• Wyjazd przedszkolaków do Fantazji w Rzeszowie

          • Dnia 26 kwietnia dzieci z wszystkich grup przedszkolnych udały się na wycieczkę autokarową do Sali Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Na miejscu czekała na najmłodszych beztroska zabawa na torze przeszkód, w basenie z piłkami, na trampolinie, na mini ściance wspinaczkowej oraz podczas zjazdów z dmuchanej zjeżdżalni. Zabawa w „Fantazji” była świetną okazją do integracji dzieci z wszystkich grup przedszkolnych oraz do spędzania czasu na zabawie poza terenem przedszkola. Uśmiech na twarzach dzieci potwierdzał, że wyjazd się udał i na pewno zostanie powtórzony.

          • Teatrzyk w przedszkolu

          • Dnia 24 kwietnia nasze przedszkole odwiedził po raz kolejny teatrzyk „Skrzat” z Krakowa, Tym razem aktorzy przedstawili nam „Przygody drwala Bartłomieja”,który poradził sobie z przebiegłą czarownicą i pomógł pustelnikowi zdobyć żywą wodę. Artyści zaprezentowali się w bajkowy sposób, prowadzili zabawne dialogi, pozwalali bezpośrednio dzieciom przeżywać różne akcje włączając bezpośrednio do danej sytuacji. Spotkanie z zajączkiem, pustelnikiem i czarownicą dostarczyło przedszkolakom wielu wrażeń.

          • I miejsce w Pucharze Tymbarku!!!

          • PUCHAR TUMBARKU

            Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 24 lat. Od 2007 r. sponsorem generalnym turnieju jest marka Tymbark. Od 2023 r. Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski. Jest to największe w Europie wydarzenie piłkarskie dla dzieci, organizowanym w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8,10 i 12. W dniu 23.04.2024 r. na boiskach Stali Łańcut odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną o Puchar Tymbarku. Wzieło w nim udział 7 drużyn w kategorii U-10 z naszego powiatu: SP nr 1 Łańcut, SP nr 2 Łancut, SP nr 3 Łancut, SP nr 4 Łańcut, SP z Kraczkowej, SP z Żołynii oraz SP z Krzemienicy.

            Nasz zespół zajmując 1 miejsce w rozgrywkach powiatowych zakwalifikował się do wojewódzkiego finału, który odbędzie się w Stalowej Woli 06.05.2024r. 

            Naszą drużynę reprezentowali: Barski Gabriel, Barski Marcel, Bem Patryk, Lęcznar Filip, Płodzień Mateusz, Turkosz Tymoteusz, Lęcznar Filip Antoni, Rudnicki Szymon, Stopyra Krystian, Raschwan Adham (nieobecny z powodu choroby).                                                                               Opiekun: Wojciech Pawełek.

             

          • Dzień Ziemi

          • Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne. Dzieci ze starszych grup porządkowały teren przedszkolny. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

          • Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha w przedszkolu

          •  Dnia 19 kwietnia odbyła się audycja muzyczna szkoły Yamaha w naszym przedszkolu. Tematyką spotkania były wybrane instrumenty dęte blaszane. Tym razem dzieci poznały instrumenty dęte blaszane: puzony, waltornie i tuby. Przedszkolaki bawiły się w rytmie muzyki granej przez prowadzących i miały okazję zagrać na wybranych instrumentach. Audycja się bardzo podobała dzieciom, było głośno i radośnie. 

          • Zabawy z podłogą interaktywną w przedszkolu

          • Dnia 16 kwietnia dzieci z wszystkich grup po raz kolejny wzięły udział w zabawach z podłogą interaktywną „Fun Floor”. Dzieci indywidualnie i w zespołach brały udział w zabawach, które bardzo im się podobały.

          • Dzień Czekolady

          • Dnia 12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Dzieci wykonały pyszne lody i mus czekoladowy. Na koniec wykonały czekoladowe prace plastyczne. Bto z pewnością pyszny dzień.

          • Dzień Marchewki

          • Dnia 4 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci ubrane na pomarańczowo, tańczyły , rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w konkurencjach sportowych z marchewkami, porównywały wielkość i kształty marchewek. Zajęcia te miały na celu zachęcić dzieci do chrupania tego zdrowego warzywa i częstego spożywania go w najróżniejszych postaciach. Na koniec przedszkolaki wykonały marchewkowe prace.
            Dzień ten był wyjątkowo zdrowy, pomarańczowy i witaminowy.

          • Wywiad do telewizji

          • Z wielką radością informujemy, że dnia 10.04.2024 r nasi uczniowie, Maja Mołoń oraz Michał Stempak udzielili wywiadu dla TVP Rzeszów dotyczącego działalności Koła Caritas działającego w naszej szkole już od 20 lat. Mieli okazję podzielić się wrażeniami i przeżyciami jakie towarzyszyły im podczas udziału w różnych akcjach, co skłoniło ich do wzięcia udziału w wolontariacie oraz jakie działanie najbardziej utkwiło im w pamięci.
            Rozmowie tej towarzyszył ks. Tomasz Stec, wicedyrektor Caritasu Diecezji Przemyskiej wraz z którym Maja i Michał zapraszali wszystkich na Dzień Dobra jaki odbył się w naszej miejscowości dnia 14.04.
            Link do nagrania – (minuty od 11:05 – 19:00)
            https://rzeszow.tvp.pl/76919709/10042024

          • Szkolny Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII KLAS III”

          • 11 kwietnia odbył się II etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł mistrza ortografii klas trzecich. W konkursie wzięło udział 10 uczniów wyłonionych podczas I etapu na poziomie klasowym.  

            Byli to: Gabriel Barski, Ksawery Kluz, Kornelia Kontek,  Filip Lęcznar, Daria Magoń, Mieszko Nylec, Jakub Pelc, Aleksandra Syryło, Filip Szubart,  Olaf Zieliński.

            Podczas rozwiązywania zadań należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych, a także logicznym myśleniem oraz czujnością ortograficzną. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na to, jak ważna jest poprawność ortograficzna i gramatyczna w języku polskim oraz promowanie osób, które wyróżniają się w tej dziedzinie. 

            Tytuł Mistrza Ortografii Klas Trzecich zdobyła Kornelia Kontek  z klasy 3B.

            Tytuł Wicemistrza Ortografii Klas Trzecich zdobył Gabriel Barski z klasy 3A

            Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie biorący udział w II etapie konkursu, reprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności z zakresu ortografii.

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i wyrażamy uznanie za dbałość o piękno języka polskiego.

          • Powiatowy Konkurs Krasomówczy - „Opowiedz legendę swojego regionu”

          • Dnia 9 kwietnia br. trzech uczniów naszej szkoły: Maja Mołoń, Karol Parys, Julia Kwiatkowska wzięło udział w Powiatowym Konkursie Krasomówczym - „Opowiedz legendę swojego regonu”, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie. Uczniowie opowiedzieli wybrane przez siebie legendy i wykorzystali swoje zdolności aktorskie oraz oratorskie. Wcielali się w postacie utworów, o których mówili. Ich stroje podkreślały minione czasy.
            Występy krasomówcze były ucztą dla ucha, bowiem zadbali o czystość języka polskiego i w piękny sposób wypowiadali swoje myśli, w czasach kiedy niestety, ale nie przywiązuje się wagi do poprawności wymowy, zwłaszcza wśród nastolatków.
            Karol Parys zajął III miejsce w kategorii uczniów klas od 5 do 6, zaś Julia Kwiatkowska otrzymała III miejsce w kategorii klasy od 7 do 8.
            Do konkursu uczniów zachęciła i przygotowała polonistka Dorota Woś.

          • Wyjazd uczniów klas 1-3 do Łańcuta

          • Dnia 9 kwietnia klasy I-III wzięły udział w krótkiej wycieczce autokarowej do Łańcuta. Pierwszym punktem programu była wizyta w Miejskim Domu Kultury, gdzie dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcji „Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu”. Po niej wyświetlona został film animowany pt.: „Po prostu super”. Była to okazja do poznania tajników dubbingu, a także aktorów użyczających swojego głosu różnym postaciom, w tym zwierzętom oraz możliwość zobaczenia jak to wszystko wykorzystano w filmie. Po seansie klasy pierwsze odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie podzielone na grupy skorzystały z magicznego dywanu, układały wspólnie puzzle wielkiego formatu, a także wzięły udział w krótkiej lekcji tematycznej dotyczącej wiosny. Klasy drugie i trzecie udały się do Muzeum Zamku w Łańcucie. W mniejszych grupach uczniowie uczestniczyli w warsztatach, zwiedzali oranżerię i poznawali legendy. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do aktywnego i efektywnego spędzenia czasu dzieci. Dziękujemy za cierpliwość i życzliwe przyjęcie.

          • Warsztaty myślenia wizualnego dla uczniów klasy 5, 6 i 7

          • Sketchnoting (ang. sketch – szkic, noting – notowanie) to sposób na notowanie, zapamiętywanie i prezentowanie najróżniejszych treści w formie wizualnej – z wykorzystaniem rysunków, symboli i innych znaków graficznych. Właśnie o tym były warsztaty myślenia wizualnego dla uczniów klasy 5, 6 i 7, które poprowadziła Pani Ula Lizak (www.ulalizak.pl). Pani Ula jest trenerem – sketchnoterem, trenerką TUS, oligofrenopedagogiem, terapeutką dzieci z autyzmem, logopedą oraz autorką popularnych grafik – Rozmowy Mamy Kurki.
            Podczas warsztatów uczniowie uczyli się jak robić sketchnotki (notatki wizualne). Sketchnoting bazuje na naturalnej skłonności ludzkiego mózgu do myślenia obrazami. Wykorzystanie obrazu podczas notowania nie tylko upraszcza i skraca proces zapisu, dokładniej przekazuje sens, ale też usprawnia zapamiętywanie i przypominanie sobie zanotowanych w ten sposób treści. Na pewno wykorzystamy tę umiejętność na niejednej lekcji. 

    • Galeria zdjęć

        brak danych