• Lokalne obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego

          • Stowarzyszenie Izba Pamięci – Stara Szkoła – KGW w Krzemienicy zorganizowało wniedzielę, 24 września, uroczystość upamiętniającą 160 rocznicę Powstania Styczniowego. Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętej za poległych Powstańców oraz złożeniem kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ich walkę o wolność. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na spotkanie do kościoła Św. Jakuba. Głównym jego wątkiem była prezentacja historyczna wydarzeń z okresu Powstania przygotowana przez pana Józefa Frączka. Do uświetnienia uroczystości przyczynił się występ uczniów naszej szkoły. Pod kierunkiem Pana dyrektora Jacka Lalickiego i Pani Ewy Sierżęgi uczniowie z klasy 8 wykonali patriotyczne piosenki nawiązujące do dawnych dziejów. Dzięki takim wydarzeniom możemy lepiej poznać środowisko lokalne i budować współczesny patriotyzm. 

          • Dzień Przedszkolaka

          • Dnia 20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, tańcach i grach zespołowych. Ten dzień dostarczył naszym przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń, zintegrował przy wspólnej zabawie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Tańce w wykonaniu przedszkolaków aktywizowały wszystkich. Specjalnie na tę uroczystość przygotowano dla dzieci wiele niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Było wesoło i kolorowo.

          • Spotkanie z fizjoterapeutą

          • W dniach od 21 do 26 września dzieci z grup: Jagódki, Biedronki, Misie i Wiewiórki spotkały się z Panią Anną Jabłońską – mamą Sebastiana, która jest fizjoterapeutą i pracuje w Ośrodku Zdrowia w Krzemienicy. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem fizjoterapeuty oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Przedszkolaki dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która przez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom. Dzieci miały okazję zobaczyć i wypróbować różne sprzęty, które Pani Ania używa na co dzień podczas swojej pracy. Przedszkolaki były bardzo aktywne i zadowolone. Serdecznie dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas i miłe spotkanie.

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawy Sztuką”

          • „Czy sztuka to trudna i nudna tematyka dla dzieci?

            Nie, pod warunkiem, że się nią bawimy.

            Nie skupiajmy się na tytułach czy trudnych nazwiskach,

            oswajajmy dzieci z dziełami, otaczajmy reprodukcjami,

            wzbudzajmy ich ciekawość”.

             

            Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej (jedynym z podstawowych założeń pedagogiki Friedricha Froebla -niemieckiego pedagoga, teoretyka wychowania przedszkolnego była zabawa, ideał jedności świata oraz szacunek dla dziecka i jego indywidualności).

            Pomysłodawczynią projektu jest pani Dagmara Drabik.

            W naszej placówce koordynacją projektu zajmuje się pani Katarzyna Gwizdała.

            Więcej informacji na temat projektu : https://www.zabawasztuka.pl/

          • Nasza placówka wie jak ważne są emocje! Bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Sztuka Emocji”.

          • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Sztuka emocji”, autorstwa pani Natalii Pawlik – Kopicy, ma na celu skierowanie uwagi i działań nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę, pod jej wszelakimi postaciami.

            Nauczyciel w tym projekcie staje się przewodnikiem uczniów po świecie emocji, używając do tego celu różne dziedziny sztuki (sztuki plastyczne, muzykę, teatr, fotografię, literaturę, taniec etc.).

            Głównym celem projektu jest przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach.

            Ponadto działania projektowe mają za zadanie:

            -wzmacnianie poczucia wartości, indywidualności, oryginalności dziecka oraz potrzeby tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie,

             - przygotowanie do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych ludzi oraz dbanie o zdrowie psychiczne,

             - tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość uczniów, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki,

             - kształtowanie umiejętności rozumienia i interpretowania pojęć przy wykorzystaniu różnych form sztuki,

            - odkrywanie talentów,

            - budowanie więzi w grupie.

            Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Sztuka Emocji”, jest zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023, które zakładają:

             „Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych naprawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.”

             2. Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy(…)”

            3. Wsparcie nauczycieli i innych członków społeczności szkolnych w rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów (…)”

            4. Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych”.

            Koordynatorem projektu w naszej placówce jest pani Katarzyna Gwizdała.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

          • Dnia 15 września wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania. Tego dnia było kolorowo, kropkowo i radośnie. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. Dzieci wykonały piękne prace i brały udział w różnych zabawach.

          • Teatrzyk w przedszkolu

          • Dnia 14 września nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk „Skrzat” z Krakowa z bajką pt. „Cztery mile za piec” autorstwa M. Konopnickiej. Była to ciepła i pełna humoru opowieść o przygodach Zosi, która poszukiwała swojej zaginionej laleczki. Aby ja odnaleźć musiała udać się do Baśniowej Krainy. Na swej drodze spotykała różne postacie, które pomagały jej odnaleźć właściwą drogę. Bajka bardzo nam się podobała. Wszystkie dzieci mogły śpiewać znane piosenki. Ciekawość i uśmiech nie znikał z twarzy naszych przedszkolaków.

          • Zmiany w naszej placówce

          • W ostatnich dniach, po długim czasie oczekiwania przez rodziców, pracowników przedszkola a przede wszystkim dzieci, został oddany do użytku nowy przedszkolny plac zabaw. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania.

            W ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” nasza placóeka otrzymała znaczące dofinansowanie na rzecz doposażenia kuchni. Za łączną kwotę 100 tys. złotych zakupiono: piec konwekcyjno-parowy ze zmiękczaczem wody, okapy przyścienne, szafę chłodniczą, szafę przelotową, regał perforowany, praktyczne i duże stoły ze stali nierdzewnej oraz inne akcesoria kuchenne, naczynia itp. Dokonano także modernizacji instalacji elektrycznej w tej części obiektu. Zakup takiego wyposażenia ma przede wszystkim wpłynąć na przygotowywanie zdrowszych i bardziej urozmaiconych posiłków m. in. poprzez  zużycie mniejszej ilości oleju.

            Cieszy nas również położenie asfaltu na drodze wewnętrznej od strony południowej.

          • Wyjazd klas 1 i 2 do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej

          • W dniach 11-12 września klasy 1 i 2 odwiedziły Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej, w ramach programu profilaktycznego sponsorowanego przez Gminę Czarna.  Pierwszym punktem programu były warsztaty garncarskie. Dzieci po krótkim instruktażu ochoczo przystąpiły do lepienia z gliny własnych figurek, a przy wsparciu Pań miały okazję usiąść przy kole garncarskim i stworzyć piękne misy oraz wazoniki. Po praktycznym działaniu przyszedł czas na krótką przerwę na posiłek. Następnym punktem wizyty w Medyni było zwiedzanie całej zagrody. Pani przewodnik przekazała wiele ciekawych informacji z życia chłopów i garncarzy, pokazując przy tym wykorzystywane przez nich przedmioty i narzędzia. Tuż przed powrotem do szkoły była okazja na zakup pamiątkowych glinianych wyrobów. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Ośrodka, którzy przyczynili się do mile spędzonego w nim czasu.

          • Obóz Wspólnoty "Perełki" w naszej szkole

          • W dniach 9-13 sierpnia w naszej szkole odbywał się turnus dla osób z niepełnosprawnością intelektualną organizowany przez wspólnoty „Perełki” z Łańcuta. Uczestnicy mogli przyjemnie i w miłym towarzystwie spędzić niedługo kończące się już wakacje. Dla niektórych z nich był to jedyny taki wyjazd w roku, dlatego ważnym było dla nas by spędzili go bezpiecznie i w radosnej atmosferze. Nie zabrakło śpiewu, gier, malowanek, spacerów i wspólnej rozrywki. W spotkaniach brały udział chętne uczennice z klasy ósmej. Trzeba przyznać że bardzo zżyliśmy się z naszymi przyjaciółmi. Dziękujemy że mogliśmy Was poznać. Do zobaczenia!

            Katarzyna Buk

          • Pielgrzymi na Jasną Górę

          • Jak co roku w dniu 6 lipca gościliśmy w naszej szkole pielgrzymów z grupy świętej Urszuli podążających pieszo z Łańcuta na Jasną Górę.

          • Śladami Łemków do Huty Szkła

          • 19 czerwca klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę "Śladami Łemków do Huty Szkła". Uczniowie zwiedzili zagłębie podkarpackiego szkła – Hutę Sabina, gdzie zobaczyli jak artyści tworzą szklane arcydzieła i jakich technik do tego używają, nauczyli się tworzyć podstawowy chlebek łemkowski i rarytas miejscowy - proziak wszak na niejednym talerzu już zagościł. Spędzili czas przy ognisku piekąc kiełbaski, pianki i delektując się domowym ciastem w bardzo klimatycznym miejscu w Dukli. Na koniec uczniowie świetnie się bawili we flyparku w Rzeszowie.

          • Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Czarna

          • 20 czerwca w szkole Medyni Głogowskiej odbyły się Lekkoatletyczne Zawody o Puchar Wójta Gminy Czarna. Młodzież ze szkół z terenu naszej gminy  walczyła o jak najlepsze wyniki, ale także pokonywali swoje słabości. Uczniowie z zaangażowaniem i poświęceniem zmagali się z upałem w 4 konkurencjach królowej sportów – lekkoatletyki.
            Nasza reprezentacja zajęła ex aequo z Medynią Głogowską 3 miejsce. W naszym składzie wystąpili:
            4-6 Blajer Estera, Lew Oliwia, Lalicki Bartłomiej, Rejman Krystian, Walawender Piotr.
            7-8 Bać Amelia, Kara Gabriela, Lonc Emilia, Kluz Krystian, Świder-Salisz Alex.

            Wyniki poszczególnych konkurencji:

            w kategorii klas 4-6

            –  skok w dal/dziewczęta

            1. Justyna Dobek, SP Czarna
            2. Paulina Hołub, SP Dąbrówki
            3. Zofia Szymańska. SP Medynia Łańcucka

            –  skok w dal/chłopcy

            1. Kacper Szal, SP Dąbrówki
            2. Bartłomiej Lalicki, SP Krzemienica
            3. Szymon Haładyj, SP Medynia Głogowska                     

            –  bieg krótki 60 m/ dziewczęta

            1. Justyna Dobek, SP Czarna
            2. Aleksandra Kraska, SP Medynia Łańcucka
            3. Anna Pociask, SP Czarna                                                                                                  

            -  bieg krótki 60m/chłopcy

            1. Paweł Bojda, SP Medynia Łańcucka
            2. Szymon Haładyj, SP Medynia Głogowska
            3. Bartłomiej Lalicki, SP Krzemienica

            – rzut piłeczką palantową/dziewczęta

            1. Oliwia Lew, SP Krzemienica
            2. Patrycja Lęcznar, SP Czarna
            3. Natalia Miś, SP Medynia Głogowska

            – rzut piłeczką palantową/chłopcy

            1. Adam Przybyła, SP Dąbrówki
            2. Jakub Wilczak, SP Medynia Głogowska
            3. Tymoteusz Brzychc, SP Medynia Łańcucka

            – bieg długi/ dziewczęta

            1. Oliwia Lew, SP Krzemienica
            2. Aleksandra Mazurek, SP Dąbrówki
            3. Patrycja Lęcznar, SP Czarna

            – bieg długi/chłopcy

            1. Błażej Babka, SP Dąbrówki
            2. Karol Rumak, SP Dąbrówki
            3. Hubert Jurek, SP Medynia Głogowska

            w kategorii klas 7-8

            –  skok w dal/dziewczęta:

            1. Dominika Drzał, SP Medynia Głogowska
            2. Gabriela Kara, SP Krzemienica
            3. Wiktoria Prucnal, SP Medynia Łańcucka

            –  skok w dal/chłopcy

            1. Wiktor Broda, SP Medynia Głogowska
            2. Sebastian Witek, SP Medynia Łańcucka
            3. Ernest Dąbek, SP Dąbrówki

            –  bieg krótki 60 m/dziewczęta

            1. Zuzanna Golec, SP Medynia Głogowska
            2. Wiktoria Prucnal, SP Medynia Łańcucka
            3. Karolina Kraska, SP Medynia Łańcucka

            -bieg krótki 60m/chłopcy

            1. Krystian Kluz, SP Krzemienica
            2. Sebastian Witek, SP Medynia Łańcucka
            3. Alberto Ćwik-Surowiec, SP Medynia Łańcucka

            – rzut piłeczką palantową/dziewczęta

            1. Oliwia Surowiec, SP Zalesie
            2. Julia Haładyj, SP Medynia Głogowska
            3. Natalia Rupar, SP Dąbrówki

            – rzut piłeczką palantową/chłopcy

            1. Szymon Gaweł, SP Czarna
            2. Wiktor Porada, SP Medynia Łańcucka
            3. Alex Świder-Salisz, SP Krzemienica

            – bieg długi/ dziewczęta

            1. Gabriela Zabłocka, SP Czarna
            2. Oliwia Surowiec, SP Zalesie
            3. Antonina Woś, SP Medynia Łańcucka, Julia Bełz, SP Dąbrówki

            – bieg długi/chłopcy

            1. Krystian Kluz, SP Krzemienica
            2. Dominik Stybel, SP Dąbrówki
            3. Ernest Dąbek, SP Dąbrówki
          • Konkurs IPN „Zasłużeni dla Niepodległej”

          • Trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku pod hasłem „Zasłużeni dla Niepodległej”. Polegał on na przygotowaniu pracy graficznej, modelu lub animacji postaci związanej z najnowszą historią Polski. Konkurs miał zasięg ogólnopolski i w związku z dużą konkurencją nie udało się zająć miejsca na podium. Jednak prace konkursowe zostały przygotowane z dużym zaangażowaniem i zasługują na wyróżnienie na forum naszej szkoły.

            W konkurs zaangażowały się uczennice:

            Katarzyna Buk, klasa 7

            Emilia Lonc, klasa 7

            Karolina Wikiera, klasa 8b

  • Galeria zdjęć

      brak danych