• "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę"
          • "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę"

          • Uczniowie klas IV wzięli udział w Regionalnym Festiwalu Kodowania w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Celem projektu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki kodowania. W dniach 10 i 11 października uczniowie uczestniczyli w dwudniowych warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie, gdzie poznawali program Scratch, uczyli się programować mBoty oraz roboty Finch, a także zobaczyli w jaki sposób programuje się Lofiroboty.  13 października klasa IVb wyjechała na festiwal do Cieszanowa gdzie oprócz warsztatów programowania skorzystali  z salonu wirtualnej rzeczywistości, w którym za pomocą najlepszego sprzętu VR przenieśli się w głębiny oceanu czy na szczyty gór. Klasa IVa wyjechała 18 października do Leska, gdzie programowali mBoty i grali na bananach i uczestniczyli w warsztatach programowania.  Wszystkim uczestnikom warsztaty bardzo się podobały.

            GALERIA

          • Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ciekawej Książki

          • 16 października odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ciekawej Książki. Rozmawialiśmy o książkach, które przeczytaliśmy podczas wakacji. Zuzia podzieliła się wrażeniami po lekturze książki  pt. „Słońce na Ambach” autorstwa Wacława Korbiewicza, opowiadającej o życiu ludzi w dalekiej Etiopii. Autor zabiera czytelnika w podróż po zabytkach kultury, śladami historii, ożywiając kolory, dźwięki smaki i zapachy kraju z rogu Afryki. Adrian opowiedział o perypetiach Matyldy genialnej i wrażliwej dziewczynki, która w nowej szkole, trafia na dyrektorkę, która terroryzuje nie tylko swoich uczniów i nauczycieli. Książka nosi tytuł  „Matylda” napisał ją Roald Dahl.
            Wszystkich, którzy lubią czytać, ale zwłaszcza tych z Was, którzy stronią od książek - zapraszamy na następne spotkanie Klubu w listopadzie.

          • "Kup Pan szczotkę"

          • W dniach od 2 do 12 października Szkole Koło Caritas wraz z opiekunami księdzem Patrykiem i panią Anną Dołęgą zorganizowało zbiórkę szczoteczek  i past do zębów dla dzieci z Afryki. Akcja Fundacji Pomocy Humanitarnej pod hasłem „Kup Pan szczotkę” odbywała się już po raz trzeci. Nasi uczniowie zwłaszcza z klas młodszych chętnie włączyli się w zbiórkę przynosząc po kilka sztuk szczoteczek i past do zębów dla swoich rówieśników z afrykańskiego kontynentu. Wspólnie z mieszkańcami Krzemienicy zebraliśmy dwa duże pudełka, które zostały przekazane Fundacji.

            WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

        • W parku
          • W parku

          • Dnia 19.10.2017r. uczniowie klas pierwszych  i drugiej udali się na wycieczkę do parku w Łańcucie.

            Podczas słonecznej i ciepłej pogody podziwialiśmy ,,złotą'' jesień w parku. Przechodząc alejkami poznawaliśmy  nazwy różnokolorowych drzew i zbieraliśmy wyzłocone liście. Każdy z nas tworzył jesienny bukiet, zbierał żołędzie, kasztany i podziwiał spadające liście z drzew. Odwiedziliśmy słynny staw karmiąc kaczki, oraz podziwialiśmy zamek w jesiennej scenerii. Mogliśmy także rozwijać swoją sprawność fizyczną, zbiegając ze skarpy przy zamku i chowając się w liściach. Pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły.

            GALERIA

        • ​​​​​​​„Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie” (C. K. Norwid)
          • ​​​​​​​„Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie” (C. K. Norwid)

          • Mając w pamięci te słowa uczennice z Koła regionalnego w dniu 17 X 2017 r. wzięły udział w sprzątaniu starego cmentarza w naszej miejscowości. Znajdują się na nim groby mieszkańców z XIX i początków XX wieku. Działania te miały na celu budowanie więzi z rodzinną wsią i przyczynienie się do zachowania w pamięci miejsc, które są trochę zaniedbane, ale stanowią nieodłączną cząstkę Krzemienicy.

            GALERIA

        • Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową
          • Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową

          • 17 października uczniowie klas II-IV Szkoły Podstawowej wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zatytułowanych „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Zajęcia zrealizowane zostały w ramach kampanii społecznej Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a ich głównym celem było promowanie bezpieczeństwa najmłodszych w sieci.

            Uczniowie coraz częściej korzystają z dostępnych technologii i urządzeń, a Internet jest dla nich doskonałym źródłem wiedzy i zabawy. Należy jednak pamiętać, że dzieci z natury są ufne i nie mają wykształconych mechanizmów obronnych, dlatego są szczególnie narażone na pokusy i niebezpieczeństwa wirtualnego świata. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się czego i w jaki sposób unikać w sieci, jak reagować na zaczepki hejterów, dlaczego nie można podawać swoich danych. Prowadzący zajęcia podkreślali, że nieodpowiedzialne ściąganie gier i wysyłanie drogich smsów może narazić dzieci, jak również ich rodziców, na przykre konsekwencje. Podczas zajęć uczniowie bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Zdecydowana większość z nich regularnie korzysta z Internetu – niestety, często bez nadzoru rodziców, dlatego profilaktyka zagrożeń i promowanie bezpieczeństwa w sieci jest niezwykle ważnym, współczesnym zadaniem zarówno pedagogów, jak i rodziców i opiekunów.

            GALERIA

        • Dzień Edukacji Narodowej 2017
          • Dzień Edukacji Narodowej 2017

          • „Bo Nauczyciel jest kapitanem co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”.

            Dnia 13 października 2017 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji pani Renata Giża wraz z wychowankami przygotowała część artystyczną, na którą składały się piękne wiersze, tańce i piosenki poświęcone naszym pedagogom.

            Drodzy Nauczyciele z okazji waszego święta życzymy wam dużo zdrowia, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.                                                       

                                                                  Amelia Gargała

            GALERIA

        • Spotkanie z Dyrektorem Caritas
          • Spotkanie z Dyrektorem Caritas

          • Caritas to niezwykłe słowo, którego używa się chcąc określić działania przepełnione bezinteresowną miłością. W obecnych czasach, gdy wielu ludzi zwykło przeliczać wszystko na materialne korzyści, niezwykle istotnym jest, aby uwrażliwiać zwłaszcza serca młodych ludzi na dzieło niesienia pomocy innym bardziej potrzebującym. Ten temat, w dniu 11 X 2017, poruszył z uczniami klas VI i VII SP oraz II i III Gimnazjum zaproszony do naszej szkoły ks. Tomasz Stec -Wicedyrektor CARITAS  ARCHIDIECEZJI  PRZEMYSKIEJ. Ks. Tomasz spotkał się także z uczniami należącymi do Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunem jest p. Anna Dołega.

            GALERIA

        • Konkurs "Bezpieczne wakacje"
          • Konkurs "Bezpieczne wakacje"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Prac Plastycznych Dla Dzieci i Młodzieży Pod Hasłem "Bezpieczne wakacje 2017".

            Tematyka konkursu była związana z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku, np: bezpieczny pobyt w górach, nad morzem i w lesie, bezpieczna szkoła, bezpieczne miejsce zamieszkania, bezpieczny internet, bezpieczna droga, zagrożenie używkami (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze), przemoc rówieśnicza.

            Spośród 140 prac, które wpłynęły na etap szkolny do kolejnego etapu zakwalifikowało się 10 prac.

            Klasy I-III SP:

            • Oliwia Lew, kl. I op. Bożena Bem

            • Alicja Mazur, kl. II op. Ewa Szczęch

            • Szymon Dubiel, kl. IIIB op. Zofia Lęcznar

              Klasy IV-VI SP:

            • Gabriela Kuśtra, kl. IVB

            • Anna Buk, kl. IV B

            • Aleksadra Lis, kl. IV B

              Klasy VII - III gimnazjum:

            • Gabriela Lis, kl. VII B

            • Magdalena Kloc, kl. III A gimnazjum

            • Patrycja Welc, kl. III B gimnazjum

            • Zuzanna Krauz, kl. III B gimnazjum

              Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy, a w szczególności osobom wyróżnionym. Życzymy dalszych sukcesow w kolejnych etapach konkursu.

              Opiekun Ewa Sierżęga

            GALERIA FOTOGRAFII

        • Szkolna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej
          • Szkolna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

          • W czwartek, 5 X 2017 r., uczniowie aktywnie działający w Liturgicznej Służbie Ołtarza, a więc ministranci i lektorzy oraz w Szkolnym Kole Caritas udali się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej oraz do Przemyśla. Wzgórze kalwaryjskie: wysokość 465 m n.p.m.  jest najbardziej na północ wysuniętą częścią Karpat Wschodnich. W Kalwarii Pacławskiej czczony jest cudowny obraz Matki Bożej. W XVII w. słynący łaskami, wizerunek Matki Bożej odbierał swoją cześć we franciszkańskim kościele w Kamieńcu Podolskim. Przed nim modlili się między innymi hetmani Stanisław Żółkiewski i Stefan Czarniecki, Książę Jarema Wiśniowiecki, oraz królowie: Jan Kazimierz i Jan III Sobieski. W tym szczególnym sanktuarium, u Matki Bożej słuchającej, została odprawiona Msza święta. Po niej miejscowy zakonnik  przybliżył wszystkim historię tego miejsca. Później był czas, aby samemu przekonać się, że Kalwaria Pacławska to miejsce, które nie ogranicza się tylko do świątyni i klasztoru, ale rozciąga się na okoliczne wzgórza i doliny, łąki i lasy, i w swoich kapliczkach przybliża wiernym tajemnice wiary zaczerpnięte z życia Chrystusa Pana i Najświętszej Maryi Panny. Kolejnym punktem programu był Przemyśl, którego wspaniałą panoramę można było podziwiać  z Kopca Tatarskiego. Obok kopca znajduje się Krzyż Zawierzenia, który potężnymi ramionami niejako ogarnia miasto i najbliższe jego okolice. Następnie udano się na ciepły posiłek do Centrali CARITAS Archidiecezji Przemyskiej.  Potem były podziemia Archikatedry Przemyskiej oraz Wyższe Seminarium Duchowne, gdzie formują się przyszli kandydaci do kapłaństwa.

            GALERIA

        • Słodka lekcja języka polskiego
          • Słodka lekcja języka polskiego

          • Dnia 21.09.2017r. na dwóch pierwszych lekcjach uczniowie V klasy szkoły podstawowej przygotowywali smakołyki na podstawie własnych przepisów kulinarnych. Na początku przygotowywaliśmy swoje stanowiska pracy. Wszyscy mieli bardzo oryginalne i interesujące pomysły. Do wykonywanych prac posłużyły produkty owocowe, warzywne, a dodatkowo jako składniki wykorzystano różne słodycze. Do końca pierwszej godziny lekcyjnej  dekorowaliśmy i upiększaliśmy nasze prace. Podczas przerwy gotowe potrawy degustowali inni nauczyciele. Mieliśmy  nadzieję, że będą one smakowały.Na następnej godzinie lekcyjnej poszczególne grupy  prezentowały swoje „arcydzieła.”. Gdy wszyscy byli już gotowi, nastąpiła prezentacja połączona z oceną i degustacją. Pani dokonała oceny  potraw i deserów. Wszyscy uczniowie byli bardzo szczęśliwi, ponieważ nauczycielka każdemu wystawiła najwyższą ocenę czyli szóstkę. Ta lekcja bardzo nam się podobała, ponieważ była ciekawa  i nikt się nie nudził.

            Opracowała Aleksandra Rejman

            GALERIA FOTOGRAFII

        • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017
          • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017

          • W piątek 29 września nasza szkoła wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Był to dzień konkursów i zabaw matematycznych. Na przerwach, uczniowie należący do Koła matematyczno – statystycznego, przeprowadzali egzaminy ze znajomości mnożenia dla wszystkich chętnych uczniów. Uzyskane certyfikaty zostały nagrodzone przez nauczycieli matematyki dodatkowymi plusami z przedmiotu.

            Uczniowie z klas IV – VII wzięli udział w nietypowym konkursie. Rozwiązywali na przerwach pojawiające się na tablicy ściennej zadania. Otrzymane wyniki ułożone w odpowiedniej kolejności utworzyły hasło informujące o miejscu odbioru nagrody niespodzianki.  

            Gimnazjaliści walczyli o nagrodę dla klasy biorąc udział w konkursie, który połączył matematykę z innymi przedmiotami. W przygotowaniu zadań do konkursu pomagali nauczyciele: geografii, chemii, fizyki, języka angielskiego i j. niemieckiego. Najlepszą drużyną okazała się grupa dziewcząt z klasy II gimnazjum.

            Dziękujemy nauczycielom za współpracę oraz wszystkim uczniom za zaangażowanie i dobrą zabawę.

            Nauczyciele matematyki

            GALERIA

        • Dzień Papieski 2017
          • Dzień Papieski 2017

          • W dniu 4 października dzieci i młodzież gimnazjalna, pod okiem katechetów, zaprezentowała program słowno - muzyczny, który nawiązywał do tegorocznego hasła Dnia papieskiego:” Idźmy naprzód z nadzieją”. W ten sposób uczniowie naszej szkoły włączyli się w promocję chrześcijańskiej wizji nadziei, której wyrazicielem, piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II: "Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać".

            GALERIA

        • Dzień chłopaka
          • Dzień chłopaka

          • Z okazji Dnia Chłopaka w piątek 29 września, uczennice naszej szkoły przygotowały, krótką część artystyczną dla wszystkich mężczyzn naszej szkoły. Pan Dyrektor otrzymał ramkę ze zdjęciami uczennic, a pozostali panowie własnoręcznie zrobione kartki. Dziewczęta na początku przedstawiły scenki do utworu  „Chłopaki nie płaczą” ,a  następnie zatańczyły układ taneczny do kilku piosenek. Na końcu poprosiły kolegów ze swoich klas do wspólnego tańca, który nazywa się „Belgijka”. Wszystkim bardzo się podobało i z uśmiechami na twarzach powrócili do swoich klas na pozostałe lekcje .

            Karolina Kramarz

            GALERIA

          • Dyskoteka

          • Świętując Dzień Chłopaka członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dyskotekę. Odbyła się ona w środę 27 września. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 6 i 7 szkoły podstawowej, a także 2 i 3 gimnazjum. Oprócz zwykłych tańców dyskotekowych, dziewczyny i chłopcy chętnie tańczyli „Belgijkę” oraz „ Crazy Frogga”. Na zabawę przybyło bardzo dużo uczniów, którzy genialnie się bawili. Chłopcy ze studia muzycznego zapewnili świetną muzykę, do której nogi same rwały się do tańca. Zmęczeni ale zadowoleni po 2,5 godzinnej zabawie wszyscy z uśmiechami wrócili do domów.

            Karolina Kramarz

        • Spotkanie przedszkolaków z Policjantami
          • Spotkanie przedszkolaków z Policjantami

          • W piątek 29 września zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Policjantkę i Pana Policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta, w tym policyjna czapka i kajdanki. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!

        • Pyszna i zdrowa sałatka owocowa - "Krasnoludki" i "Jagódki"
          • Pyszna i zdrowa sałatka owocowa - "Krasnoludki" i "Jagódki"

          • Nadeszła jesień - sezon na pyszne owoce z sadu trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego w środę dzieci  z grupy: „Krasnoludki” i „Jagódki” przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Po przygotowaniach: umyciu owoców i rąk, każdy przystąpił do krojenia owoców w kosteczkę, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiadomo, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że dzieci same ją przyrządziły?

        • Marchewkowy dzień u "Misiów"
          • Marchewkowy dzień u "Misiów"

          • 26 września dzieci z grupy „Misie” obchodziły „Dzień Marchewki”. Ten dzień był pomarańczowym dniem, a główną rolę odgrywała marchewka. Najpierw  dzieci  poznały  właściwości marchewki  - dlaczego należy ją jeść? jakie zawiera witaminy? jak działa na nasze zdrowie? co to jest karoten? Potem były marchewkowe zagadki,  konkursy i zawody. Dzieci w pomarańczowych ubrankach wykonały swoje marchewki. Na koniec jadły marchewkę i piły marchewkowy sok. Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

  • Galeria zdjęć

      brak danych