• Dnia 29 lutego nasze przedszkole odwiedził po raz kolejny teatrzyk „Skrzat” z Krakowa, Tym razem aktorzy przedstawili nam baśń pt. „Zaczarowane źródełko”. Przedszkolaki poznały Anusię, która chciała zdobyć wodę z zaczarowanego źródełka dla chorej mamy. W czasie wędrówki dziewczynka przeżyła ciekawe przygody spotykając na swojej drodze wiele niezwykłych postaci – wróżkę, duszka leśnego, czarownicę oraz leśnego zbója. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przebieg przedstawienia a na koniec nagrodziły aktorów oklaskami.

• Zabawy z podłogą interaktywną w przedszkolu

• Dnia 28 lutego dzieci z wszystkich grup wzięły udział w zabawach z podłogą interaktywną „Fun Floor”. Zajęcia te to nic innego jak edukacja poprzez zabawę. Dzieci indywidualnie i w zespołach brały udział w zabawach, które bardzo im się podobały.

• Dzień Kota

• Dnia 16 lutego obchodziliśmy „Światowy Dzień Kota”. Całe przedszkole zamieniło się w kocią krainę. Dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy”. Wykonywały prace plastyczne, których motywem przewodnim był kot.

• Walentynki

• Dnia 14 lutego obchodziliśmy Walentynki w naszym przedszkolu. Całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to nie tylko dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. W czerwonych i różowych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały wszystkich miłym słowem i gestem. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy.

• Poczta walentynkowa

• Dnia 19 lutego br. w naszej szkole zagościł Amor ze swoimi przyjaciółkami, który rozdawał pocztę walentynkową. Uczniowie i nauczyciele otrzymywali piękne kartki z miłymi słowami, życzeniami oraz były też drobne słodkie upominki. Panowała serdeczna atmosfera, pomimo chłodnego lutowego dnia. Pocztę walentynkową zorganizował Samorząd Uczniowski.

• Wizyta na Uniwersytecie Jagiellońskim

• Ferie to pora odpoczynku, ale również świetny czas na rozwijanie swoich zainteresowań. Skorzystali z niego chętni uczniowie z klas 7 i 8, którzy wraz z opiekunami, wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Krakowa. Celem wyprawy był udział w zajęciach w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwiedzanie nowoczesnych ekspozycji pozwalało przenieść się w czasie i przestrzeni oraz poznać zdumiewające gatunki roślin i zwierząt żyjących w odległych erach geologicznych i na odległych kontynentach. Dzięki wielu rekonstrukcjom, ale i prawdziwym skamieniałościom oraz ciekawym opowieściom naszych przewodników, nowe wiadomości zwiedzający chłonęli, jak przysłowiowa gąbka. Przy pomocy licznych modeli i animacji mogli również w przystępny i atrakcyjny sposób uzupełnić wiedzę już zdobytą w szkole.Uczniowie wzięli udział w zwiedzaniu dwóch tras: „Historia życia i budowa Ziemi” oraz „Ewolucja człowieka”. Ciekawym doświadczeniem był także udział w warsztatach daktyloskopijnych. Nasi uczniowie zgłębiali tajniki pracy detektywów i uczyli się „ściągać” odciski palców. Poznawali rodzaje linii papilarnych i sprawdzali, jakie sami posiadają. To co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w Centrum Edukacji Przyrodniczej dostarczyło wielu niesamowitych przeżyć, poszerzyło naszą wiedzę i zachęciło do dalszego odkrywania tajemnic życia.