• Szanowni Rodzice Przedszkolaków

W najbliższych tygodniach chcemy w naszym przedszkolu stopniowo wdrażać pewne możliwości jakie daje dziennik elektroniczny i dodatkowe programy – „Obecność” i „Opłaty”.

Będą to następujące narzędzia dla Rodziców:

• Korzystanie z dziennika elektronicznego poprzez komputer lub telefon
          • Aplikacja mobilna Dzienniczek VULCAN
          • Aplikacja Obecność VULCAN

Korzyści jakich oczekujemy:

• Uproszczenie sprawy opłat za przedszkole,
          • Formalna i sprawna komunikacja między przedszkolem a rodzicami,
          • Możliwości wglądu rodziców do czasu obecności dzieci w przedszkolu i ewentualnego zgłaszania nieobecności.

W związku z tym, że system musi być powiązany z obsługą finansową realizowaną przez Centrum Usług Wspólnych w Czarnej trudno określić czas jego pełnego wdrożenia.

W pierwszym kroku należy uzyskać dostęp do dziennika elektronicznego.

W tym celu konieczne jest posiadanie adresu mailowego przynajmniej przez jednego z rodziców.

Adresy, które Rodzice przekazali we wnioskach o przyjęcie do przedszkola zostały wprowadzone i można rozpocząć pierwsze logowanie.

Osoby które nie podały adresu email lub zmieniły i chcą, aby zmiany wprowadzić do dziennika proszone są o przekazanie ich wychowawcom, do sekretariatu szkoły lub do dyrektora.

Jeśli użytkownik dziennika zapomni hasła, należy ze strony logowania wybrać  „Przywróć dostęp”.

W przypadku problemów z logowaniem proszę o informację na adres dyrektor@zskrzemienica.pl

Aby dowiedzieć się jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika proponujemy film:

Adres strony internetowej naszego e-dziennika to: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminaczarna

Pierwsze logowanie - gdy wyświetli się powitalna strona systemu:

1. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy
          2. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość
          3. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło
          4. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło

Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

Adresy Rodziców posiadających również dzieci w szkole zostaną dopisane tak aby Państwa od razu widzieli również przedszkolaka. W tych przypadkach uruchomienie dziennika jest Państwu znane.

Jeżeli dziennik elektroniczny zostanie uruchomiony, można na urządzeniu mobilnym zainstalować aplikację dzienniczek VULCAN

Zachęcam do korzystania z aplikacji, gdyż jest ona szybsza w obsłudze.

Wszystkich Państwa, którym uda się uruchomić dziennik proszę o wiadomość (przez dziennik lub dzienniczek). W przypadku problemów proszę o kontakt dyrektor@zskrzemienica.pl Jeśli ktoś nie podał maila to można również napisać do mnie – postaram się jak najszybciej wprowadzić do systemu.

Aplikacja Obecność VULCAN da możliwość rejestrowania wejścia i wyjścia dziecka z przedszkola. W tym celu przy wejściu do przedszkola zostanie umieszczony kod QR który każdorazowo będzie trzeba zeskanować poprzez aplikację Obecność VULCAN. Ta czynność spowoduje, że dziecko automatycznie będzie w dzienniku zarejestrowane lub wyrejestrowane. Zobaczycie to Państwo w aplikacji Dzienniczek VULCAN. W celu wprowadzenia dziecka do aplikacji Obecność w swoim telefonie konieczne jest jednorazowe podanie PIN.  PIN może przekazać wychowawca, sekretarz lub dyrektor – ustnie, telefonicznie lub mailowo. Rejestrowanie wejścia i wyjścia należy do obowiązków nauczyciela, zatem jeśli ktoś nie zechce korzystać z aplikacji, zapomni telefonu lub dziecko zostanie przyprowadzone czy odprowadzone przez inną osobę to oczywiście nauczyciel jak dotychczas to w dzienniku zaznaczy.

Jacek Lalicki