• W historycznych momentach cieszą historyczne zwycięstwa uczniów naszej szkoły

          • Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział
            w dwóch gminnych konkursach historycznych. Pierwszy został zorganizowany pod hasłem „100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 1918 – 2018”. Polegał na wykonaniu pracy plastycznej
            w dwóch kategoriach. W II kategorii wiekowej I miejsce zajęła Gabriela Lis z klasy VIII b,
             zaś II miejsce zdobył Szymon Dubiel z klasy IV b. Uczniowie ci wykonali plakat na temat „Ciekawe postacie i wydarzenia w Historii Polski”. W III kategorii wiekowej, na poziomie gimnazjum, I miejsce zostało przyznane Patrycji Dubiel z klasy III. Jej praca dotyczyła tematu „Polska Niepodległa”.

            W listopadzie miał miejsce także Gminny Konkurs Historyczny pt. „Polskie drogi do niepodległości 1772 – 1918”. Aby wziąć w nim udział, trzeba było przygotować prezentację multimedialną. Zadania tego podjęła się Karolina Kramarz z klasy III gimnazjum i dostała wyróżnienie.

            GRATULUJEMY!

        • Teatrzyk w przedszkolu - 2
          • Teatrzyk w przedszkolu - 2

          • Dnia 26.11.2018r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie „Między nami krasnalami” w  wykonaniu aktorów Teatru „Skrzat” z Krakowa.  Była to zabawna historia wesołych skrzatów, dzięki której przedszkolaki nabywały umiejętności samodzielnego rozróżniania zachowań poprawnych i niepoprawnych. Dzieci uczyły się szacunku do pracy oraz poznawały pozytywne wzorce zachowań. Przedszkolaki nie tylko oglądały, ale także brały czynny udział w przedstawieniu.

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

          • JAGÓDKI - GALERIA ZDJĘĆ

            23 listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych pluszaków. Po śniadaniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz smaczny misiowy tort. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy ze swoim pluszakiem.

        • Sukcesy w konkursie "Bezpieczne wakacje 2018"
          • Sukcesy w konkursie "Bezpieczne wakacje 2018"

          • 22 listopada 2018 r.  w  Komendzie Policji w Łańcucie odbyło się wręczenie nagród zdobytych w konkursie plastycznym ,,Bezpieczne wakacje 2018”. W kategorii klas I – III  nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca:

            • I miejsce -   Małgorzata Dubiel – uczennica kl. II B

            • III miejsce - Aleksandra Lech – uczennica kl. I A

            • wyróżnienie – Konstanty Wypyski – uczeń kl. I A

            Praca plastyczna Małgorzaty Dubiel  na szczeblu wojewódzkim zdobyła również I miejsce.

            Uczestnicy konkursu  zwiedzili pomieszczenia pracowników policji. Policjanci opowiedzieli im o swojej pracy, pokazali odznaki policyjne oraz inne pamiątki.

            Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

            GALERIA

        • Alfik Matematyczny
          • Alfik Matematyczny

          • 21 listopada w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Do zmagań z zadaniami matematycznymi przystąpiło 13 uczniów.

            Klasa IVa : Bartman Szymon, Pelic Paweł

            Klasa IVb : Puziewicz Amelia, Wołowiec Julia

            Klasa Va  : Suder Fabian, Szubart Bartłomiej

            Klasa Vb  : Buk Anna, Kuśtra Gabriela

            Klasa VI   : Bielecka Maria, Turek Laura

            Klasa VII  : Lalicka Anna, Lalicki Karol, Lalicki Krzysztof

            Na wyniki konkursu musimy jeszcze poczekać. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy sukcesów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach matematycznych.

                                                                        Nauczyciele matematyki

            GALERIA

        • CZY ZNASZ SWÓJ KRAJ? TURNIEJ WIEDZY O POLSCE
          • CZY ZNASZ SWÓJ KRAJ? TURNIEJ WIEDZY O POLSCE

          • 16 listopada 2018 r., w atmosferze obchodów 100-lecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rywalizowali w konkursie wiedzy o Polsce - Czy znasz swój kraj? W ten sposób oddaliśmy hołd tym wszystkim, którzy walczyli o to, byśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej ojczyźnie.

            Zespoły klasowe odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski, jej kultury, położenia geograficznego, układali z rozsypanek wyrazowych zdania o tej tematyce, mapę Polski z puzzli, rozpoznawali na ilustracjach sylwetki sławnych Polaków oraz najpiękniejsze miejsca naszego kraju. Uczniów zmagających się z zadaniami dopingowały okrzyki kolegów podkreślające miłość do ojczyzny, wyrażające dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

            Okazało się, że wiedza naszych dzieci na temat ojczystego kraju jest bardzo duża, że uczniowie potrafią współpracować w grupach i w miłej atmosferze ze sobą rywalizować. Walka była bardzo wyrównana, prawie każda klasa zdobyła maksymalną liczbę punktów.

            Przebieg konkursu obserwowali Pan dyrektor oraz Pani dyrektor, którzy na koniec pogratulowali uczestnikom i wręczyli wszystkim nagrody.

            Zaangażowanie uczniów, stroje symbolizujące nasze barwy narodowe, prezentowane przez każdą klasę piosenki o Polsce były wyrazem patriotyzmu naszych najmłodszych.

            GALERIA FOTOGRAFII

          • Balladyna

          • Dnia 15.11 uczniowie klas 7 i 8a, 8b  oraz 3 gimnazjum mogli podziwiać spektakl pt:"Balladyna", który specjalnie dla nich odegrał „Teatr Młodego Pokolenia". Gdy wszyscy się zebrali, i zajęli dogodne miejsca, rozpoczął się spektakl. Gra aktorów była świetna, tym bardziej, ze trzy osoby musiały wcielić się w kilka ról postaci dramatu. Piękne stroje i charakteryzacja sprawiały, że przedstawienie oglądało się z przyjemnością. Dużą rolę odegrała muzyka towarzysząca poszczególnym scenom. Raz budowała napięcie i niepokój, by później przejść w spokojne , ciche i uspokajające dźwięki. Spektakl wszystkim się podobał. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, w pełni zresztą zasłużonymi.

            Weronika Kwiatkowska kl.7

        • Zawody w mini piłkę ręczną
          • Zawody w mini piłkę ręczną

          • W dniu 14.11.2018 r. w Krzemienicy odbyły się Gminne Zawody w mini piłkę ręczną. Nasza drużyna w składzie: Patryk Prucnal, Jakub Gołojuch, Szymon Strzępka, Maciej Szajnar, Jakub Stępak, Fabian Suder, Bartłomiej Szubart zajęła 1 miejsce. 

            GRATULACJE !!!

            GALERIA

          • Uczniowie klasy 7 reporterami

          • Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy 7, na prośbę wychowawczyni – pani Magdaleny Sergiew, postanowili  wcielić się w role reporterów. 
            Zadali oni, mieszkańcom naszej wioski, kilka pytań dotyczących wyżej wspomnianego święta:
            •    Czym dla Pani/Pana jest Święto Niepodległości?
            •     W jaki sposób powinniśmy uczcić 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę? 
            Odpowiedzi udzielone naszym reporterom były pozytywnie zaskakujące. Wszyscy rozmówcy to wspaniali patrioci, dla których hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna, są zawsze ponadczasowe.
            Możemy być dumni z przynależności do naszej małej Ojczyzny, jaką jest Krzemienica.

          • Gminny konkurs literacki

          • Uczniowie naszej szkoły , którzy są uzdolnienie literacki i lubią swoje myśli przelewać na papier, wzięli udział w gminnym konkursie literackim zorganizowanym przez Zespół Szkól w Medyni Łańcuckiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było napisanie opowiadania lub wiersza inspirowanego cytatem z „Pana Tadeusza” :

             „Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie

            święty i czysty jak pierwsze kochanie (…)”

            I miejsce  w kategorii opowiadanie zajęła Zuzanna Lęcznar z klasy V „A”

            I miejsce w kategorii wiersz  otrzymała Anna Buk z klasy V „|B”, zaś II miejsce Gabriela Kustra z klasy V „B”.

            Prace naszych uczennic była na wysokim poziomie i zawierały wartości patriotyczne oraz ukazywały miłość wobec ojczyzny. Do wzięcia udziału w konkursie zachęciła uczennice polonistka Dorota Woś.

          • III Powiatowe Dyktando „O Złote Pióro Henryka”

          • Dnia 6 listopada br. uzdolnieni ortograficznie  uczniowie klasy VII,VIII,III gimnazjum, wzięli udział I etapie III Powiatowego Dyktanda „O Złote Pióro Henryka”, które zorganizowało

             I LO w Łańcucie.

            Do dalszego etapu zakwalifikowało się trzech uczniów Krzysztof Lalicki z klasy VII, Karolina Kramarz  i Flip Dudziński  z klasy III gimnazjum, którzy dnia 14 listopada  wzięli udział w kolejnym etapie dyktanda, które odbyło się podczas Dnia Obchodów Patrona Szkoły- Henryka Sienkiewicza. Uczniowie oprócz potyczek ortograficznych mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany z tej okazji.

            Zaszczytne III miejsce kolejny raz zajęła Karolina Kramarz .

            Do dyktanda uczniów przygotowywały polonistki Dorota Woś i Magdalena Sergiew.

        • GMINNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
          • GMINNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

          • Dnia 5 listopada w naszej placówce odbywał się Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. „Śpiewam Tobie Polsko”. Głównym celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypomnienie i upamiętnienie pieśni patriotycznych oraz rozwijanie talentów muzycznych wśród dzieci przedszkolnych.

             W konkursie wzięło udział 17 dzieci z terenu Gminy Czarna w wieku od 3 do 6 lat:

            • Otylia Paczocha, Milena Lęcznar (Wola Mała)
            • Julia Wilczak (Medynia Głogowska)
            • Aleksandra Witek, Izabela Gołojuch (Zalesie)
            • Lena Kowalska, Wiktoria Rejman, Lena Kuszaj (Dąbrówki)
            • Jaromir Mastyj, Gabriela Chudzik (Czarna Przedszkole nr 1)
            • Maja Jakubowska, Izabela Jakubowska (Czarna Przedszkole nr 2)
            • Gabriel Barski, Zuzanna Parys, Wiktoria Skrobacz, Karol Parys, Wiktor Stopyra (Krzemienica)

            Uczestnicy konkursu prezentowali piosenki w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki, a z każdej kategorii jury (w składzie Pan Jacek Lalicki, Pan Józef Buk oraz Pan Wincenty Morycz) wyłonili zwycięzców. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze  za udział w konkursie. Gratulujemy uczestnikom, ich rodzicom oraz kadrze placówek oświatowych  wysokiego poziomu wokalno-scenicznego. Życzymy dzieciom, aby ich odkryte talenty były wszechstronnie rozwijane i pielęgnowane.

          • Spektakl „Balladyna” w wykonaniu uczniów klasy 7

          • W październiku, na lekcji języka polskiego, chętni uczniowie klasy 7 przygotowali fragmenty dramatu „Balladyna”, wcielając się w poszczególne role niektórych bohaterów utworu J. Słowackiego. 
            Uczniowie na wysokim poziomie zaprezentowali wybrane fragmenty wyżej wspomnianego tekstu. Samodzielnie  przygotowali odpowiednie stroje 
            i rekwizyty. Przedstawienie wzbudziło podziw i zachwyt u pozostałej części klasy, która odegrała rolę widowni.

          • „Spieszmy się kochać ludzi…”

          • Szkolne Koło Caritas i SU zorganizowały w naszej szkole akcje zbierania zniszczy, które dnia 31 października  br. zostały zapalone na grobach krzemienieckich cmentarzy.

            Uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Dorotą Woś udali się na nowy cmentarz , gdzie w skupieniu oddali część zmarłym nauczycielom oraz osobom, które zasłużyły się społeczności szkolnej i środowiskowej. Nie zapomnieli również zapalić świeczkę na samotnych i zapomnianych mogiłach. Zaś ksiądz Janusz Kowal z członkami Caritasu udała się na stary cmentarz , aby zapalić znicze  na grobach dawno zmarłych mieszkańców wsi Krzemienica. Zapalane znicze były oznaczone logo szkoły.

            Wydarzenie to wzbudziło w uczniach refleksję, że życie to dar, którego nie należy zmarnować i trzeba doceniać bliźnich , tak jak pisał ks. Jan Twardowski „Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…” oraz ,że powinno sie darzyć szacunkiem i nie zapominać o osobach , które odeszły z tego świata, a wniosły wiele dla lokalnego środowiska.

    • Galeria zdjęć

        brak danych