• Powiatowy konkurs historyczny „Bohaterowie z Łańcuta - 10 Pułk Strzelców Konnych”

          • W dniu 21 kwietnia odbył się powiatowy konkurs „Bohaterowie z Łańcuta - 10 Pułk Strzelców Konnych” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta. Celem wymienionego przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy uczniów na temat 10 Pułku Strzelców konnych, walczącego w obronie Ojczyzny i Łańcuta oraz pogłębienie zamiłowania do historii. Konkurs miał formę pracy zespołowej. Nasza grupa uczniów z klasy 8a wystąpiła w składzie: Zuzanna Lęcznar, Beniamin Surowiec i Bartosz Welc i zajęła 4 miejsce.

          • Wycieczka klasy 4a do Rzeszowa

          • Dnia 26 kwietnia 2022r. uczniowie klasy 4a wybrali się do JumpWordu oraz kina Helios. W parku trampolin spędzili aktywnie czas a następnie udali się do kina na film pt. "Za duży na bajki".

            Wyjazd ten przyczynił się do jeszcze lepszej integracji klasy.

          • Gminny konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych "Jestem przyjacielem przyrody"

          • W dniu 12 kwietnia 2022r. komisja konkursowa w składzie: Pan Dyrektor Jacek Lalicki, Pani Dyrektor Katarzyna Wróbel oraz Pani Ewa Sierżęga – nauczyciel plastyki dokonała rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Jestem przyjacielem przyrody”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o przyrodzie u dzieci przedszkolnych oraz kształtowanie u nich postaw pro – ekologicznych i wrażliwości estetycznej. Konkurowało ze sobą 23 prace ze wszystkich przedszkoli z naszej gminy. Wybór tych najlepszych był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były bardzo pomysłowe, staranne i bardzo ładne. Wykorzystane w nich zostały przeróżne techniki plastyczne. Niektóre z nich były pracami przestrzennymi. Po długich dyskusjach komisja wydała następujący werdykt:

            Dzieci 5 – 6 – letnie

            1 miejsce –Lilianna Jurek – Przedszkole w Zalesiu

            2 miejsce – Milena Kulikowska – Przedszkole nr 1 w Czarnej

            3 miejsce – Hanna Wysocka – Przedszkole w Medynii Łańcuckiej

            Wyróżnienia:

            Zofia Bełz – Przedszkole w Dąbrówkach

            Szymon Mach – Przedszkole w Woli Małej

            Wiktoria Mączka – Przedszkole w Krzemienicy

            Dzieci 3 – 4 – letnie

            1 miejsce – Kacper Chyłek – Przedszkole w Medynii Głogowskiej

            2 miejsce – Alicja Grabowska – Przedszkole w Medynii Łańcuckiej

            3 miejsce – Lilianna Skrobacz – Przedszkole w Krzemienicy

            Wyróżnienia:

            Magdalena Lech – Przedszkole w Medynii Łańcuckiej

            Karolina Ruszel – Przedszkole nr 2 w Czarnej

            Maja i Emilia Rudnickie – Przedszkole w Krzemienicy

            WSZYSTKIM LAUREATOM I UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!!!!!

            Nagrody dotrą niebawem…..

          • Szkolny Konkurs Ortograficzny

          • Dnia 12.04.2022 r. odbył się II etap Szkolnego Konkursu o tytuł Mistrza Ortografii Klas Drugich i Trzecich. W konkursie wzięło udział 12 uczniów wyłonionych podczas I etapu na poziomie klasowym. Podczas rozwiązywania zadań należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych, a także logicznym myśleniem oraz czujnością ortograficzną. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na to, jak ważna jest poprawność ortograficzna i gramatyczna w języku polskim oraz promowanie osób, które wyróżniają się w tej dziedzinie. 

            W bieżącym roku szkolnym tytuł Mistrza Ortografii Klas Drugich zdobył Mikołaj Superson z klasy 2A, natomiast tytuł Wicemistrza otrzymała Maja Bieniasz z klasy 2B.

            Tytuł Mistrza Ortografii Klas Trzecich zdobył Antoni Supiński z klasy 3B, zaś tytuł Wicemistrza otrzymała Maja Mołoń z klasy 3A. 

            Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie biorący udział w II etapie konkursu, reprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności z zakresu ortografii.

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i wyrażamy uznanie za dbałość o piękno języka polskiego.

          • Wycieczka klas trzecich

          • W dniu 20 kwietnia 2022 r. uczniowie klas trzecich, w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

            Pierwszym punktem docelowym był Zagnańsk, gdzie uczestnicy wycieczki spotkali się                          z licencjonowanym przewodnikiem. Tutaj przeszli pod jeden z najstarszych dębów w Polsce, słynny pomnik przyrody „Dąb Bartek”, poznali historię tego wyjątkowego drzewa oraz wysłuchali związanej z nim legendy o królu Janie III Sobieskim i Marysieńce.

            W  Świętej Katarzynie zobaczyli kaplicę cmentarną z XIX wieku - nazywaną kapliczką Stefana Żeromskiego, z wyrytym na ścianie podpisem pisarza oraz odwiedzili Muzeum Minerałów                    i Skamieniałości. W tym wyjątkowym miejscu zobaczyli proces szlifowania kamieni jubilerskich, podziwiali kolekcję krzemienia pasiastego z Gór Świętokrzyskich oraz minerały, kamienie szlachetne i skamieniałości pochodzące nie tylko z Polski, ale także z różnych zakątków świata.

            Po dotarciu do Huty Szklanej wszyscy pieszo, po około godzinnym marszu, dotarli na szczyt Łysa Góra znajdujący się na wysokości 595 m n.p.m. Z platformy  widokowej przy gołoborzach wszyscy podziwiali roztaczającą się panoramę, która niestety w tym dniu, ze względu na pogodę, była słabo widoczna. Przewodnik w ciekawy sposób opowiedział  jak powstawały bloki piaskowca kwarcytowego tworzącego gołoborza oraz o charakterystycznych cechach Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

            Ostatnim punktem programu wycieczki był zabytkowy klasztor benedyktynów na Świętym Krzyżu z relikwiami Drzewa Krzyża Chrystusa, od których opactwo i wzgórze wzięło swoją nazwę. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z historii klasztoru, podziwiali malarstwo sakralne oraz otrzymali od jednego z zakonników błogosławieństwo.

            Po smacznym, dwudaniowym obiedzie, pełni wrażeń trzecioklasiści, wyruszyli w drogę powrotną do Krzemienicy.

            Wycieczka miała duże walory przyrodnicze, edukacyjne, zdrowotne, integracyjne                                        i wychowawcze. Ciekawy program, sposób przekazu informacji przez przewodnika, wzbogacony legendami i ciekawostkami, z pewnością przyczyniły się do przyrostu wiedzy uczniów oraz pozwoliły im zdobyć nowe doświadczenia.

             

          • Teatrzyk w przedszkolu

          • Dnia 8 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru „Skrzat” z Krakowa. Tym razem przedszkolaki oglądały przedstawienie "Nowe przygody Koziołka Matołka". Dzieci z wszystkich grup z zaciekawieniem śledziły zabawne przygody Koziołka Matołka, który wyruszył w kolejną podróż do Pacanowa, przemierzał różne kraje, spotykał różne postacie (babę Jagę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla, reżysera z Hollywood) i przeżywał mnóstwo ciekawych przygód. Ciekawe stroje aktorów, rytmiczne piosenki i teksty wprawiły przedszkolaki w radosny nastrój.

            Na zakończenie spektaklu przedszkolaki podziękowały brawami za oglądnięte przedstawienie.

          • Warsztaty wielkanocne w Izbie Pamięci Kobiety Wiejskiej

          • 8 kwietnia uczniowie klasy 2b, kolejny raz mieli możliwość udziału w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzemienicy.

            Panie mające wieloletnie doświadczenie w tworzeniu ludowych ozdób świątecznych zaznajomiły uczestników spotkania z tradycją robienia palm oraz krok po kroku pokazały w jaki sposób można je samodzielnie wykonać i ozdobić.

            Następnie dzieci pod kierunkiem Pań wykonały palmy wielkanocne. W efekcie każdy uczestnik stworzył swoją własną, niepowtarzalną palmę. Najmłodsi dekorowali również wielkanocne pisanki, które stanowić będą piękną ozdobę świątecznego stołu.

            Następnie Pani Ewa przypomniała uczniom znaczenie symboli wielkanocnych.

            Po wykonanej pracy odbyły się rozmowy na temat świątecznych spotkań w rodzinach uczniów przy pysznym cieście i kompocie.

            Było to doskonałe spotkanie integrujące różne środowiska i pokolenia, czego dowodem był bardzo aktywny udział dzieci w tworzeniu dekoracji wielkanocnych. 

            Serdecznie dziękujemy paniom z KGW: Pani Krystynie Guzek, Pani Ewie Frączek, Pani Elżbiecie Paczocha oraz Pani Annie Brodziak za przygotowanie i prowadzenie warsztatów, które przybliżyły dzieciom tradycje i sztukę ludową naszego regionu.

          • Dzień Mitologii Greckiej

          • W dniu 7 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Mitologii Greckiej. Uczniowie klas od 4 do 8 mogli wykorzystać swoją wiedzę na temat mitologii i bogów greckich przy okazji różnych zadań. Na języku polskim odbywały się rebusy i kalambury mitologiczneZostał także zorganizowany turniej wiedzy pt.: „Czy znasz mity greckie?”. Podsumowaniem działań był konkurs na najlepsze przebranie związane z postacią mityczną. Tematyka dnia okazała się interesująca dla uczniów, gdyż wielu z nich uczestniczyło w zorganizowanych przedsięwzięciach. Mogliśmy także podziwiać inwencję twórczą tych, którzy zdecydowali się na przebranie i zaprezentowanie swojej postaci na forum szkoły. 

            Wyniki obydwu konkursów i wręczenie upominków odbędzie się w dniu 28 kwietnia.

          • Pokaz Mody "EKO" w przedszkolu

          • Dnia 6 kwietnia dzieci z grup: Wiewiórek i Misiów przygotowały „Ekologiczny Pokaz Mody”, którego celem było: kształtowanie postaw proekologicznych, zwrócenie uwagi na możliwość umiejętnego wykorzystania surowców wtórnych oraz rozwijanie kreatywności. Dzieci wspólnie z paniami przygotowały specjalnie na ten dzień, stroje wykonane z różnych materiałów : starych gazet, tektury, folii, butelek plastikowych i innych surowców wtórnych. Nasze przedszkolaki prezentowały się jak prawdziwe modelki i modele, pomysłowość i artystyczne wykonanie strojów oraz prezentacja dzieci, zostały nagrodzone gorącymi brawami.

          • Zabawy z podłogą interaktywną w przedszkolu

          • W dniu 5 kwietnia po raz kolejny przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zabawach z wykorzystaniem podłogi interaktywnej. Obraz wyświetlony na podłodze reaguje na ruch chodzących po nim dzieci, dzięki temu dzieci chętnie korzystają z podłogi interaktywnej, traktując zajęcia jako dobrą zabawę. Sam proces nauczania wydarza się przy okazji. Uwaga dzieci zostaje ukierunkowana na treści edukacyjne, poprzez stymulowanie wielu zmysłów. Dzieci znacznie szybciej uczą się nie tylko pod względem pamięciowym, ale także lepiej rozumieją zagadnienia. Podłoga ma nieograniczone możliwości, angażuje w zabawę nawet najbardziej nieśmiałe dzieci.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i zabawy z podłogą interaktywną.

    • Galeria zdjęć

        brak danych