• I Miejsce w Gminnych Zawodach Sportowych w mini piłce ręcznej dziewcząt

          • 10 maja odbyły się Gminne Zawody Sportowe w mini P.R. dziewcząt. Tym razem gospodarzem turnieju była szkoła w Krzemienicy i rywalizowała z: ZS Medynia Głogowska, ZS Medynia Łańcucka, ZS Zalesie, ZS Czarna i ZS Dąbrówki. Nasz zespół po bardzo emocjonującym finale z dziewczętami z Dąbrówek stanął na pierwszym miejscu. Należy nadmienić że mecz był bardzo zacięty, a drużyna z Dąbrówek wyrównała stan rywalizacji na 5s przed końcem meczu. O losach I miejsca decydowały rzuty karne, w których o jedną bramkę była lepsza ekipa z Krzemienicy. Szkołę z Krzemienicy reprezentowały: 
            Oliwia Lew, Roksana Rupar, Estera Blajer, Julia Bieniasz, Mariola Bielecka, Zuzanna Strzępka, Paulina Zając i Oliwia Turkosz.
            Opiekun Wojciech Pawełek.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wyjazd klas I i II do Łańcuta

          • 8 i 9 maja klasy I i II obejrzały w MDK-u w Łańcucie widowisko teatralne  „Plastusiowy pamiętnik”  wystawione przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej, uwzględniał treści najbardziej edukacyjne, mówiące o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości.

            Uczniowie z klas I odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie, gdzie mieli okazję zwiedzić różne pomieszczenia biblioteczne: Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży, Sale Edukacyjno-multimedialne. Obejrzeli również wystawę tkactwa „Splecione nicią”, ukazującą włókiennicze dziedzictwo Rakszawy.

            Wycieczkę uświetniła wizyta w pobliskich cukierniach oraz spacer po parku zamkowym, który obecnie przepełniony jest różnymi odcieniami wiosennej zieleni.

          • Uczniowie klasy 7 w gminnych i powiatowych rozgrywkach w grę ekonomiczną "Oil City. Gorączka czarnego złota"

          • Oil City to planszowa ekonomiczna gra symulacyjna o początkach przemysłu naftowego w Galicji. Gracze wcielają się w postaci autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Działają w trzyosobowych spółkach. Kupują działki, zatrudniają wiertaczy, rozbudowują infrastrukturę, prowadzą wydobycie i sprzedaż wagonów z surowcami (nafta uzyskana z ropy naftowej, gaz, wosk ziemny). Prowadzą firmy w warunkach gwałtownie zmieniających się cen surowców. Inwestują w rozwój własnych działek i nawiązują współpracę z innymi spółkami.
            Najpierw uczniowie klasy 7 wzięli udział w gminnych eliminacjach rozgrywek. Najlepszymi inwestorkami - pionierkami przemysłu naftowego okazała się spółka, którą tworzyły Amelia Bać, Aniela Hospod oraz Gabriela Kara. W związku z tym dziewczyny reprezentowały Gminę Czarna w powiatowych rozgrywkach. 

            Pomimo tego, że dziewczyny nie uplasowały się tym razem na podium, wróciły zadowolone ze zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. Poznały w praktyce zjawiska takie jak: inwestowanie, zarządzanie ryzykiem i praktyka przedsiębiorczości, nauka logicznego myślenia, planowania, współpracy, radzenia sobie w różnych warunkach; co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

          • Występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie

          • 10 maja naszą placówkę odwiedzili nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie, którzy zachęcali do zapisania się na zajęcia muzyczne. Uczniowie Szkoły Muzycznej prezentowali swoje talenty m. in. na takich instrumentach jak: klarnet, flet poprzeczny, tuba, saksofon, trąbka, wiolonczela, akordeon, gitara perkusja i wiele innych. Wśród muzyków znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za ciekawą prezentację i życzymy wielu sukcesów w dziedzinie muzyki.

          • Konkurs SU z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

          • 28 kwietnia w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbył się konkurs na najlepiej wykonany filmik z repertuarem danej klasy. Pomysłodawcą konkursu był SU.  Polegał on na tym, że klasy, które brały w tym udział miały stworzyć film krótkometrażowy o wiośnie. Konkurs był dla klas 1-8. Filmiki wykonali uczniowie z klas 3b, 4a, 8a oraz 8b. Uczniowie wykazali się dużą weną twórczą oraz udowodnili, że zawsze można wzmocnić integrację pomiędzy rówieśnikami przy odrobinie chęci. Decyzja była trudna do podjęcia, ale jury przyznało następujące miejsca:
            I miejsce – klasa 8b oraz klasa 8a 
            II miejsce – klasa 3b 
            III miejsce – klasa 4a 

            Gratulujemy zwycięzcom oraz zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy!     

          • Dzień Flagi w przedszkolu

          • 28 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Flagi. Z tej okazji po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w poszczególnych grupach wiekowych zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi. Na koniec wszystkie dzieci wybrały się na pochód z chorągiewkami ulicami naszej miejscowości.

          • Warsztaty "Dzieciaki kochają zwierzaki" w przedszkolu

          • 28 kwietnia dzieci z grup Krasnoludek, Jagódek, Biedronek, Wiewiórek i Misiów wzięły udział w ostatnich warsztatach z cyklu „Dzieciaki kochają zwierzaki”. Tematyką zajęć były owady. Przedszkolaki poznały różne gatunki owadów, dowiedziały się czym się charakteryzują i gdzie żyją. Oczywiście każdy chętny mógł dotknąć lub popatrzeć z bliska na poszczególne owady.

          • Akcja profilaktyczno - wychowawcza: "Myśl o sobie - dbaj o zdrowie"

          • Uczniowie klas I-III w dniach 24-26.04.2023 r. brali udział w akcji profilaktyczno - wychowawczej mającej na celu kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych.
            Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem: "Między hałasem a ciszą, słowa się kołyszą". Szczególną uwagę w przeprowadzonych zajęciach zwrócono na znaczenie ciszy, omówiono także skutki nadmiernego hałasu, a także podjęto refleksję na temat obniżenia poziomu hałasu na szkolnych korytarzach.
            Drugiego dnia, którego motto przewodnie brzmiało: "Jem zdrowo, wyglądam bombowo", odbyło się spotkanie z Panią dietetyk Izabelą Glac (Przystań Zdrowia Izabela Glac). Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jakie składniki odżywcze powinien zawierać zdrowy posiłek, a także za co odpowiadają i w jakich produktach znajdują się zdrowe tłuszcze, białko, węglowodany i błonnik. Przygotowana prezentacja dostarczyła cennych wskazówek, jak komponować posiłki pozytywnie wpływające na nasze zdrowie. Po spotkaniu uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie mieli okazję wykazać się talentem kulinarnym i przygotować zdrowe przekąski. Następnie odbyła się wspólna degustacja smakołyków. 
            Trzeci dzień akcji upływał pod hasłem: "Zdrowo, bo na sportowo". Został rozpoczęty spotkaniem z Panią pielęgniarką Agatą Strzępką, która przypomniała podstawowe zasady dbania o higienę. Następnie uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się międzyklasowe rozgrywki sportowe. Poszczególne konkurencje przeprowadzone w formie wyścigów rzędów, wymagały od uczniów wykazania się szybkością, sprawnością, gibkością i zręcznością. Uczestnicy zawodów dzielnie stawiali czoła poszczególnym zadaniom, pamiętając o zasadach fair play. Spotkanie zakończono odśpiewaniem piosenki o zdrowiu. Potem uczniowie rozeszli się do klas, gdzie przygotowali pomysłowe plakaty podsumowujące całą akcję. Ozdobiły one poszczególne sale i będą przypominały wszystkim o tym, że o zdrowie należy dbać codziennie.

            Mamy nadzieję, że akcja profilaktyczno - wychowawcza pomogła zrozumieć uczniom, jak ważny jest zdrowy tryb życia i przyczyni się do wdrożenia zdrowych nawyków w codziennym życiu.

          • III miejsce naszej trójki w konkursie historycznym „Trójkowy Bieg Smartfonowy”

          • W dniu 20 kwietnia drużyna trzech uczniów naszej szkoły w składzie:  

            Paweł Siupik (z klasy 7)
            Piotr Tomaka (z klasy 8a)  
            Kacper Mołoń (z klasy 8b)  

            pod opieką nauczycielki od historii wzięła udział w grze terenowej „Trójkowy Bieg Smartfonowy” zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie. Do konkursu z głosiło się 6 drużyn. Nasz zespół zajął III miejsce. Dodatkowe punkty zostały przydzielone za strój uczestników o charakterze militarnym. 

            Zadaniem drużyny było poruszanie się zgodnie z wyznaczoną na mapie trasą i zdobywanie punktów za wykonanie znajdujących się tam zadań ukrytych w kodach QR. Podczas gry podstawowym narzędziem były smartfony, przy pomocy których były poszukiwane punkty gry i odpowiedzi do zadań. 

            Celem konkursu było utrwalenie pamięci o bohaterach 10 Pułku Strzelców Konnych i ich historii. Ponadto gra pogłębiała wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. 

            Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Muzeum – Zamek w Łańcucie i Burmistrz Miasta Łańcuta. 

          • II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

          • 13 kwietnia uczennice naszej szkoły: Julia Wołowiec, Aniela Hospod, Julia Kwiatkowska oraz Alicja Mazur wzięły udział w II Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez I LO w Łańcucie. W tym roku – w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2023 – Rokiem Kopernika, piosenki miały zawierać słowo klucz: NIEBO. Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników z powiatu łańcuckiego i z Przeworska. I miejsce w konkursie zajęła Julia Kwiatkowska wykonując piosenkę Lany Del Rey „Yes to Heaven”. Pozostałe dziewczyny również zachwyciły pięknymi interpretacjami piosenek. 25 kwietnia odbył się koncert laureatów oraz wręczenie nagród z udziałem Starosty Powiatu Łańcuckiego.

          • Zabawy z podłogą interaktywną w przedszkolu

          • 24 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z podłogą interaktywną, które dają możliwość zabawy ale również pozwalają wypracować metody zdrowej rywalizacji i wzajemnego wspierania się i integracji grupy, pobudza wyobraźnie i pozwala pozbyć się nadmiaru energii. Zajęcia sprawiły przedszkolakom wielką radość.

          • Dzień Ziemi w przedszkolu

          • 20 kwietnia przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Następnie dzieci wybrały się na spacer w okolicy przedszkola podczas którego zbierały napotkane śmieci. Na koniec przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne.

          • Teatrzyk w przedszkolu

          • 19 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedził teatrzyk Skrzat z Krakowa. Tym razem aktorzy wystąpili w przedstawieniu pt. „Niezwykła podróż mucholotem”,której główną bohaterką była Mucha mająca problemy ze swoim mucholotem. Dzieci podczas oglądania gry aktorskiej, aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu np. udając loty szybowca, czy też wystukując rytm piosenki. Na zakończenie dzieci nagrodziły artystów głośnymi brawami.

          • Wycieczka klas drugich do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej

          • 18 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy II A i II B odwiedzili Zagrodę Garncarską w Medyni Głogowskiej               w ramach Programu profilaktycznego sponsorowanego przez Gminę Czarna. Poznali historię powstania zagrody. Obejrzeli filmik ukazujący pracę garncarzy w powojennych czasach. Zapoznali się  z procesem powstawania naczyń ceramicznych. Szczególnie zainteresował ich piec do wypalania naczyń glinianych. Z wielkim zaciekawieniem oglądali makietę zagłębia garncarskiego ukrytą pod szklaną podłogą, w całości wykonaną z gliny. Są na niej zaznaczone piece dawnych garncarzy.  Obejrzeli ekspozycję  dzieł  tutejszych artystów ludowych skupiającą nie tylko naczynia użytkowe, ale również ciekawe rzeźby. Zwiedzili  XIX- wieczną chatę, poznali  warunki w jakich mieszkali dawni garncarze, jakimi przedmiotami posługiwali się w codziennym życiu. Najwięcej radości sprawiło dzieciom lepienie figurek z gliny, a szczególnie toczenie naczyń na kole garncarskim w nowoczesnej sali warsztatowej.  Z entuzjazmem uczniowie przyjęli wiadomość, iż 12 maja br.  będzie  możliwość zobaczenia procesu wypalania naczyń w piecu podczas nocy w Zagrodzie Garncarskiej. Wycieczka ta nie tylko poszerzyła wiedzę uczniów, ale również dostarczyła im wielu wrażeń i radości.

          • Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha w przedszkolu

          • 14 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna szkoły muzycznej YAMAHA. Tym razem tematem przewodnim były instrumenty perkusyjne świata takie jak: Fleksaton, Vibra, Didgeridoo, Chekere, Bongosy, Guiro, Berimbau i wiele innych. Przedszkolaki poznały instrumenty pochodzące z Kuby, Meksyku, Brazylii, Tybetu oraz Afryki. Po krótkiej prezentacji danych instrumentów, chętne dzieci mogły spróbować zagrać, co sprawiło im wielką radość.

          • "Zaelektryzowani" - pokazy fizyczno - chemiczne

          • W czwartek 13 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji fizyki i chemii za sprawą animatora „Zaelektryzowani”. W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem, helem, wodorem. Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów, znanych i stosowanych najczęściej w życiu codziennym. Usłyszeliśmy jak hel wpływa na struny głosowe człowieka. Byliśmy świadkami eksplozji wodoru oraz zostaliśmy schłodzeni ciekłym azotem. Pokazy dostarczyły naszym uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Doświadczyliśmy tego, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.

          • Pierniczki i babeczki wielkanocne

          • Szkolne Koło Caritas, które działa już od wielu lat na terenie naszej szkoły, kolejny raz zorganizowało dwie akcje charytatywne. Członkowie koła tym razem upiekli pierniki z okazji Świąt Bożego Narodzenia jak również babeczki wielkanocne z okazji Świąt Wielkanocnych. Oba przedsięwzięcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej, a dochód ze sprzedaży przeznaczono na pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej wioski.

          • Występ zespołu "Zbrucz" z Ukrainy

          • 4 kwietnia naszą szkołę odwiedził zespół "Zbrucz" z Tarnopola z Ukrainy. Tancerze zaprezentowali folklor Ukrainy - ludowe tańce, śpiewy i instrumenty ludowe (bamdura). Występ gości był dla na okazją do wsparcia finansowego żołnierzy walczących o wyzwolenie Ukrainy.

  • Galeria zdjęć

      brak danych