• Wycieczka klas 6a i 6b do Zamościa i na Roztocze

• „Podróże kształcą...”

Przekonali się o tym uczniowie klas szóstych, którzy w dniach 23 - 24 maja udali się na wycieczkę na Roztocze. Lekcje biologii i geografii, które mogli przeżyć w kompleksie naukowym Zoom Natury w Janowie Lubelskim poszerzyły ich wiedzę o świecie przyrody. Pomogły w tym animacje, nagrania, urządzenia interaktywne, mikroskopy, wizualizery itp. Laboratoria są tak urządzone, aby oddziaływać na wszystkie zmysły młodych ludzi i w ten sposób ułatwiać im poznawanie otaczającego świata. Ogromne wrażenie na zwiedzających wywarło spotkanie „oko w oko” z żywymi zwierzętami. To, co do tej pory nieosiągalne, stało się bardzo bliskie, każdy mógł wziąć na kolana agamę brodatą oraz pytona królewskiego i przekonać się jaka w dotyku jest skóra tych gadów. Dużo cennych informacji o zwierzętach nasi uczniowie uzyskali w zamojskim Zoo. Wiele radości dostarczyły popisy gibbonów, kozic górskich czy kapibar.
            W drugim dniu wycieczki młodzież poznawała historię Zamościa, zwłaszcza Starego Miasta zwanego „perłą renesansu”. Kolorowe i ozdobne kamienice urzekały swoją wyjątkowością, a pięknie zadbane dziedzińce wewnętrzne zachęcały, aby do nich zaglądać. Ciekawych informacji historycznych dostarczyło również zwiedzanie Twierdzy Zamość - fortyfikacji otaczającej miasto już od XVII w. i skutecznie stawiającej opór podczas wielu najazdów i oblężeń miasta. Ostatnim, równie ciekawym etapem wycieczki, był spacer po wydmie do Stawów Echo w Zwierzyńcu. Piękno roztoczańskiej przyrody po raz kolejny zachwyciło wycieczkowiczów, a spotkanie z padalcem – beznogą jaszczurką, upewniło, że świat przyrody oferuje nam dużo więcej niespodzianek i radości niż świat jedynie wirtualny.

Wycieczka obfitowała nie tylko w niezapomniane spotkania ze zwierzętami, ale również w wiele miłych chwil spędzonych z rówieśnikami.