• Dzień Chłopaka 2019

          • „Sto lat” chłopcy niech żyją nam!

            30 września, jak corocznie, obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień chłopaka.” Samorząd Uczniowski, (w skład którego wchodzą  uczennice klasy 8 oraz 2 uczennicez klasy 7) przygotował krótki montaż muzyczno- taneczny (taniec, piosenki) oraz konkurs wiedzy ogólnej dla chłopców naszej szkoły. Z tej to okazji przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Alicja Szczęch wraz z zastępcą Laurą Turek złożyły życzenia wszystkim chłopcom i panom z  naszej placówki. Na ręce Pana Dyrektora przekazały słodki upominek. Występ zakończyło odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat.”

                                                                                 Samorząd Uczniowski

          • Otwarcie miasteczka ruchu drogowego

          • W dniu 27 września 2019 r. przeżywaliśmy niecodzienną uroczystość  - otwarcie miasteczka ruchu drogowego przy naszej placówce. Tę uroczystą uświetniło swoją obecnością wielu znamienitych Gości. Pan Dyrektor Jacek Lalicki przypomniał, że przy naszej szkole od wielu lat funkcjonowało miasteczko ruchu drogowego namalowane na asfalcie, które z czasem uległo zniszczeniu. Na początku bieżącego roku pojawiła się możliwość pozyskania środków na taki cel w ramach „PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka. Przystąpiliśmy do niego pisząc projekt pod tytułem Zwiększenie bezpieczeństwa w gm. Czarna poprzez utworzenie miasteczka ruchu drogowego w Krzemienicy. Dzięki współpracy z KWP w Rzeszowie oraz KPP w Łańcucie, pomocy pracowników UG w Czarnej, przychylności Pana Wójta, Radnych Gminy oraz komisji oceniającej nasz projekt udało się na ten cel pozyskać środki w wysokości 100 tys. zł. W ramach programu tylko 3 miasteczka w Polsce otrzymały dofinansowanie.

            Pan Dyrektor podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji i zaprosił do kontynuacji współpracy w ramach realizacji projektu.

          • Spotkanie z Panem Policjantem w klasach I-III

          • 25 września gościliśmy w naszej szkole Pana Policjanta. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Spotkanie rozpoczęło się pouczającym filmem edukacyjnym. Później Pan Policjant mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród dzieci.

          • Powitanie Jesieni w przedszkolu

          • W dniu dzisiejszym (23.09) wraz z promieniami cieplutkiego słońca przyszła do nas Pani Jesień. Przedszkolaki serdecznie ją powitały. Młodsze grupy witały ją radosnymi tańcami. Starsze grupy (5-6-latki) wybrały się w plener w poszukiwaniu oznak jesieni. Razem z nią zaśpiewały i zatańczyły radośnie.

          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

          •  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,
            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

            Dopiero, co w przedszkolu obchodziliśmy radosny i kolorowy dzień kropki a już kolejne pełne zabawy i radości wydarzenie.  20 września wszystkie przedszkolaki mają swoje święto, obchodzimy, bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej.  Z tej okazji, również w naszym przedszkolu bawiliśmy się wesoło. Starsze przedszkolaki na sali „wiewiórek” najpierw bawiły się tradycyjnymi zabawami – chusteczka, taniec z balonami, a następnie skakaliśmy przy dźwiękach Chocolate choco choco.

          • Spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

          • Dnia 18 września 2019 roku w Przedszkolu w Krzemienicy odbyło się spotkanie przedszkolaków z trzema paniami policjantkami i panem policjantem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w salach, aby powitać niecodziennych gości.

            Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

            Policjanci przybliżyli dzieciom  zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego oraz radiowozu, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak oraz małe kajdanki. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Wspólne zdjęcia były zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty. Bardzo dziękujemy paniom policjantkom i panu policjantowi  za ciekawe spotkanie.

          • Miasteczko ruchu drogowego

          • Na terenie naszej placówki zrealizowane zostało zadanie „Zwiększenie bezpieczeństwa w Gminie Czarna poprzez utworzenie miasteczka ruchu drogowego w Krzemienicy” w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Otwarcie miasteczka zaplanowane jest na 27 września tego roku.

          • 38 Powiatowy Rajd Rowerowy

          •           W dniu 14 września br. grupa uczniów z klas VI - VIII, pod opieką nauczycieli biologii i geografii, brała udział w jesiennej edycji Powiatowego Rajdu Rowerowego.  Uczestnicy tego już 38 spotkania rowerzystów  upamiętniali 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na trasie rajdu znalazło się bardzo wiele punktów - pamiątek przywodzących wspomnienia z tego, jakże trudnego, dla naszej ojczyzny okresu.

                      Na początku rajdu, przy Zespole Szkół Techniczno - Gospodarczych w Rakszawie, tamtejszy wieloletni nauczyciel p. Jan Jabłoński zapoznał nas z historią rodzin żydowskich ukrywanych w fabryce sukna. Przy położonym w pobliżu obelisku usłyszeliśmy historię brutalnie rozstrzelanej rodziny. Wiele informacji dotyczących wojny przekazała nam również pani dyrektor szkoły w Węgliskach Grażyna Urban, która opowiadała o działalności konspiracyjnej i tajnym nauczaniu w tej miejscowości. Na szkolnych korytarzach mogliśmy obejrzeć wiele pamiątek z tego okresu. W Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni został wyświetlony film dokumentujący rekonstrukcję odbicia niemieckiego składu broni przez żołnierzy Armii Krajowej. Obejrzeliśmy tam również wystawę obrazów p. Edwarda Rząsy.

                       Oprócz ciekawych lekcji historii, uczestnicy tradycyjnie mieli możliwość rywalizować w konkursie sprawnościowym. Tym razem konkurencja polegała na jak najwolniejszym przejechaniu pewnego odcinka, co wymagało ponadprzeciętnych umiejętności utrzymania równowagi na rowerze.  

                      Rajd zakończył się w Stanicy Myśliwskiej w Żołyni, gdzie zostaliśmy ugoszczeni ciepłym posiłkiem. Na rajdzie, jak zawsze panowała wspaniała, rodzinna atmosfera, którą dodatkowo ocieplał blask, jeszcze letnich, promieni słońca. Oprócz nagród  przywieźliśmy ze sobą wspaniałe wspomnienia i dużo pozytywnej energii od osób, które ubogacały nas swoim towarzystwem. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania na wiosennym rajdzie. 

          • Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

          •  

             

             

            16 września przedszkolaki z Krzemienicy świętowały nietypowo – obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci kiedy przyszły rano do przedszkola były zdziwione.

            -Święto Kropki? Przecież nie ma takiego święta. Ale o co chodzi?

            Jednak po całym kropkowym dniu wszystko zrozumiały. Dzieci słuchały opowiadania o Vashti, który pozwolił  zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Odbyło się wielkie liczenie kropek, powstała galeria kropkowych prac oraz odbył się wesoły taniec wszystkich kropek. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów. W przyszłym roku też kropkujemy!

    • Galeria zdjęć

        brak danych