• Konkurs czytelniczy dla klas 2-3

• W dniu 8 maja uczniowie klas II i III rywalizowali o tytuł Mistrza Pięknego Czytania.
            24  uczniów biorących udział w konkursie wykazało się bardzo dobrą techniką czytania.
            Jury w składzie: Renata Chrzan, Dorota Woś, Agnieszka Bobowska  przyznało tytuł:
            Mistrza Pięknego Czytania: Szymonowi Lew z klasy 2b i Marcelowi Barskiemu z klasy 3a
            Tytuł Wicemistrza otrzymali: Aleksandra Syryło z klasy 3b i Tomasz Ciąpała z klasy 2a
            Wyróżnienia otrzymali: Teofil Magdoń z klasy 2a i Ksawery Kluz z klasy 3b.

• Wojewódzki Finał Pucharu Tymbarku

• Po wygraniu powiatowych eliminacji w Łańcucie w dniu 06.05.2014 r. wybraliśmy się do Stalowej Woli w celu rozegrania Podkarpackiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku. Nasz zespół po wygraniu swojej grupy, zakwalifikował się do 1/8 turnieju. W ćwierćfinale nasza drużyna musiała uznać wyższość z zespołem SMS Przemyśl. Po tak ekscytujących meczach, walki i rywalizacji odpadliśmy z turnieju znajdując się w ósemce najlepszych zespołów województwa.
            W tym dniu team z Krzemienicy zdobył niesamowite doświadczenie, które powinno procentować w przyszłości. W turnieju brało udział 102  drużyny, grające w 3 kategoriach wiekowych na 5 pełnowymiarowych boiskach, podzielonych na kategorie U-8, U-10, U-12 (ponad 20 boisk  dostowane do odpowiedniego wieku, na których były rozgrywane równocześnie mecze)

SP Krzemienica: Barski Gabriel, Barski Marcel, Płodzień Mateusz, Turkosz Tymon, Rudnicki Szymon, Stopyra Krystian, Lęcznar Filip A, Lęcznar Filip, Bem Patryk, Rashwan Adham.

OpiekunWojciech Pawełek

• Poczet sztandarowy na gminnych obchodach 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 3 maja 2024 roku Poczet Sztandarowy uczestniczył w uroczystościach gminnych związanych z obchodami 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza Święta odbywała się w tym roku w Czarnej. Po Mszy odbył się koncert zespołu Noro Lim, a następnie złożenie kwiatów pod Pomnikiem Milenijnym, gdzie przy Gminnej Orkiestrze Dętej został odśpiewany Hymn Polski.

• Sukcesy w konkursach językowych

• Ostatnie dni obfitowały w konkursy językowe organizowane przez szkoły średnie. Nasi uczniowie brali udział w:
            „Językomaniaku” – powiatowym konkursie językowym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie – Aniela Hospod, Alex Świder – Salisz,
            „The Great English Challenge” – powiatowym konkursie językowym organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie – Aniela Hospod
            „III Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej” – Julia Kwiatkowska, Alicja Mazur, Aniela Hospod
            Julia Kwiatkowska otrzymała I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, a Aniela Hospod – III miejsce.

Gratulujemy!

• Konkurs Papieski

• W dniu 25 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół w Medyni Głogowskiej odbył się IV Powiatowy Konkurs Papieski mający na celu popularyzację wiedzy o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II. W konkursie wzięło udział około 80 uczniów szkół podstawowych z powiatu łańcuckiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w następujących kategoriach konkursowych:

- recytacja: Anna Parys, Michał Stempak,

- wokal: Aleksander Parys przy akompaniamencie na skrzypcach brata Karola, Emilia Kulasa,

- test wiedzy: Aleksander Chołota, Katarzyna Buk.

Anna Parys, uczennica klasy IIa, zdobyła II miejsce w grupie wiekowej klas 0-3 za recytację wiersza pt. „Źródło” (Tryptyk Rzymski, 2003r.).

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli trud przygotowania się do udziału w konkursie.