• Szkolny Konkurs Recytatorski Wierszy Marii Konopnickiej dla klas 1-3

• Dnia 18.10.2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, podczas którego uczniowie klas I-III prezentowali wiersze patronki naszej szkoły. Konkurs miał na celu propagowanie twórczości Marii Konopnickiej wśród najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno poezji i języka ojczystego, jak również doskonalenie umiejętności występowania przed publicznością. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością dobierając stroje i rekwizyty do utworów. Wiersze, które deklamowali, pozwoliły przypomnieć sobie znane wszystkim utwory.

Komisja w składzie: Pan Dyrektor Jacek Lalicki, Pani Dorota Woś - nauczycielka języka polskiego, Pani Bibliotekarka - Renata Chrzan, po burzliwych obradach, ogłosiła następujące wyniki.

Pierwsze miejsce zajęła Izabela Śliz z klasy 2a.

Drugie miejsce - Zuzanna Parys z klasy 2a.

Trzecie miejsce - Katarzyna Mazur z klasy 1b.

Wyróżnienia otrzymali: Faustyna Noga z klasy 3a, Anna i Krzysztof Sergiew z klasy 3a oraz Filip Lęcznar z klasy 2b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

• Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha w przedszkolu

• 28 października wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w pierwszym spotkaniu w tym roku szkolnym ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Każde spotkanie umożliwi dzieciom poznanie nowych instrumentów, ich brzmienia, zaznajomi z budową i pochodzeniem. Ponadto dzieci opanują podstawowe terminy muzyczne. Podczas dzisiejszego spotkania przedszkolaki zapoznały się z kontrabasem, wiolonczelą i gitarą basową. Mamy nadzieję, że swoją pasją muzycy „ zarażą” naszych przedszkolaków do świata dźwięków.