Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa karnawałowa 2019.
Zabawa karnawałowa 2019
Przedszkole - Zabawa karnawałowa 2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedszkole - Zabawa karnawałowa 2019.
Konkurs matematyczny Mat
W czwartek 10 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Mat. Konkurs miał postać testu wielokrotnego wyboru, w którym uwzględnione zostały wymagania obowiązujące w podstawie programowej każdej klasy. Zadania jednak wymagały przede wszystkim sprytu, wyobraźni oraz logicznego kojarzenia faktów.
W konkursie wzięli udział uczniowie:
Klasa IVa : Michał Grad, Piotr Lalicki
Klasa IVb : Wiktoria Bem, Małgorzata Surmacz
Klasa Va : Jakub Stempak, Fabian Suder, Bartosz Welc, Jakub Zając
Klasa Vb : Maksymilian Hipnar, Jan Peszko
Klasa VII : Krzysztof Lalicki
Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, trzymamy kciuki za sukcesy i czekamy na wyniki.
"Opowieść wigilijna" w Teatrze Maska
Dnia 18 grudnia uczniowie z klas III gimnazjum, VII, VIII a oraz VIII b udali się do Teatru Maska w Rzeszowie na sztukę „Opowieść wigilijna” w reżyserii Czesława Sieńko. Przedstawienie to jest adaptacją dzieła Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”.
Reżyser doskonale wywiązał się z powierzonego zadania i stworzył ciekawą sztukę, która dostosowana jest do współczesnych realiów. Przedstawienie ukazywało przemianę Ebenezera, który nie lubił świąt Bożego Narodzenia oraz gardził ludźmi. Pod wpływem duchów zmienił się na lepsze. Aktorzy, którzy wcielili się w postacie duchów wzbudzali w widzach strach i zmuszali do refleksji.
Sztuka była bardzo ciekawa. Uzmysłowiła uczniom, że trzeba żyć tak, aby cieszyć się szacunkiem naszych bliźnich. Życie jest krótkie, więc powinniśmy naprawiać popełnione przez siebie błędy i wyciągać z nich naukę. Należy kochać i szanować swoją rodzinę, ponieważ są oni z nami zawsze i pomagają nam wyjść z cięższych chwil.
Uczestnicy doznali katharsis, a także zostali wprowadzenie w klimat świąteczny.
Karolina Kramarz
Pierniczkowa choinka w Izbie Kobiety Wiejskiej w Krzemienicy
Zgodnie z tradycją przygotowania do świąt Bożego Narodzenia kojarzą się nam z pieczeniem pierniczków. Gdy zapach korzennych przypraw wypełni nasz dom, wiemy, że Święta tuż, tuż. W takiej radosnej atmosferze 14 grudnia pierwszaki z pomocą babć i mam, pod fachowym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzemienicy przygotowały te świąteczne smakołyki. Wałkowanie ciasta, wykrawanie rozmaitymi foremkami pierniczków sprawiło dzieciom wiele uciechy. Upieczone ciasteczka zostały pięknie ozdobione lukrem, cukierkową posypką i polane roztopioną czekoladą. Dzieci od razu z apetytem degustowały swoje wypieki. Część pierniczków ozdobiło choinkę w Izbie Kobiety Wiejskiej oraz w klasie. Pozostałe będą pyszną zakąską podczas klasowej Wigilii.
Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzemienicy, a szczególnie pani Ewie Frączek za wspaniałe przeżycia, które na pewno na długo zapiszą się w naszej pamięci.
Szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną
13 grudnia 2018 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs na „Kartkę świąteczną”, w którym wzięło udział ponad 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
Jury konkursowe było zachwycone poziomem i jakością wykonania, jak również pomysłowością autorów. W związku z tym miało duży problem z wybraniem 5 najciekawszych prac ale w końcu udało nam się nagrodzić te najlepsze.
2 MIEJSCE: Szymon Bednarek, kl. VII
3 MIEJSCE: Gabriela Kuśtra, kl. Vb
1 WYRÓŻNIENIE: Julia Wołowiec, kl. IVb
2 WYRÓŻNIENIE: Anna Woś, kl. Vb
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie plastyki!
Opiekun SU
Dorota Woś
Nauczyciel plastyki
Ewa Sierżęga
Gminny tuniej wiedzy o świętach
10 grudnia w naszej szkole zorganizowany został Gminny Turniej Wiedzy i Umiejętności „CO WIEMY O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA”. Przeznaczony był dla uczniów z klas V-VII, wzięło w nim udział 6, 4 osobowych drużyn ze szkół w: Dąbrówkach, Medyni Głogowskiej, Medyni Łańcuckiej, Woli Małej, Zalesia i z Krzemienicy. Turniej podzielony był na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna dotyczyła wydarzeń biblijnych związanych z narodzeniem Pana Jezusa oraz tradycją i zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. W części praktycznej drużyny wykonywały przygotowaną na turniej kolędę, dekorowały świąteczne pierniczki, a także rywalizowały ze sobą w zimowych zabawach sportowych, które zostały przeniesione na salę gimnastyczną. Wszystkim towarzyszył zapał w wykonywaniu zadań, humor i świąteczny nastrój.
I miejsce w turnieju po dogrywce zajęła drużyna ze szkoły w Zalesiu
II miejsce drużyna ze szkoły w Medyni Głogowskiej
III miejsce drużyna ze szkoły w Woli Małej.
Sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym ,,Bezpieczne Wakacje 2018’’
Dnia 07.12. 2018 r. w Refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbył się finał XII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Bezpieczne Wakacje 2018’’. Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
W etapie wojewódzkim finalistów wybierano spośród 250 prac plastycznych. Zwycięzcą finału wojewódzkiego w grupie wiekowej 6-9 lat została uczennica kl. II b Małgorzata Dubiel otrzymując dyplom i wspaniałą nagrodę – wieżę ,,Panasonic’’.
SERDECZNE GRATULACJE
IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Culture Twister"
W piątek 7 grudnia uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Łańcuckiego wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez łańcucki "Ekonomik". Naszą szkołę reprezentowały Karolina Kramarz oraz Zuzanna Gołojuch. Uczniowie zmagali się z testem w języku angielskim obejmującym różne zagadnienia kultury anglojęzycznej. W tym roku były to m.in. stolice i sławne miejsca, osobowości, czy też popularne marki krajów anglojęzycznych. Nasze dziewczyny bardzo solidnie przygotowywały się do konkursu i świetnie sobie poradziły. Karolina Kramarz zajęła II miejsce, natomiast Zuzi Gołojuch brakło zaledwie kilku punktów do podium. Więcej informacji na temat konkursu na stronie Ekonomika.
Serdecznie gratulujemy!
Rozstania nadszedł czas
30 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość związku z przejściem na emeryturę Pani Agaty Kontek. Pani Agata pracę pedagoga rozpoczęła w roku 1982 r. i od 36 lat pracowała nieprzerwanie w Szkole Podstawowej w Krzemienicy - głównie z młodszymi dziećmi.
Jako nauczyciel wyróżniała się pod wieloma względami: nieustannie podnosiła swoje kwalifikacje, była zawsze chętna do pracy, cechowała się wzorową frekwencją; praca była jej pasją. Pani Agata była wychowawczynią pokoleń mieszkańców Krzemienicy. Uczniowie darzyli ja wielkim zaufaniem i sympatią, była dla nich wzorem i partnerem. Słowom uznania i serdecznym podziękowaniom ze strony uczniów i rodziców nie było końca. Dyrektor Jacek Lalicki dziękując za wzorową postawę koleżanki i nauczyciela godnego naśladowania powiedział, że imię Agata pochodzi od greckiego słowa i oznacza DOBRA i taką właśnie była i jest Pani Kontek – dobry, bezkonfliktowy człowiek, wzór dla uczniów oraz dla nauczycieli. Pani Agata, obdarzona niezwykłym taktem pedagogicznyym, kochała dzieci i szkołę, dlatego żegnamy się ze wzruszeniem i życzeniami wszystkiego co najlepsze.
Godzina kodowania
6 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoświatowej akcji GODZINA KODOWANIA organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Jest to inicjatywa środowisk edukacyjnych i firm komputerowych z USA, a udział w niej biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.
Grupa uczniów z klasy 4a i 4b, która w ubiegłym roku rozpoczęła swoją przygodę z programowaniem, dołączyła do tej ogólnoświatowej akcji z powodzeniem wykonując wszystkie zadania polegające na programowaniu ruchu różnych postaci z gier i bajek. Uczniowie doskonalili również swoje umiejętności programowania wykorzystując małe roboty edukacyjne OZOBOT, kodując ich sposób poruszania się i efekty świetlne.
Do obchodów Tygodnia Edukacji Informatycznej przyłączyli się również uczniowie z klasy 1b. Jako początkujący programiści z dużym zaangażowaniem poznali i wypróbowali sposób programowania Ozobotów. Wykonywali również ćwiczenia z cyklu „kodowanie na dywanie” wykorzystując do tego specjalną matę.
Godzina Kodowania i związane z nią aktywności są bardzo interesującą i wciągającą uczniów inicjatywą, która może służyć dalszemu rozwijaniu umiejętności programowania i zgłębiania informatyki oraz jej szerokich zastosowań.
Klasy 1-3 w Filharmonii Podkarpackiej
7 grudnia 2018 roku uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w spektaklu z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. Była to świąteczna historia na motywach opowieści pt. ”Dziadek do orzechów”. Aktorzy, tancerze i mimowie wcielali się w postaci opowiadając historie małej dziewczynki, która w wigilijną noc dostała niezwykły prezent. Narracja ruchowa uzupełniona była klasycznym akompaniamentem muzycznym Piotra Czajkowskiego. Profesjonalni artyści, klimatyczna muzyka prezentowana w spektaklu przeniosły odbiorców i iście świąteczny nastrój. Wrażliwość emocjonalna oraz zrozumienie sztuki jest bardzo ważnym aspektem rozwoju małego człowieka. W naszej szkole dbamy o to, aby uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w różnych formach artystycznych.
Mikołajki w przedszkolu
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko ŚWIĘTY MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Poczta Mikołajkowa
Tradycyjnie jak co roku Samorząd Uczniowski
zorganizował kilka atrakcji z okazji Mikołajek. Pierwsza z nich to Poczta Mikołajkowa, dzięki której uczniowie mogli obdarować swoich najbliższych kolegów i koleżanki upominkami. Wiele osób wzięłoudział w tej akcji.Przeprowadzony został również konkurs na „Najlepszy Strój Mikołajkowy”. Przyznano 3 pierwsze miejsca:
Filip Lęcznar – klasa 1b
Julia Wołowiec – klasa IVb
Gabrysia Pierzchała – klasa 3 gimnazjumNagrodą będą dwa bilety szczęścia (2x dzień bez pytania oraz słodki upominek) zostaną one wręczone na najbliższym apelu.
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez SU.
Samorząd Uczniowski z Opiekunem
Wyjazd do kina
W dniu 3 grudnia klasy V wraz z wychowawcami były na mikołajkowym wyjeździe w kinie „Helios” w Rzeszowie. Uczniowie mieli do wyboru dwie projekcje filmowe. Część dzieci oglądała film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Jego bohaterką jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie. Drugą projekcją był film pt. „Grinch”, w którym mieszkańcy Ktosiowa ze zniecierpliwieniem oczekują świąt Bożego Narodzenia. Ich sąsiad z góry Grinch, zielony stwór, wręcz przeciwnie – nie znosi świąt i nie zamierza dopuścić do tego, by ktokolwiek się nimi cieszył. Pragnie je zniszczyć, jednak staje się zupełnie inaczej.
Wyjazd ten oderwał uczniów od codziennych spraw i wprowadził w przyjemny nastrój.
W historycznych momentach cieszą historyczne zwycięstwa uczniów naszej szkoły
Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w dwóch gminnych konkursach historycznych. Pierwszy został zorganizowany pod hasłem „100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 1918 – 2018”. Polegał na wykonaniu pracy plastycznej
w dwóch kategoriach. W II kategorii wiekowej I miejsce zajęła Gabriela Lis z klasy VIII b,
zaś II miejsce zdobył Szymon Dubiel z klasy IV b. Uczniowie ci wykonali plakat na temat „Ciekawe postacie i wydarzenia w Historii Polski”. W III kategorii wiekowej, na poziomie gimnazjum, I miejsce zostało przyznane Patrycji Dubiel z klasy III. Jej praca dotyczyła tematu „Polska Niepodległa”.W listopadzie miał miejsce także Gminny Konkurs Historyczny pt. „Polskie drogi do niepodległości 1772 – 1918”. Aby wziąć w nim udział, trzeba było przygotować prezentację multimedialną. Zadania tego podjęła się Karolina Kramarz z klasy III gimnazjum i dostała wyróżnienie.
GRATULUJEMY!
Teatrzyk w przedszkolu - 2
Dnia 26.11.2018r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie „Między nami krasnalami” w wykonaniu aktorów Teatru „Skrzat” z Krakowa. Była to zabawna historia wesołych skrzatów, dzięki której przedszkolaki nabywały umiejętności samodzielnego rozróżniania zachowań poprawnych i niepoprawnych. Dzieci uczyły się szacunku do pracy oraz poznawały pozytywne wzorce zachowań. Przedszkolaki nie tylko oglądały, ale także brały czynny udział w przedstawieniu.
Dzień Pluszowego Misia
23 listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych pluszaków. Po śniadaniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz smaczny misiowy tort. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy ze swoim pluszakiem.
Sukcesy w konkursie "Bezpieczne wakacje 2018"
22 listopada 2018 r. w Komendzie Policji w Łańcucie odbyło się wręczenie nagród zdobytych w konkursie plastycznym ,,Bezpieczne wakacje 2018”. W kategorii klas I – III nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca:
-
I miejsce - Małgorzata Dubiel – uczennica kl. II B
-
III miejsce - Aleksandra Lech – uczennica kl. I A
-
wyróżnienie – Konstanty Wypyski – uczeń kl. I A
Praca plastyczna Małgorzaty Dubiel na szczeblu wojewódzkim zdobyła również I miejsce.
Uczestnicy konkursu zwiedzili pomieszczenia pracowników policji. Policjanci opowiedzieli im o swojej pracy, pokazali odznaki policyjne oraz inne pamiątki.
Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w następnych konkursach.
-
Archiwum Aktualności