• Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

          • 19 maja w naszym przedszkolu odbył się Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji każda z grup w pięknych strojach przedstawiła część artystyczną. Były wiersze, piosenki, tańce, życzenia dla kochanych rodziców oraz prezenty. Serdecznie dziękujemy Pani Marice Lencznar za piękne zdjęcia i rodzicom za przybycie dzięki czemu atmosfera tej uroczystości mogła być podniosła i rodzinna.

          • Pierwsze miejsca naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Papieskim

          • W dniu 19 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Medyni Głogowskiej odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Papieskiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Pan Kazimierz Gołojuch, Poseł na Sejm RP, Pan Adam Krzysztoń, Starosta Powiatu Łańcuckiego i Pan Edward Dobrzański, Wójt Gminy Czarna. Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy o życiu i pontyfikacie Św. Jana Pawła II oraz promowanie utalentowanych dzieci i młodzieży z naszego powiatu. 

            W kategorii recytatorskiej uczniów z klas 4-6 wyróżnił się uczeń naszej szkoły – Maciej Parys z klasy 5a, zajmując I miejsce. 

            W kategorii: wystąpienie krasomówcze dla klas 7-8 bezkonkurencyjna okazała się Amelia Puziewicz z klasy 8b, która również zajęła I miejsce. 

            Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie do konkursu oraz wysoką kulturą osobistą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

          • Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha w przedszkolu

          • 23 maja odbyła się w naszym przedszkolu ostatnia w tym roku szkolnym audycja Szkoły Muzycznej Yamaha. Tematem spotkania były tańce ludowe i narodowe. Przedszkolaki przypomniały sobie i poznały muzykę ludową oraz muzyczne aranżacje tańców narodowych. Melodia stanowiła właściwie tylko tło do tanecznych występów prawdziwych tancerzy, którzy zrobili pokaz tańców, takich jak: polonez, mazur, krakowiak, oberek, kujawiak oraz ludowe tańce regionu rzeszowskiego. Para taneczna każdy z tych tańców wykonała w przepięknych, bogato zdobionych strojach, które mogliśmy dokładnie obejrzeć. Chętne przedszkolaki mogły również przymierzyć stroje i zatańczyć. Zajęcia były bardzo ciekawe.

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Książka, która mnie nauczyła/zachwyciła..."

          • Miło nam poinformować, że nasze uczennice zwyciężyły w Gminnym Konkursie, w którym zadaniem było wykonanie Labooka na temat: "Książka, która mnie nauczyła/zachwyciła ...". Jego głównym celem było zachęcenie uczniów do czytania i czerpania wiedzy z książek i rozwijania wyobraźni i umiejętności wypowiedzi artystycznej.
            Uczennica klasy IVa Sara Panek zajęła II MIEJSCE w kategorii klas IV-VI, a Gabriela Kara z klasy VII III miejsce w kategorii klasy VII-VIII. (R. Chrzan)

          • Wizyta w Bibliotece Publicznej w Krzemienicy

          • 19 maja uczniowie klasy 3b odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Krzemienicy. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia japońskiego teatrzyku Kamishibai. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali legendy pt. „Smok Wawelski”. Następnie poznali podstawy obsługi robota Photon, pracując na poziomie podstawowym, programowali roboty, które mogły poruszać się po wyznaczonej trasie w różnych kierunkach, wydawać różne dźwięki – głównie odgłosy zwierząt, zmieniać kolory oczu i czułek oraz reagować na dotyk i dźwięk. Każdy uczeń miał możliwość zaprogramować robotowi swoją trasę, podczas której wykonywał on wymienione wcześniej czynności. 

            Celem wizyty było przybliżenie uczniom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznanie zasad korzystania z książek, tego, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak należy zachować się w takim miejscu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnorodnością książek, znajdujących się w zbiorach biblioteki. Nie zabrakło również czasu na zabawę. Dzieci zobaczyły, że w bibliotece oprócz oglądania i wypożyczania książek można miło i wesoło spędzić czas.

            Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Czopkoń za wielkie zaangażowanie i ciekawe spotkanie z książką. Dzięki takim wizytom w bibliotece, z czytanym słowem kształtujemy i rozwijamy nasze zainteresowania czytelnicze, wzbogacamy słownictwo oraz uczymy się szacunku do książek.

          • Szkolny konkurs matematyczny dla klas czwartych „MISTRZ UŁAMKÓW”

          • W czwartek, 11 maja, osiemnastu uczniów z klas czwartych walczyło o tytuł „Mistrza Ułamków”. Najlepszymi okazali się:

            Antoni Supiński – miejsce I

            Maja Mołoń – miejsce II

            Adam Siupik – miejsce III.

            Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

                                                                                                                                             Nauczyciele matematyki

          • Wyjazd przedszkolaków do Fantazji w Rzeszowie

          • Dnia 10 maja dzieci z wszystkich grup przedszkolnych udały się na wycieczkę autokarową do Sali Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Na miejscu czekała na najmłodszych beztroska zabawa na torze przeszkód, w basenie z piłkami, na trampolinie, na mini ściance wspinaczkowej oraz podczas zjazdów z dmuchanej zjeżdżalni. Zabawa w „Fantazji” była świetną okazją do integracji dzieci z wszystkich grup przedszkolnych oraz do spędzania czasu na zabawie poza terenem przedszkola. Uśmiech na twarzach dzieci potwierdzał, że wyjazd się udał i na pewno zostanie powtórzony.

          • W gospodarstwie ogrodniczym

          • 12 maja uczniowie klas I odwiedzili gospodarstwo ogrodnicze Państwa Cwynarów w Krzemienicy.

            W trakcie niecodziennej lekcji dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca ogrodnika, poznać najważniejsze narzędzia, które pomagają w produkcji i pielęgnacji roślin ozdobnych. W naturalnych warunkach przyswoiły wiedzę dotyczącą rozwoju i uprawy roślin, poznały różne odmiany kwiatów oraz tworzyły własne kompozycje kwiatowe.

            Pan Lesław podzielił się nie tylko pasją do kwiatów, ale również zaprezentował swoje zwierzęta, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród pierwszoklasistów.

            Dziękujemy Pani Marii i Lesławowi za serdeczne przyjęcie i poświęcony czas.

            Uczniowie klasy Ia i Ib

            wraz z wychowawczyniami

          • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

          • 11 maja uczniowie klas trzecich przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty 2023 wydawnictwa Operon. Był to test sprawdzający wiedzę i umiejętności jakie uczniowie zdobyli podczas trzyletniej nauki w szkole podstawowej.  Uczniowie przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Trzecioklasiści zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Przed testem uczniowie obejrzeli bajkę terapeutyczną, która pozwoliła im na zrelaksowanie się przed zadaniami.  Następnie pełni optymizmu przystąpili do rozwiązywania zadań. Po sprawdzianie trzecioklasiści wysłuchali kolejnej bajki na temat: "O tym jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów".

            Teraz niecierpliwie czekamy na wyniki i mamy nadzieję, że poszło im bardzo dobrze, czego życzymy im z całego serca!

          • Wycieczka klasy 7 do Warszawy

          • W dniach 9 – 10 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od bardzo wyjątkowego i klimatycznego miejsca, jakim są Łazienki Królewskie -  letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

            Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca i Muzeum Powstania Warszawskiego były dla nas interesującą i przejmującą lekcją historii. Wielki podziw budziły wnętrza Zamku Królewskiego.

            Spacerując ulicami Warszawy mogliśmy zobaczyć Pałac Prezydencki, plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Bazylikę św. Krzyża i Stare Miasto z pomnikiem Syrenki. Z tarasu Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy niezwykłą panoramę miasta. Odwiedziliśmy również wyjątkowe miejsce dla fanów piłki nożnej - Stadion Legii Warszawa.

            Dzięki uprzejmości Posła na Sejm RP, pana Kazimierza Gołojucha, mogliśmy zwiedzić gmach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Hall główny, sala posiedzeń, jak i sala kolumnowa, którą mieliśmy możliwość zobaczyć, zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

            Pan Poseł towarzyszył nam podczas zwiedzania, opowiadał o swojej pracy i chętnie odpowiadał na nasze pytania. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, serdeczne przyjęcie i przekazane upominki.

          • I Miejsce w Gminnych Zawodach Sportowych w mini piłce ręcznej dziewcząt

          • 10 maja odbyły się Gminne Zawody Sportowe w mini P.R. dziewcząt. Tym razem gospodarzem turnieju była szkoła w Krzemienicy i rywalizowała z: ZS Medynia Głogowska, ZS Medynia Łańcucka, ZS Zalesie, ZS Czarna i ZS Dąbrówki. Nasz zespół po bardzo emocjonującym finale z dziewczętami z Dąbrówek stanął na pierwszym miejscu. Należy nadmienić że mecz był bardzo zacięty, a drużyna z Dąbrówek wyrównała stan rywalizacji na 5s przed końcem meczu. O losach I miejsca decydowały rzuty karne, w których o jedną bramkę była lepsza ekipa z Krzemienicy. Szkołę z Krzemienicy reprezentowały: 
            Oliwia Lew, Roksana Rupar, Estera Blajer, Julia Bieniasz, Mariola Bielecka, Zuzanna Strzępka, Paulina Zając i Oliwia Turkosz.
            Opiekun Wojciech Pawełek.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wyjazd klas I i II do Łańcuta

          • 8 i 9 maja klasy I i II obejrzały w MDK-u w Łańcucie widowisko teatralne  „Plastusiowy pamiętnik”  wystawione przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej, uwzględniał treści najbardziej edukacyjne, mówiące o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości.

            Uczniowie z klas I odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie, gdzie mieli okazję zwiedzić różne pomieszczenia biblioteczne: Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży, Sale Edukacyjno-multimedialne. Obejrzeli również wystawę tkactwa „Splecione nicią”, ukazującą włókiennicze dziedzictwo Rakszawy.

            Wycieczkę uświetniła wizyta w pobliskich cukierniach oraz spacer po parku zamkowym, który obecnie przepełniony jest różnymi odcieniami wiosennej zieleni.

          • Uczniowie klasy 7 w gminnych i powiatowych rozgrywkach w grę ekonomiczną "Oil City. Gorączka czarnego złota"

          • Oil City to planszowa ekonomiczna gra symulacyjna o początkach przemysłu naftowego w Galicji. Gracze wcielają się w postaci autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Działają w trzyosobowych spółkach. Kupują działki, zatrudniają wiertaczy, rozbudowują infrastrukturę, prowadzą wydobycie i sprzedaż wagonów z surowcami (nafta uzyskana z ropy naftowej, gaz, wosk ziemny). Prowadzą firmy w warunkach gwałtownie zmieniających się cen surowców. Inwestują w rozwój własnych działek i nawiązują współpracę z innymi spółkami.
            Najpierw uczniowie klasy 7 wzięli udział w gminnych eliminacjach rozgrywek. Najlepszymi inwestorkami - pionierkami przemysłu naftowego okazała się spółka, którą tworzyły Amelia Bać, Aniela Hospod oraz Gabriela Kara. W związku z tym dziewczyny reprezentowały Gminę Czarna w powiatowych rozgrywkach. 

            Pomimo tego, że dziewczyny nie uplasowały się tym razem na podium, wróciły zadowolone ze zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. Poznały w praktyce zjawiska takie jak: inwestowanie, zarządzanie ryzykiem i praktyka przedsiębiorczości, nauka logicznego myślenia, planowania, współpracy, radzenia sobie w różnych warunkach; co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

          • Występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie

          • 10 maja naszą placówkę odwiedzili nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie, którzy zachęcali do zapisania się na zajęcia muzyczne. Uczniowie Szkoły Muzycznej prezentowali swoje talenty m. in. na takich instrumentach jak: klarnet, flet poprzeczny, tuba, saksofon, trąbka, wiolonczela, akordeon, gitara perkusja i wiele innych. Wśród muzyków znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za ciekawą prezentację i życzymy wielu sukcesów w dziedzinie muzyki.

          • Konkurs SU z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

          • 28 kwietnia w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbył się konkurs na najlepiej wykonany filmik z repertuarem danej klasy. Pomysłodawcą konkursu był SU.  Polegał on na tym, że klasy, które brały w tym udział miały stworzyć film krótkometrażowy o wiośnie. Konkurs był dla klas 1-8. Filmiki wykonali uczniowie z klas 3b, 4a, 8a oraz 8b. Uczniowie wykazali się dużą weną twórczą oraz udowodnili, że zawsze można wzmocnić integrację pomiędzy rówieśnikami przy odrobinie chęci. Decyzja była trudna do podjęcia, ale jury przyznało następujące miejsca:
            I miejsce – klasa 8b oraz klasa 8a 
            II miejsce – klasa 3b 
            III miejsce – klasa 4a 

            Gratulujemy zwycięzcom oraz zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy!     

          • Dzień Flagi w przedszkolu

          • 28 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Flagi. Z tej okazji po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w poszczególnych grupach wiekowych zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi. Na koniec wszystkie dzieci wybrały się na pochód z chorągiewkami ulicami naszej miejscowości.

          • Warsztaty "Dzieciaki kochają zwierzaki" w przedszkolu

          • 28 kwietnia dzieci z grup Krasnoludek, Jagódek, Biedronek, Wiewiórek i Misiów wzięły udział w ostatnich warsztatach z cyklu „Dzieciaki kochają zwierzaki”. Tematyką zajęć były owady. Przedszkolaki poznały różne gatunki owadów, dowiedziały się czym się charakteryzują i gdzie żyją. Oczywiście każdy chętny mógł dotknąć lub popatrzeć z bliska na poszczególne owady.

  • Galeria zdjęć

      brak danych