmy - segregowanie nic nie kosztuje a szkoła i środowisko wiele zyskuje!

             

             

             

        • Święto wiosny w przedszkolu
          • Święto wiosny w przedszkolu

          • W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na żółto i zielono. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od wyjścia na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przy śpiewie wiosennych piosenek dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, niosąc przygotowane wcześniej kolorowe kwiaty. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

        • Ogólnopolska olimpiada "Olimpusek" w naszej szkole
          • Ogólnopolska olimpiada "Olimpusek" w naszej szkole

          • 23 uczniów klas I-III sprawdzało swoją wiedzę, biorąc udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek” z języka polskiego (20 marca), matematyki  (21 marca) i języka angielskiego (22 marca). Uczniowie dowiedli, iż nauka jest dla nich ważna, a sprawdzanie swoich wiadomości i umiejętności jest cennym doświadczeniem. Każda z olimpiad zawierała zestaw 21 pytań konkursowych o różnej skali trudności. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami poruszającymi zagadnienia z edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej i językowej. Oczekując na wyniki, trzymamy kciuki za wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie.

        • Kangur matematyczny
          • Kangur matematyczny

          • Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy matematycznie. Nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu – „Kangur Matematyczny”. Dwunastu uczniów zmierzyło się z różnymi zadaniami i łamigłówkami logicznymi.
            Uczestnicy konkursu:                                                                
            klasa 4a: Paweł Pelic, Ignacy Stachnik,
            klasa 4b: Julia Wołowiec, Karolina Wikiera,
            klasa 5a: Fabian Suder, Bartosz Welc,
            klasa 5b: Gabriela Kuśtra, Klaudia Mach,
            klasa 6: Maria Bielecka,
            klasa 7: Anna Lalicka, Karol Lalicki, Krzysztof Lalicki.

            Wszyscy uczniowie, otrzymali za udział w konkursie, układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.     

            Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które mają się ukazać 16 maja.
             

            Trzymamy kciuki za wysokie osiągnięcia naszych uczniów!

            Nauczyciele matematyki

            GALERIA

          • Szkolny konkurs krasomówczy "Legendy naszego regionu"

          • W dniu 18 marca odbyła się druga edycja szkolnego konkursu „Legendy naszego regionu”. Brali w nim udział uczniowie klasy VI, VII, VIII i III gimnazjum. Celem zaplanowanego przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy o naszym regionie i dbałość o nasze dziedzictwo lokalne. Siedemnastu uczestników opowiadało utwory związane z naszą okolicą. Niektóre, dość popularne, jak „Dziedzic z Krzemienicy” czy „Sprawiedliwy basista”, powtarzały się kilka razy. Ale pojawiły się też opowieści mniej znane, jak „Ubłocone stopy Matki Bożej”, „Cudowna woda z Ubieszyna” czy „Trójimienny krzyż”. Komisja oceniająca brała pod uwagę ogólną prezentację, ale także umiejętność płynnego wyrażania się i kontakt ze słuchaczami.


             

            Po obradach jurorzy zapoznali uczestników z wynikami konkursu:

            I miejsce – Kinga Wikiera, kl. III gimnazjum
            II miejsce – Karolina Kramarz, kl. III gimnazjum
            III miejsce – Alicja Michałek, kl. VII

            Zostały przyznane także trzy wyróżnienia:

            Klaudia Łach, kl. III gimnazjum
            Patrycja Dubiel, kl. III gimnazjum
            Zuzanna Gołojuch, kl. VIIIa

             

        • KINO  – bawi, uczy i wzrusza
          • KINO – bawi, uczy i wzrusza

          •             W ramach programu rozrywkowo-edukacyjnego „HELIOS DLA SZKÓŁ” uczniowie klas 1-3 odwiedzili 19 marca kino Helios w Rzeszowie. Pobyt rozpoczął się od krótkiej prezentacji zakończonej quizem z nagrodami, której tematem były najbardziej znane psiaki na świecie, i psy, które stały się gwiazdami filmowymi. Te krótkie zajęcia były wstępem do projekcji obejrzanego przez uczniów filmu „O psie, który wrócił do domu”. To piękna i poruszająca historia Belli - psa, który pokonał 400 mil by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Film jest pełną przygód opowieścią opisującą tułaczkę psa wśród dobrych i złych ludzi, po malowniczo ukazanych w różnych porach roku bezkresach gór i lasów pełnych dzikich, niebezpiecznych zwierząt. Zawierał elementy zarówno komiczne jak i dramatyczne, poruszył również wątek pięknych zwierzęcych przyjaźni. I choć droga Belli była długa, trudna a niekiedy nawet bolesna, psiak dopiął swojego celu i szczęśliwie wrócił do domu. Nie mogło być inaczej, w końcu to film dla dzieci :-) Uczniowie obejrzeli film z ogromnym zainteresowaniem i z towarzystwem sporych emocji. Z pewnością po tej opowieści będą podchodzili do wszelkich czworonogów z jeszcze większą empatią.

        • Szkolne dyktando
          • Szkolne dyktando

          • Dnia 14 marca br. odbyło się w naszej szkole dyktando o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Konkurs przebiegał w dwóch etapach klasy IV,V, VI SP i VII ,VIII oraz IIII gimnazjum. Uczniowie pisali teksty, które wymagały wykazania się znajomością różnych reguł ortograficznych.

            Szkolnym Mistrzem Ortografii w kategorii klasy IV do VI został Jan Peszko uczeń klasy V „b”, zaś wicemistrzami Anna Kloc i Piotr Lalicki z klasy IV „a”.

            Szkolnym Mistrzem Ortografii w kategorii klasy VII do III  gimnazjum została Gabriela Lis, zaś wicemistrzem Anna Lalicka.

            Zwycięzcom gratulujemy.

            Konkurs zorganizowały polonistki Dorota Woś i Magdalena Sergiew

        • Aby uśmiech nie znikał z Waszych twarzy...
          • Aby uśmiech nie znikał z Waszych twarzy...

          • Niepisaną tradycją naszej szkoły jest występ męskiej części uczniów dla Dziewczyn i Kobiet w dniu Ich święta. Chłopcy zawsze sami wychodzą z inicjatywą, planują swój występ kilka tygodni wcześniej - spotykają się, ćwiczą, zwalniają z lekcji ;) Za każdym razem występ jest wielką niespodzianką. Był już balet, kabaret, basen bez wody... Z roku na rok pojawiają się coraz to nowe pomysły i jak już wszyscy myślą, że w następnym roku nic nowego nie da się wymyśleć... to za każdym razem zaskakują!
            Tym razem prześmiewczymi scenkami oraz wykonaniami piosenek wywołali salwę śmiechu na sali; niejedna dziewczyna ze śmiechu... płakała :)
            Dziękujemy za to pełne radości widowisko!

            GALERIA FOTOGRAFII

          • Sukcesy uczniów w konkursach matematycznych

          • Po raz trzeci laureatem konkursu kuratoryjnego oraz dwóch ogólnopolskich konkursów matematycznych: „Alfik” i „Mat” został uczeń klasy 7 – KRZYSZTOF LALICKI.

            Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 7 -  ANNA LALICKA, która uzyskała bardzo dobry wynik w konkursie „Alfik Matematyczny”. Na uwagę zasługuje również uczeń klasy 5b – JAN PESZKO, który bardzo dobrze poradził sobie z zadaniami w konkursie „Mat”.

            Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            Nauczyciele matematyki

        • Warsztaty „Fizyka dla Smyka” w klasach 2
          • Warsztaty „Fizyka dla Smyka” w klasach 2

          • 5 marca uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w warsztatach „Fizyka dla Smyka” przygotowanych przez Akademię Nauki w Rzeszowie. Warsztaty miały na celu przybliżenie uczniom tajemnic otaczającego świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. W czasie 45 minutowego spotkania przeprowadzonych zostało kilkanaście eksperymentów fizycznych z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych. Razem z drugoklasistami Pani Ola sprawdzała trzy stany skupienia materii, wykonując przy tym widowiskowe doświadczenia. W każdym z ćwiczeń uczestniczyli uczniowie doskonale się przy tym bawiąc, co pomogło im w nauce i zrozumieniu tajemnic fizyki.

        • Zawody sportowe w Piłce Siatkowej
          • Zawody sportowe w Piłce Siatkowej

          • Nasza reprezentacja w piłce siatkowej chłopców w kategorii wiekowej klas 7,8 i III gimnazjum wygrała gminne zawody. Drużyna występowała w składzie: Bieniasz Kacper, Furman Hubert, Dudziński Filip, Rejman Dominik, Blajer Eryk, Szpyrka Przemysław, Sobek Szymon. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

        • Zawody sportowe w tenisa stołowego
          • Zawody sportowe w tenisa stołowego

          • Nasza reprezentacja w tenisa stołowego w składzie: Jakub Gołojuch i Mateusz Balawender wygrała zawody na szczeblu gminnym, a później na szczeblu powiatowym. Następnym krokiem naszych sportowców będzie udział w turnieju na szczeblu 1/4 województwa. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

        • Konferencja naukowa w II LO w Łańcucie
          • Konferencja naukowa w II LO w Łańcucie

          • Dnia 31 stycznia 2019 r. grupa uczniów starszych klas z naszej szkoły wraz z p. Małgorzatą Bielec udała się do II LO w Łańcucie na konferencję naukową pt. „Czy wiesz co jesz? Czyli o zdrowej żywności i nie tylko”. Wykłady i warsztaty prowadzone były przez pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na wykładzie z dietetyki poznaliśmy nową piramidę żywności, normy żywieniowe i zasady prawidłowego odżywiania. Na kolejnym wykładzie dowiedzieliśmy się o zaletach spożywania miodów, a następnie smakowaliśmy różne ich rodzaje. W kolejnej części konferencji przystąpiliśmy do degustacji wybornych dań kuchni molekularnej jakimi były: wołowina gotowana w temp. niższej niż 100 st. C (by nie niszczyć struktury białka), żelki z naturalnego jogurtu przełamane musem malinowym i lody czekoladowe przygotowane z użyciem ciekłego azotu. Następnie wysłuchaliśmy bardzo ciekawych wykładów o składzie spożywanych produktów – „Toksyczna żywność” i zmianach w genomie roślin i zwierząt w ostatnich latach, które były spowodowane ingerencją człowieka w sprawy natury - wykład pt. „GMO na talerzu”. Wykłady bardzo nam się podobały, poznaliśmy wiele cennych wskazówek jak się zdrowo odżywiać i z chęcią uczestniczylibyśmy jeszcze raz w podobnych.

            A. Gargała

    • Galeria zdjęć

        brak danych