• Dzieci w wirtualnej sieci

          • W trosce o zdrowie psychiczne i fizyczne naszych przedszkolaków oraz uczniów zachęcamy rodziców do zapoznania się z broszurą:

            "Dzieci w wirtualnej sieci"

          • Kontrola rodzicielska!

          • Zwracamy się do Was, drodzy rodzice z prośbą o kontrolę aktywności dzieci w sieci.

            Dzieci przychodzą do szkoły z nagromadzonymi emocjami, które przynoszą z domu, a które bezpośrednio wynikają z interakcji w internecie. Emocje te bezpośrednio odzwierciedlają się w zachowaniach agresywnych, które obserwujemy na gruncie szkolnym. Skutkują pogarszającymi się między dziećmi relacjami, odbijają się na ich zdrowiu psychicznym i wynikach  w nauce.

            Prosimy o zrozumienie, iż szkoła ma ograniczone możliwości w zakresie skutecznego zapobiegania niepożądanym zjawiskom z udziałem dzieci w Internecie poza jej edukacyjną rolą.

            Państwo, jak rodzice jesteście odpowiedzialni za kontrolę Waszych dzieci w zakresie użytkowania mediów elektronicznych i bierzecie odpowiedzialność za ewentualne sytuacje problemowe. To Państwo posiadacie kompetencje w zakresie ograniczania dzieciom dostępu do internetu i jeśli zauważacie, że ma on negatywny wpływ na Wasze dziecko (wywołuje nerwowość, agresję, obniżony nastrój, spadek motywacji do nauki) podejmujcie stosowne kroki, aby temu przeciwdziałać.

            Warto pamiętać również o tym, że dzieci też często same dopuszczają się różnych przewinień, bywają okrutne, a nowoczesne technologie dają im nowe możliwości prześladowania rówieśników. W sieci coraz częściej pojawiają się przejawy cyberprzemocy, czyli szykanowania, pomawiania i znęcania się psychicznego. Formami ataku są: preparowanie witryn internetowych, wpisów na forach dyskusyjnych, rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących zdjęć, filmów oraz podszywanie się w Sieci pod kogoś wbrew jego woli.

            Uczniowie tworzą dziesiątki kont na serwisach typu Instagram, facebook, tictoc, snapchat na których obrażają siebie nawzajem, używają wulgaryzmów, wyśmiewają,… często są to grupy zamknięte. Zamknięte dla dorosłych, którzy nie mają żadnej kontroli nad tym co piszą uczniowie. A tam dla nich toczy się druga rzeczywistość.

            Dlatego my - nauczyciele i wychowawcy, prosimy, abyście Państwo - Rodzice świadomie udostępniali swoim dzieciom Internet i dopilnowali, by ich przygoda z Internetem była bezpieczna.

  • Galeria zdjęć

      brak danych