Strona główna

          • W stronę historii – wycieczka klas 7 i 8

            W dniu 26 maja chętni uczniowie z klas 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej, podczas której odwiedzili Zamek Ogrodzieniec, Pustynię Błędowską oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. Pierwszym punktem wyjazdu był Zamek Ogrodzieniec – jedna z najbardziej znanych warowni na Szlaku Orlich Gniazd. Uczniowie mieli okazję poznać historię zamku, zwiedzić jego ruiny oraz podziwiać piękne widoki okolicy. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Pustynię Błędowską – wyjątkowy obszar przyrodniczy nazywany „polską Saharą”. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau – miejsca pamięci i refleksji nad tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej. Uczniowie poznali historię obozu oraz losy jego więźniów. Była to ważna i poruszająca lekcja historii, skłaniająca do zadumy i refleksji.

          • Wizyta w cukierni Sweet Cake

            26 maja uczniowie klas: 1a, 1b oraz 3b odwiedzili cukiernię "Sweet Cake", gdzie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach z okazji Dnia Mamy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem ozdabiały ciasteczka, tworząc słodkie upominki pełne serca i kreatywności. Wizyta była nie tylko okazją do rozwijania zdolności manualnych, ale także do wspólnej zabawy w przyjaznej atmosferze.

          • Mój przyjaciel Kubuś Puchatek

            W ostatnim czasie Biblioteka Szkolna prowadziła szeroko zakrojoną akcję, której celem było przybliżenie dzieciom Kubusia Puchatka, postaci z książek A. A. Milne’a. W ramach promocji w każdą środę po trzeciej lekcji odbywały się spotkania, w trakcie których miało miejsce czytanie fragmentów książki o przygodach zabawnego misia. W akcji uczestniczyły także grupy przedszkolne, które odwiedziły szkolną biblioteką i posłuchały wybranych przez nauczyciela bibliotekarza czytanek.

          • Warsztaty robienia kul do kąpieli

            Za nami pachnące i musujące warsztaty tworzenia kul do kąpieli! 25 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w pachnących i pełnych kreatywności, kolorów i zabawy warsztatach robienia kul do kąpieli. Podczas zajęć dzieci poznały naturalne składniki wykorzystywane do ich tworzenia, samodzielnie odmierzały proporcje oraz komponowały własne zapachy i kolory. Uczniowie zamienili się w prawdziwych manufakturzystów, tworzących naturalne kosmetyki i stworzyli pięknie pachnące, musujące kule do kąpieli.

          • Gminne Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców

            W dniu 22 maja odbyły się Igrzyska Dzieci chłopców w P.N. Na orliku w Czarnej rywalizowały drużyny z naszej gminy. Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze, zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i dostarczyły wielu emocji.
            Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:
            Gaj Gabriel, Puziewicz Miłosz, Klima Kacper, Barski Gabriel, Barski Marcel, Płodzień Mateusz, Turkosz Tymon, Stopyra Krystian, Skrobacz Kacper, Rudnicki Szymon, Bem Patryk.
            Opiekun: Wojciech Pawełek.

          • Present Simple? Dla naszych czwartoklasistów to pestka! 😎

            Uczniowie klas 4 wzięli udział w międzyklasowym konkursie języka angielskiego, którego zadaniem było stworzenie kreatywnego lapbooka (kolorowej, składanej książeczki) o czasie Present Simple. Każda praca była kolorowa, ciekawa oraz pomysłowa i pokazała, że nauka angielskiego może być naprawdę kreatywna.
            Uczniowie udowodnili, że gramatyka wcale nie musi być nudna 😉 Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali wysokie oceny oraz otrzymali "angielski" upominek, a zwycięzcy - "angielskie" nagrody.

            Co więcej — efekty było widać od razu! Uczniowie, którzy przygotowali lapbooki, osiągnęli bardzo wysokie wyniki z kartkówki dotyczącej czasu Present Simple 👏 co pokazuje, że odrobina pracy w domu naprawdę przynosi świetne efekty.
            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom! 🏆:
            I miejsce - Lena Sadurska
            II miejsce - Julia Peszko
            III miejsce - Maksym Superson

          • Ale sukces!

            Uczennica naszej szkoły, Marcelina Mazur z klasy 6a zdobyła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Woda. Każda kropla ma znaczenie". Na konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie EKOSKOP wpłynęło 429 prac. Dzięki zaangażowaniu pani Joanny Mazur, naszej nauczycielki plastyki, nasza szkoła dostarczyła najwięcej prac spośród wszystkich szkół z Podkarpacia! Ostatecznie wyłoniono 3 laureatów nagród głównych oraz 17 wyróżnień.
            GRATULUJEMY!

    • Kontakt

      • Zespół Szkół w Krzemienicy
      • e-mail dyrektora: dyrektor@zskrzemienica.pl
      • 172247370
      • 17 771 58 33 - przedszkole, intendentka
      • Krzemienica 631,
        37-127 Krzemienica
        37-127 Krzemienica
        Poland
      • AE:PL-65947-95046-UACFG-21
      • /ZSKrzemienica/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    • brak danych