• Sprzątanie Krzemienicy
          • Sprzątanie Krzemienicy

          • W sobotę, 6 kwietnia 2019 roku odbył się finał akcji rodzinno - sąsiedzkiej "Sprzątanie Krzemienicy". Uzbieraliśmy 60 worków posegregowanych odpadów. Nasza mała ojczyzna stała się piękniejsza!

            Dziękujemy Pani Katarzynie Osielczak - Stachnik za wielkie zaangażowanie oraz wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym sprzątaniu. Mamy nadzieję, że akcja na stałe wpisze się do szkolnego oraz lokalnego kalendarza.

            Zapraszamy do przeczytania artykułu o akcji na portalu Nowin "Mieszkańcy posprzątali Krzemienicę koło Łańcuta. Z własnej inicjatywy" 

        • Ogólnopolska wymiana pocztówkowa w klasach 1-3
          • Ogólnopolska wymiana pocztówkowa w klasach 1-3

          • Uczniowie klas 1-3 biorą aktywny udział w ogólnopolskiej akcji „Wymiany pocztówkowej”. Wymiana pocztówkowa pomiędzy szkołami to akcja, której zasada działania jest niezwykle prosta. Szkoły chętne do współpracy przesyłają do siebie pocztówki z widokami i miejscami charakterystycznymi dla danej miejscowości. Dzieci poznają geografię Polski, interesują się turystyką i podróżami, uczą się jak wysyłać i adresować kartkę jak również promują region, w którym mieszkają.  Dzięki temu mogą zapoznać się z innymi regionami Polski, umieszczając taką pocztówkę we właściwym miejscu na mapie. Dla najmłodszych taka forma komunikacji jest zazwyczaj nieznana – tradycja przesyłania kartek z życzeniami z okazji świąt czy pozdrowień z wakacji niestety została zastąpiona przez SMS-y i e-maile. Dlatego tym bardziej uczniowie chętnie angażują się w tą akcję.  Wysłaliśmy pocztówki do wielu szkół w Polsce i również do nas nadal napływają kartki z wielu zakątków naszego kraju, które niezmiernie cieszą naszych uczniów. W naszej szkole niebawem powstanie mapa Polski, na której umieścimy otrzymane pocztówki.

        • Wspieramy akcję rodzinno - sąsiedzką "Sprzątanie Krzemienicy"
          • Wspieramy akcję rodzinno - sąsiedzką "Sprzątanie Krzemienicy"

          • Listy pisane przez uczniów - tutaj

            Wspieramy inicjatywę społeczną „Sprzątanie Krzemienicy”, której inicjatorem oraz organizatorem jest Pani Katarzyna Osielczak – Stachnik, mama dwóch uczniów naszej szkoły. Finałem tej akcji będzie wspólne rodzinno – sąsiedzkie sprzątanie Krzemienicy w dniu 6 kwietnia (szczegóły na plakacie). Organizator zaprasza do udziału mieszkańców Krzemienicy, całe rodziny (dzieci biorą udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców/opiekunów lub za ich pisemną zgodą na samodzielny udział). Pokażmy, że czysta, przyjemna okolica to nasza wspólna sprawa.
            Jeżeli nie możecie uczestniczyć we wspólnej, zorganizowanej akcji od godz. 9.00, w ten sam dzień rozejrzyjcie się wokół własnych domostw, płotów, rowów… Po zimie topniejące śniegi odsłoniły mnóstwo brudu i śmieci…

            W ramach przygotowania do akcji uczniowie pisali listy do krzemienieckich organizacji oraz do mieszkańców Krzemienicy, w których zwracali uwagę na to jak ważne jest, aby dbać o czystość i porządek najbliższego otoczenia oraz zachęcali do wzięcia udziału we wspólnym sprzątaniu Krzemienicy.  Powstały piękne listy opisujące jak to kiedyś w Krzemienicy w rzece były raki oraz okazałe ryby.  Uczniowie klas 1- 3 wzięli udział w konkursie plastycznym prezentującym piękną Krzemienicę. Prace dzieci tworzą teraz plakat promujący akcję. Pani Osielczak – Stachnik wykonała mapę Krzemienicy, na której uczniowie zaznaczali, gdzie w Krzemienicy są śmieci.

            Akcja ma niewątpliwie edukacyjno - wychowawczy charakter. Wierzymy, że uwrażliwimy dzieci, młodzież oraz dorosłych na problem śmiecenia pokazując ile czasu wymaga uprzątnięcie terenu z byle „śmietków”. Być może następnym razem każdy zastanowi się dwa razy zanim lekkomyślnie zostawi śmieci tam gdzie popadnie. 

            Listy pisane przez uczniów

            Plakat 

             

             

        • Wiosennie i ekologicznie u pierwszaków
          • Wiosennie i ekologicznie u pierwszaków

          • Tradycją w naszej szkole stało się wiosenne sadzenie drzewka, które podczas Bożego Narodzenia zdobiło klasopracownię uczniów edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku do grona dzieci, które posadziły już swoje drzewka na terenie szkoły, dołączyli uczniowie klasy 1b. Przedsięwzięcie to wpisuje się w szereg proekologicznych działań związanych z kwietniowymi obchodami Dnia Ziemi. Jest również świetną okazją do przeprowadzenia zajęć dotyczących szerokich korzyści, jakie dają nam drzewa i inne rośliny. Pierwszaki założyły również klasową hodowlę cebulek, które wprost ze szkolnego parapetu trafiły do wykorzystania w szkolnej kuchni.  Wiele radości sprawiła dzieciom hodowla ziemniaka, dzięki której uczniowie zdobywają wiedzę na temat uprawy roślin okopowych. A ponieważ wiosną najbardziej cieszą nas kwiaty, nie mogło zabraknąć ich podczas wiosennych zajęć w terenie.  Posadzone bratki ozdobią nasze najbliższe otoczenie i wdrożą dzieci do systematycznej opieki nad roślinami. Ogromne zaangażowanie uczniów w tego rodzaju zajęcia przełożyło się już na szereg podobnych działań podejmowanych w rodzinnych domach. Sadzenie drzew, ziół, warzyw czy kwiatów jest niewątpliwie działaniem, które daje dużo wielorakich korzyści zarówno nam, jak i i planecie na której żyjemy.

        • Szkoła przyjazna środowisku
          • Szkoła przyjazna środowisku

          • Marzec i kwiecień w naszej szkole upływają w atmosferze proekologicznej. W marcu nastąpiła w szkole reorganizacja sposobu segregowania śmieci. Podpisano kosze na śmieci na korytarzach zgodnie z nowymi wytycznymi; nauczyciele przyrody i geografii przeprowadzili lekcje na temat recyklingu i segregacji śmieci; wychowawcy rozmawiali z uczniami na tematy proekologiczne; na lekcjach języka polskiego uczniowie pisali listy propagujące akcje ekologiczne, powtarzali  „po angielsku”  zasady segregowania na lekcjach języka obcego. Wszystkie te akcje ładnie zbiegają się w czasie z Światowym Dniem Ziemi obchodzonym 22 kwietnia.

        • Konkurs "RUBIKUJ - Turniej Łamigłówek i Gier Logicznych" w II LO w Łańcucie
          • Konkurs "RUBIKUJ - Turniej Łamigłówek i Gier Logicznych" w II LO w Łańcucie

          • 28 marca w II LO w Łańcucie odbyła się VI edycja konkursu „RUBIKUJ – Turniej Łamigłówek i Gier Logicznych”. W tym roku do konkursu przystąpiło 14 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu łańcuckiego i przeworskiego. Turniej składał się z czterech etapów, podczas których uczestnicy rozwiązywali łamigłówki, sudoku, futushiki, szyfromaty, krzyżówki matematyczne i zadania tekstowe a także układali tangramy i domina oraz odpowiadali na krótkie ale tylko pozornie łatwe pytania z zakresu wiedzy matematycznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7 w składzie: Anna Lalicka, Julia Wilk i Krzysztof Lalicki. Zespół z Krzemienicy znalazł się w ścisłym finale i zajął znakomite II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy!!!

            GALERIA 

    • Galeria zdjęć

        brak danych