• Spotkanie klas drugich z Panem Zygmuntem Kluzem

          • 24 listopada uczniowie klasy II A i II B uczestniczyli w spotkaniu z Panem Zygmuntem Kluzem – człowiekiem bardzo zaangażowanym w życie kulturalne i społeczne Krzemienicy, wieloletnim nauczycielem, dyrektorem Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krzemienicy. Obecnie reżyserem i Dyrektorem Teatru Dramatycznego w Krzemienicy. Myśl o wizycie u drugoklasistów  zrodziła się u Pana Zygmunta Kluza po spotkaniu ich w Dzień Zaduszny na cmentarzu przy grobie Julii Turzyńskiej - zasłużonej dla Krzemienicy wieloletniej nauczycielki i animatorki życia kulturalnego.                                                                                            Podczas spotkania w szkole uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści o życiu  Pani Julii Turzyńskiej i Jej pełnej oddania służbie nauczycielskiej. Dowiedzieli się, że pracowała w Szkole w Krzemienicy w latach 1918 do 1951. Zapisała się w pamięci krzemieniczan jako osoba o wielkim sercu, zawsze gotowa i chętna do pomocy uczniom i mieszkańcom naszej wsi w trudnym dla nich okresie po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, w okresie międzywojennym, a zwłaszcza w czasie II wojny światowej. Była wielką patriotką i działaczką społeczną. Pozostawiła po sobie cenną spuściznę literacką dotyczącą naszej wsi: „Kronikę Krzemienicy”, pamiętnik zatytułowany „Szare godziny wiejskiej nauczycielki” i „Zapiski z życia wsi”. Za swe zasługi  została odznaczona  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz złotą odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jako cenną pamiątkę ze spotkania uczniowie otrzymali napisaną przez Pana Zygmunta Kluza monografię: „Julii Turzyńskiej – w hołdzie” z imienną dedykacją od autora. Na pewno zajmie ona poczytne miejsce w ich domowej biblioteczce. Z jej kart czytelnicy dowiedzą się o tym, jak rozwijało się szkolnictwo w Krzemienicy od czasów zaborów do lat powojennych. Ta książka pomoże młodemu pokoleniu w odpowiedzi na pytanie: „Skąd nasz ród?”

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
            Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię powstania pluszaków. Nie brakowało tańców, i piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów- miodku. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

          • Teatrzyk w przedszkolu

          • Dnia 25 listopada do przedszkola przyjechali aktorzy z teatru "Skrzat", którzy przedstawili dzieciom bajkę "O krasnoludku, babci i kolorowych kulkach". Była to pełna humoru opowieść o dobrej i uczynnej babci Danucie,Krasnalku z lasu i nie zawsze grzecznym Kotku Psotku oraz kolorowych kulkach, z którymi zrobiło się niezłe zamieszanie, nie tylko na scenie, ale również wśród widowni. Świadczyły o tym promienne uśmiechy przedszkolaków oraz żywiołowe reakcje na pojawiających się bohaterów i wartką akcję przedstawienia. Jednakże najważniejsze jest to, że bajka uczyła dzieci tego, aby nigdy nie zabierały czegoś, co do nich nie należy.

          • "Dmuchańce" w przedszkolu

          • Dnia 23 listopada na sali gimnastycznej z okazji Andrzejek stanęła wielka niespodzianka dla dzieci - zamki dmuchane. Zanim przedszkolaki ruszyły do zabaw na dmuchańcach, przypomnieliśmy i omówiliśmy zasady bezpieczeństwa. Później wyruszyliśmy na zamki dmuchane. Był to dzień pełen radości i niezapomnianych chwil.

          • Dzień Emotikona

          • Dnia 23 listopada w naszej szkole, z okazji Dnia Życzliwości, został zorganizowany przez
            SU kolejny Dzień Tematyczny oraz konkurs na najlepsze przebranie – Emotka.
            Uczniowie, którzy w ten dzień, byli przebrani za Emotki, byli zwolnieni z pytania, zaś
            najlepsze stroje otrzymały nagrody i wyróżnienia. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach
            wiekowych od klasy I do III oraz IV do VIII.
            W kategorii klasy od I do III :
            I miejsce - Szymon Rudnicki kl. II b
            II miejsce - Julia Buk kl. I b
            III miejsce - Oliwia Szuberla kl. III b
            Wyróżnienia:
            Miłosz Puziewicz kl. III b , Lena Fus kl. I b
            W kategorii klasy IV-VIII:
            I miejsce Gabriela Pelc kl. IV a oraz Liliana Wołowiec kl. IV a
            II miejsce Julia Fus kl. IV b oraz Karol Parys kl. IV a
            III miejsce Alicja Mazur kl. VII oraz Maja Mołoń kl. IV a
            Wyróżnienia
            Jan Skrobacz kl. 4 a, Stanisław Skrobacz kl. 4 a, Sara Panek kl. 4 a
            Dziękujemy wszystkim za udział, a zwycięzcom gratulujemy. 

          • Andrzejki klas 4

          • Dnia 21 listopada klasa 4a i 4b z okazji Andrzejek przygotowała wspólne gry i zabawy. Uczniowie wraz z wychowawcami doskonale się bawili. Najwięcej radości i śmiechu dostarczyła im zabawa - randka w ciemno oraz wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

          • Jestem wśród życzliwych

          • 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję promowania uśmiechu, serdeczności i uprzejmości.

            Wśród wielu podjętych z tej okazji działań uczniowie klas I-III wspólnie zaśpiewali utwór Cleo „Dobre słowa”, do którego zaprezentowali przygotowany układ taneczny. Z każdej klasy wybrano również najżyczliwszych kolegów i koleżanki:

            • 1a - Tomasz Ciąpała
            • 1b - Julia Buk
            • 2a – Zuzanna Parys
            • 2b – Daria Magdoń
            • 3a – Anna Bereś
            • 3b - Maja Bieniasz

            Dzień ten był doskonałą okazją, by zastanowić się nad swoimi relacjami z ludźmi, sprawić komuś przyjemność i przynajmniej na chwilę znaleźć się wśród życzliwych.

          • Rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczne wakacje 2022”

          • Powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2022” został rozstrzygnięty. Jury nagrodziło 9 prac z całego powiatu i przyznało 2 wyróżnienia:

            • w kategorii 6-9 lat
              I miejsce Ksawery Kluz z klasy 2b
              III miejsce Aleksandra Syryło z klasy 2b
            • w kategorii 10-12 lat
              II miejsce Błażej Magoń z klasy 5b
            • w kategorii 13-15 lat
              I miejsce Szymon Mazur z klasy 8b
              II miejsce Szymon Dubiel z klasy 8b

            Wyróżnienia: Małgorzacie Dubiel  Julii Szczęch

          • Gminny konkurs piosenki przedszkolnej "NA LUDOWĄ NUTĘ"

          • W dniu 18 listopada w naszej placówce odbył się gminny konkurs piosenki „Na ludową nutę” dla dzieci przedszkolnych. Do konkursu przystąpiło 13 dzieci z 5 przedszkoli naszej gminy. Uczestnicy pięknie wyglądali się w ludowych strojach prezentując szeroki repertuar. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe 3 – 4 latki, wśród których przyznano następujące miejsca:

            1. miejsce – Hanna Smalarz – przedszkole w Medyni Głogowskiej

            2. miejsce – Nikola Jurek – przedszkole w Zalesiu

            3. miejsce - Natalia Ciąpała – przedszkole w Krzemienicy

            Oraz grupa dzieci 5-6 letnich:

            1. miejsce – Michalina Witek – przedszkole w Medyni Łańcuckiej

            2. miejsce – Dagmara Kozieł – przedszkole w Krzemienicy

            3. miejsce – Emilia Pelc – przedszkole w Medyni Głogowskiej

            Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

            Ponadto uroczystość uświetniło wystąpienie p. Józefa Pelca – grającego na akordeonie oraz p. Danuty Kudelicz i p. Łukasza Kunysza – z Weseela Krzemienckiego, którzy zaśpiewali i zatańczyli nasz regionalny taniec. Po raz pierwszy w historii naszej placówki również nauczycielki wychowania przedszkolnego zaprezentowały dzieciom piosenkę ludową „O rety, chłopoki” wraz z układem tanecznym.

             

          • Wyjazd klas trzecich do kina "Helios" w Rzeszowie

          • 17 listopada w zimowej aurze, uczniowie klas trzecich wybrali się pociągiem do kina „Helios” w Rzeszowie na film pt. „King. Mój przyjaciel lew”. Jak się okazało, dla wielu osób była to pierwsza przejażdżka tym środkiem transportu i wywołała wiele pozytywnych emocji. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia  więzi koleżeńskich. Przed seansem uczniowie wzięli udział w lekcji „Kino na temat”, gdzie podczas prezentacji wiele dowiedzieli się o życiu lwów i regionach gdzie występują. Po rozwiązaniu quizu wygodnie usiedli w fotelach i z uwagą śledzili losy bohaterów filmu. Była to pełna przygód, humoru i wzruszeń opowieść o nastolatce, jej bracie i małym lwiątku, których połączyła niezwykła przyjaźń. Młodzi widzowie mieli okazję zaobserwować niezwykłą relację rodzącą się między dzikim zwierzątkiem, a młodą bohaterką. Osamotniona dziewczynka odkryła w Kingu swojego najlepszego przyjaciela. Postanowiła się nim zaopiekować, ucząc się cierpliwości odpowiedzialności za drugą osobę. Podczas ucieczki udało się jej również poprawić relacje z bratem i dziadkiem. Seans dostarczył dzieciom wielu wrażeń i emocji: były momenty wzruszające, ale też takie, które były pełne śmiechu.  Przygoda ukazana w filmie skradła serca trzecioklasistów. W czasie wolnym chętni uczniowie mogli delektować się smakiem pysznych lodów. W doskonałych nastrojach trzecioklasiści udali się na dworzec kolejowy, a następnie pociągiem wrócili do Krzemienicy.

          • Wycieczka klas drugich do ,,Królestwa bombek”

          • 15 listopada uczniowie klasy II A I II B wraz z wychowawczyniami wybrali się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Podziwiali pięknie udekorowane choinki w stylach: amerykańskim, wiktoriańskim, norweskim, francuskim i staropolskim. Zachwycali się bogactwem bombek o różnorodnych kształtach i kolorach. Na jednej z nich był namalowany Zamek w Łańcucie. Poznali proces powstawania tych choinkowych ozdób: dmuchania, srebrzenia i dekorowania. Z wielkim zaangażowaniem ozdabiali własną bombkę. Wyjazd ten sprawił, że zatęskniliśmy za Świętami Bożego Narodzenia.

          • Wizyta przedszkolaków w bibliotece

          • Dnia 16 listopada dzieci z grupy Biedronki, odwiedziły szkolną bibliotekę. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Z tematem spotkania zapoznała maluchy z biblioteką Pani Renata, opowiadała dzieciom o tym magicznym miejscu, dzieci wysłuchały bajki i odpowiadały na pytania. Z wielkim zainteresowaniem maluchy oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

          • Poczet sztandarowy na obchodach Narodowego Dnia Niepodległości

          • W dniu 11 listopada Poczet sztandarowy wziął udział w obchodach Dnia Niepodległości. Najpierw uczestniczyliśmy we mszy świętej w naszym kościele parafialnym w Krzemienicy, a następnie udaliśmy się na gminne obchody rocznicowe do Woli Małej. Tutaj również wzięliśmy udział we mszy świętej, a później w uroczystym przemarszu wraz ze sztandarami szkół, gminy oraz OSP udaliśmy się pod pomnik, gdzie odśpiewaliśmy hymn, zostały złożone symboliczne wiązanki w hołdzie poległym w obronie Ojczyzny oraz wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych wykonanych przez Gminną Orkiestrę Dętą w Czarnej. Członkowie pocztu sztandarowego godnie i dumnie reprezentowali naszą szkołę.

          • Narodowe Święto Niepodległości 2022

          • W czwartek, 10 listopada, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klasy 7 przypomnieli, że droga do wolności  była bardzo długa i trudna. Wiodła przez niewolę, postania narodowe oraz I wojnę światową.

            Dziś żyjemy w wolnej Polsce, ale niepodległość nie jest nam dana na zawsze. Musimy o nią dbać i ją pielęgnować. Nie możemy zapominać o naszej historii oraz o bohaterach, dzięki którym żyjemy w niepodległym kraju.

          • Święto Niepodległości w przedszkolu

          • Dnia 10 listopada przedszkolaki obchodziły Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Na początku zajęć dzieci poznały krótką historię o Odzyskaniu Niepodległości i dowiedziały się dlaczego to święto jest ważne dla Polaków. Przypomniały sobie jak wygląda flaga i godło Polski, wykonały piękne prace plastyczne. Następnie przedszkolaki wybrały się pod pomnik upamiętniający poległych za wolność Ojczyzny. Uroczyście odśpiewały Hymn Narodowy, złożyły kwiaty oraz zapaliły znicz.

          • Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

          • Dnia 7 listopada dzieci z wszystkich grup przedszkolnych obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”.W tym wyjątkowym dniu, dzieci przyszły przebrane w przepiękne bajkowe postacie. Nie zabrakło więc: Księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Królewny Śnieżki i wielu innych. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych zabaw na sali. W całym przedszkolu słychać było najbardziej znane baśnie i bajki, dzieci rozpoznawały postacie i tytuły bajek, z których pochodzą i wykonywały różne prace plastyczne. Nie mogło również zabraknąć Bajkowego balu. To był naprawdę bajkowy dzień!

          • Pamiętamy o tych, którzy polegli za naszą Ojczyznę

          • Rozmawiając o niepodległości i patriotyzmie nie sposób pominąć kwestii związanych z naszą małą ojczyzną. Dlatego klasy drugie wraz z wychowawczyniami udały się dnia 9.11.2022 r. na plac, gdzie znajduje się Pomnik 650-lecia Krzemienicy. Tam zapalili znicze i minutą ciszy uczcili tych mieszkańców naszej wsi, którzy polegli za wolność Ojczyzny.

          • Wycieczka klasy 5a do Rzeszowa

          • W dniu 4 listopada 2022r. uczniowie klasy 5a udali się do siedziby Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa na bardzo ciekawe zajęcia prezentujące zawód inżyniera, które obudziły w uczniach fascynację tym zawodem. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie.

          • „Kremówka dla Afryki”

          • Dnia 18.10.2022 roku, z okazji Dnia Papieskiego, członkowie SKC zorganizowali akcję pod hasłem ”Kremówka dla Afryki.” Uczniowie upiekli i sprzedawali kremówki na holu szkolnym.

            Wydarzenie to cieszyło się dużym powodzeniem. Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom za włączenie się w zorganizowane przedsięwzięcie.

            Zebrana kwota zostanie przeznaczona na misje w Afryce.

            Szkolne Koło Caritas

          • "Podchody" w klasach 1-3

          • Korzystając z jesiennej aury, uczniowie klas 1-3 grali w „Podchody”. Wybrane zespoły uciekały zostawiając za sobą wskazówki i zadania do wykonania, a inne zespoły miały za zadanie odnaleźć uciekających rówieśników. Zadania nie były jednak banalne, wymagały od uczniów skupienia, koncentracji uwagi i logicznego myślenia. Podążając  śladem wskazówek - zagadek zespoły przemierzały tereny wokół szkoły. Zabawa okazała się doskonałą formą urozmaicenia zajęć szkolnych i bardzo przypadła wszystkim do gustu.

  • Galeria zdjęć

      brak danych