• Katalog wyposażenia

• Nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 78 600 zł.

W ramach programu szkoła zakupiła następujący sprzęt:

Lp.

Nazwa produktu

Pracowania druku 3D:

- DRUKARKA 3D
          - Warsztat wdrożeniowy z pracowni robotyki
          - Filamenty PLA (10 sztuk)
          - Dostęp do platformy zawierającej gotowe lekcje
          - baza projektów do drukarki 3D
           -Creator i 3D Playground

2

Pracowania robotyki, zestaw zawiera:

- Szkolenie z pracowni robotyki,
          - Robot edukacyjny Skribot (10 sztuk)
          - Klocki edukacyjne SkriKit (10 sztuk)
          - Dostęp do platformy zawierającej gotowe lekcje
          - Creator

20

Statyw kolumnowy

4

Drukarka 3D pozwoli na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych, pamiątek, nagród i upominków. Wydruki powstaną z gotowych projektów dostępnych w bibliotece modeli 3D, jak i ze stworzonych przez uczniów projektów. Drukowane modele zostaną wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji.

Aparat fotograficzny, profesjonalna kamera oraz akcesoria w postaci; statywu, lamp, mikrofonu, mikroportu i gimablu umożliwi naukę fotografowania i filmowania oraz pozwoli stworzyć niezapomniane materiały z życia szkoły i uczniów.

Wizualizer, dzięki któremu możemy pokazać dowolny przedmiot lub dokument w powiększeniu, wyświetlając na ekranie. Lekcje biologii, przyrody, fizyki, chemii nabrały interaktywnego wymiaru.

Zestaw audio (mikser, mikrofony, kolumny), dzięki któremu wszelkie wydarzenia, akademie, imprezy szkolne uzyskają profesjonalną oprawę muzyczną, dźwiękową. Nie straszny będzie nam już pogłos w dużej sali gimnastycznej :) Sprzęt audio pomocny będzie również w tworzeniu filmików, nagrań, materiałów z życia szkoły i uczniów.

Mikroskop służący do uzyskiwania silnie powiększonych obrazów małych przedmiotów. Mikroskop ten oferuje powiększenie obrazu w szerokim zakresie, możliwe jest także nagrywanie filmów i wykonywanie zdjęć. Sprzęt ten zostanie wykorzystany na zajęciach biologii, przyrody, chemii oraz fizyki.

Dzięki mikrokontrolerowi uczniowie będą mieli możliwość nauki programowania oraz poszerzą swoją  wiedzę z zakresu elektroniki i nowoczesnej technologii.

Stacja lutownicza  umożliwi naukę lutowania podczas zajęć technicznych.