• Dzień Postaci z Bajek i Filmów

• Dnia 13 stycznia 2023 roku, tuż przed samymi feriami, Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny dzień tematyczny – Dzień Postaci z Bajek i Filmów. Okazało się, że uczniom ten dzień bardzo się spodobał i wiele osób wcieliło się w postacie z bajek i filmów, które lubią oglądać w wolnym czasie. Były różne postacie Myszka Miki, księżniczki, Pinokio, Spongebob , czarownice, jednorożce – istny kolorowy zawrót głowy.

Odbył się również konkurs na najciekawsze przebranie.

W kategorii klasy od I do III :

I miejsce - Oliwia Szuberla,

II miejsce - Aleksandra Syryło,

III miejsce - Gabriel Gaj.

Wyróżnienia: Jan Socha, Julia Buk, Jakub Gargała.

W kategorii klasy od IV do VIII

I miejsce - Mikołaj Gancarz, Wiktoria Skrobacz,

II miejsce - Oliwier Brodziak, Jowita Rejman,

III miejsce - Jan Skrobacz, Kinga Bem,

Wyróżnienia – Kornelia Skawina, Amelia Gaj, Karolina Wikiera.

Zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do brania udziału

w kolejnych dniach tematycznych i konkursach.

• Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

• 13 stycznia uczniów z klas 1-3 odwiedzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Mundurowi przekazali niezbędną wiedzę o zagrożeniach, z jakimi najmłodsi mogą się spotkać oraz tłumaczyli jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. Funkcjonariusze zwrócili uwagę dzieci na potrzebę zachowania ostrożności w przypadku zawierania nowych znajomości, w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz na prawidłowe zachowanie się wobec bezpańskich zwierząt. Przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadamiali jaką ważną rolę spełniają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach. Mówili także, jak prawidłowo powiadomić służby kiedy dojdzie np. do wypadku. Policjanci omówili także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu podczas zimowego wypoczynku.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, uczniowie wręczyli naszym gościom upominek.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Prace plastyczne do lektury

• Uczniowie klasy IV "a" zainspirowani lekturą obowiązkową „Akademia Pana Kleksa” wykonali prace plastyczne inspirowane tym dziełem. Była to dla chętnych uczniów zabawa oraz utrwalenie treści lektury.
            Karol Parys wykonał piękny portret głównego bohatera, zaś Akademię Pana Kleksa stworzyły Liliana Wołowiec, Maja Mołoń, Wiktoria Skrobacz, Weronika Lonc. Prace zdobią salę języka polskiego nr 22. Są również doskonałą powtórką znajomości lektury dla uczniów ze starszych klas.