• Zmiany w naszej placówce

• W ostatnich dniach, po długim czasie oczekiwania przez rodziców, pracowników przedszkola a przede wszystkim dzieci, został oddany do użytku nowy przedszkolny plac zabaw. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania.

W ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” nasza placóeka otrzymała znaczące dofinansowanie na rzecz doposażenia kuchni. Za łączną kwotę 100 tys. złotych zakupiono: piec konwekcyjno-parowy ze zmiękczaczem wody, okapy przyścienne, szafę chłodniczą, szafę przelotową, regał perforowany, praktyczne i duże stoły ze stali nierdzewnej oraz inne akcesoria kuchenne, naczynia itp. Dokonano także modernizacji instalacji elektrycznej w tej części obiektu. Zakup takiego wyposażenia ma przede wszystkim wpłynąć na przygotowywanie zdrowszych i bardziej urozmaiconych posiłków m. in. poprzez  zużycie mniejszej ilości oleju.

Cieszy nas również położenie asfaltu na drodze wewnętrznej od strony południowej.

• Wyjazd klas 1 i 2 do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej

• W dniach 11-12 września klasy 1 i 2 odwiedziły Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej, w ramach programu profilaktycznego sponsorowanego przez Gminę Czarna.  Pierwszym punktem programu były warsztaty garncarskie. Dzieci po krótkim instruktażu ochoczo przystąpiły do lepienia z gliny własnych figurek, a przy wsparciu Pań miały okazję usiąść przy kole garncarskim i stworzyć piękne misy oraz wazoniki. Po praktycznym działaniu przyszedł czas na krótką przerwę na posiłek. Następnym punktem wizyty w Medyni było zwiedzanie całej zagrody. Pani przewodnik przekazała wiele ciekawych informacji z życia chłopów i garncarzy, pokazując przy tym wykorzystywane przez nich przedmioty i narzędzia. Tuż przed powrotem do szkoły była okazja na zakup pamiątkowych glinianych wyrobów. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Ośrodka, którzy przyczynili się do mile spędzonego w nim czasu.