• Podsumowanie akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

          • W naszej placówce odbyła się zbiórka zużytego sprzetu elektrycznego oraz elektronicznego w ramach projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Uczniowie przynosili: stare telefony komórkowe, monitory, komputery, sprzęt AGD, RTV oraz mnóstwo baterii. Sama zbiórka była elementem kulminacyjnym całej akcji, która została poprzedzona lekcjami o tematyce proekologicznej. Nasi uczniowie rozumieją, że nie wszystkie odpady mogą trafiać na wysypisko, wiedzą jak segregować śmieci i dbać o środowisko naturalne. Elektrośmieci zostały odebrane przez firmę Green Office Ecologic, a my czekamy na oszacowanie ich wagi i być może, w zamian za przyniesiony sprzęt uda nam się otrzymać bon na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Wszystkim zaangażowanym dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział w akcji. 

          • Teatrzyk w przedszkolu

          • W dniu 9 marca w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk „Skrzat”. Tym razem dzieci miały możliwość obejrzeć przedstawienie „O Prosiaczku Brudasku”. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy głównego bohatera Prosiaczka, który był niemiły dla przyjaciół i nie przestrzegał zasad panujących w jego zagrodzie. Pomimo złego zachowania Prosiaczek odkrył, że ma prawdziwych przyjaciół na których zawsze może liczyć. Dzieci wraz z prosiaczkiem nauczyły się, że wszelkie waśnie i spory można rozwiązać przy pomocy jednego słowa „przepraszam”. Dzieci poznały konsekwencje niezdrowego i niehigienicznego trybu życia oraz oceniały zachowania służące i zagrażające zdrowiu, utrwalały wiadomości o właściwym sposobie odżywiania. Przedszkolakom bardzo podobała się bajka, a to dzięki aktorom którzy włączali również dzieci do przedstawienia poprzez ruch, śpiew i dialog.

          • Wyjście do Ośrodka Kultury na seans filmowy

          • Dnia 9.03.2022 r. klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami wybrały się do Ośrodka Kultury w Krzemienicy. Uczniowie obejrzeli tam film pt. "Charlie i fabryka czekolady". W przestronnej sali, przed wielkim ekranem, zajadając się przygotowanym przez Rodziców popcornem, mogli poczuć się, jak w kinie.

            Film powstał na podstawie powieści Roalda Dahla i opowiada o ciekawej, a zarazem niezwykle pouczającej historii biednego chłopca, który był w stanie zrezygnować z realizacji marzenia, które było na wyciągnięcie ręki, na rzecz największej wartości, jaką jest rodzina. Seans filmowy dostarczył nie tylko chwil rozrywki i mile spędzonego czasu, ale też refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze. 

            Na koniec uczniowie odwiedzili również Bibliotekę Publiczną, gdzie obejrzeli zasoby biblioteczne i otrzymali od Pani Bibliotekarki zaproszenie na zajęcia.

          • Dziękujemy za okazane serce i dobroć!

          • Dziękujemy Wszystkim za ofiarność i przekazane dary dla dzieci dotkniętych wojną w Ukrainie.

            Dziękujemy Szkolnemu Kołu Caritas za prowadzenie zbiórki oraz posegregowanie i spakowanie otrzymanych darów.

            Dziękujemy OSP w Krzemienicy za współpracę oraz odbiór i przekazanie darów w dalszą drogę.

          • Nasi chłopcy w 15. gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

          • 4 marca 2022r. w Zespole Szkół w Medyni Łańcuckiej, odbyły się 15. eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach tych wzięło udział łącznie 28 uczestników, w tym 2 uczniów w I grupie wiekowej (klasy 1-4) i 26 w II grupie (klasy 5-8). Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z 8 klasy: Jan Peszko, Beniamin Surowiec, Bartosz Welc. Nasi reprezentanci wykazali się wysokim poziomem wiedzy i zajęli wysokie miejsca. Jan Peszko uzyskał 42 na 50 możliwych do zdobycia punktów. Tym samym, zajął II miejsce w eliminacjach gminnych i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zaledwie 2 punkty mniej niż Janek zdobył Bartosz Welc, który zajął 4 miejsce. Beniamin Surowiec uzyskał 29 punktów. Do konkursu chłopców przygotował Pan Marcin Welc – prezes OSP w Krzemienicy, któremu bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną chłopakom wiedzę. A tematyka konkursu jest naprawdę trudna. Obejmuje takie zagadnienia jak: historia i tradycje straży pożarnych, przepisy z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizowanie i prowadzenie akcji pożarniczej, przyczyny i okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, sprzęt ratowniczo-gaśniczy, instalacji i urządzenia przeciwpożarowe, zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, itp., zasady ewakuacji ludzi i mienia, pierwsza pomoc przedmedyczna. W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu, chłopcy uczestniczyli w pokazie sprzętu ratownictwa wodnego oraz pomocy osobom topiącym się.

            Gratulujemy uczestnikom konkursu, a Jankowi życzymy dalszych sukcesów na wyższych szczeblach turnieju.

          • Wyjazd klasy 2b i 3a do schroniska dla zwierząt "Kundelek" oraz do kina

          • 11 lutego uczniowie z klasy 2b i 3a odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie. Celem wyjazdu było przekazanie zebranej żywności oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach zorganizowanej przez uczniów szkolnej i przedszkolnej akcji pod hasłem „Pomóż nam”. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Przedszkolaki oraz uczniowie całej szkoły licznie i chętnie przyłączyli się do zbiórki rzeczy dla podopiecznych ze schroniska. Dopełnieniem organizacji szkolnej akcji było dostarczenie zebranej żywności do schroniska. W tym dniu na twarzach niektórych malował się smutek na widok tylu biednych  przebywających w klatkach psów, na niektórych zaciekawienie i lęk. Na terenie schroniska odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez doświadczonych pracowników. Kiedy przekazaliśmy wszystkie przywiezione przez nas dary mogliśmy pospacerować po terenie schroniska. Niektóre psy chciały się z nami bawić, niektóre były wycofane, a inne skakały na siatkę wesoło machając ogonem. Uczniowie z ciekawością przyglądali się wszystkiemu wokół. Pani pracująca w schronisku opowiedziała, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Uczniowie zapewnili, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Na zakończenie pracownicy schroniska podziękowali nam za wsparcie i pomoc zwierzętom i na pamiątkę wręczyli dyplom.

            Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz uczniom szkoły, którzy włączyli się do naszej akcji!

            Po wizycie w schronisku uczniowie pojechali do kina „Helios”, gdzie aktywnie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Kino na temat” oraz z wielkim zaciekawieniem obejrzeli film „Sing 2” podkreślający, że każdy  powinien walczyć o swoje marzenia.  Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

          • "Zapobiegajmy pożarom" – rozstrzygnięcie etapu gminnego oraz powiatowego

          • "Zapobiegajmy pożarom" to coroczny, ogólnopolski konkurs organizowany przez Zarząd Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Rozstrzygany jest w kilku etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym oraz ogólnopolskim.

            I W wyniku eliminacji szkolnych do gminnego etapu konkursu zakwalifikowano prace uczniów:

            Dagmara Kozieł – 5 lat (przedszkole)
            Szymon Rudnicki – klasa 1b
            Zuzanna Dec – klasa 2b
            Maja Mołoń – klasa 3a
            Małgorzata Dubiel – klasa 5b
            Natalia Dudek – klasa 8b

            II Na etapie gminnym (28.12.2021r.) zostały nagrodzone prace:

            I kategoria wiekowa (przedszkole):   II miejsce – Dagmara Kozieł

            II kategoria wiekowa (klasy 1-3):  III miejsce: Szymon Rudnicki (klasa 1b), wyróżnienie: Zuzanna Dec (klasa 2b)

            PROTOKÓŁ oceny prac konkursowych – etap gminny

            Prace w/w uczniów biorą udział w etapie powiatowym.

            III Etap powiatowy (3.02.2022 r.):

            Na konkurs wpłynęło 41 prac z gmin Czarna, Łańcut, Markowa i Rakszawa. Komisja w składzie: Adam Opałka, Barbara Hoły, dh Adam Rajzer, dh Zbigniew Jurek, dh Paweł Suszek, st. bryg. Jacek Rejman wybrała najciekawsze prace, które reprezentować będą powiat łańcucki na szczeblu wojewódzkim konkursu.

            Z naszej placówki będzie to praca Dagmary Kozieł – pięciolatki z naszego przedszkola. Gratulujemy!

             

          • Na lodowisku

          • Korzystając z zimowej aury uczniowie klasy 3b wtorkowe popołudnie 1 lutego spędzili  na lodowisku przy MOSiR w Łańcucie. Dla większości uczniów była to pierwsza przygoda z łyżwami. Wzloty i upadki nowicjuszy oraz bardziej zaawansowanych łyżwiarzy wprawiły wszystkich w doskonałe humory. Wszyscy wrócili do domów zrelaksowani, pełni pozytywnych emocji i nowych doświadczeń.

          • Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha

          • 28 stycznia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w kolejnej audycji Szkoły Muzycznej Yamaha. Tym razem uczniowie poznali różne rodzaje tańca. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli i pokazali naszym uczniom piękno tańca w różnych odsłonach. Zaprezentowali m.in.: balet, taniec współczesny, salsę oraz połączenie tańca i fitness czyli zumbę. Nieodłącznym elementem każdego występu były odpowiednio dobrane stroje, podkreślające charakter danego tańca. Odważni uczniowie przeszli też szybki kurs tańca, który sprawił im wiele radości.

          • Dzień pizzy w przedszkolu

          • Dnia 17 stycznia w grupach Krasnoludki i Jagódki obchodzony był Dzień Pizzy. Tego dnia sale maluchów zamieniły się w prawdziwe włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne. Pomimo iż były papierowe bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminującym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej domowej pizzy przygotowanej wspólnie z naszymi Paniami kucharkami.

            To był niezwykle smakowity dzień!!!

          • Portret Królowej Elżbiety II - konkurs dla klas 1-3

          • Dnia 16 grudnia 2021 r. rozstrzygnięto konkurs z języka angielskiego dla klas I-III " Portret Królowej Elżbiety II".

            Jury w składzie Katarzyna Wróbel, Anna Kuśtra i Katarzyna Zielińska-Płach uważnie przyglądało się pracom. Wszystkie prace były przepięknie. Głównymi celami konkursy była popularyzacja języka angielskiego, zaprezentowanie talentów plastycznych oraz pogłębianie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Jury po długich naradach wyłoniło prace następujących uczniów:
            I miejsce - Szymon Rudnicki kl. Ib
            II miejsce - Antoni Magdoń kl. I b
            III miejsce - Marcelina Mazur kl. IIa
            Wyróżnienia:
            Karol Parys kl. IIIa, Ksawery Kluz kl. Ib.

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, zaś pozostałym uczniom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

          • "Podziel się sercem - zyskasz serce"

          • Szkolne Koło Caitas zorganizowało, przed Świętami Bożego Narodzenia, akcję sprzedaży pierników. Ciastka w kształcie serc były upieczone przez członków koła. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostały przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej wioski. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

            Szkolne Koło Catitas

          • Biała szkoła w Rymanowie - Zdroju

          • W dniach 17-21 grudnia 20121 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w białej szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie - Zdroju. W trakcie pobytu w podgórskim uzdrowisku, w  malowniczych okolicach doliny rzeki Tabor, atrakcji nie brakowało.

            Już pierwszego dnia, w drodze do Rymanowa- Zdroju, uczniowie zatrzymali się w kinie Helios w Krośnie, gdzie w trakcie projekcji filmu „Jak zostać Świętym Mikołajem 2”  na chwilę przenieśli się do bajkowej Grenlandii.

            W trakcie pięciodniowego turnusu odwiedzili Hutę Szkła Artystycznego Sabina w Rymanowie, z zainteresowaniem podziwiali kolekcję militariów zgromadzonych na dziedzińcu Muzeum Historycznego w Dukli, brali udział w zajęciach warsztatowych w siedzibie Nadleśnictwa Dukla, w trakcie których poznali ciekawostki z życia zwierząt zamieszkujących nasze lasy, sprawdzili swoją wiedzę z różnych dziedzin oraz wykonywali drewniane ozdoby świąteczne. Odwiedzili również Pijalnię Czekolady  w Korczynie, gdzie poznali  proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, połączony  z degustacją oraz wykonaniem własnej tabliczki czekolady z wybranymi dodatkami.

            Spacerując po Rymanowie – Zdroju  poznali historię powstania uzdrowiska, degustowali lecznicze wody mineralne, wdychali powietrze z zawartością leczniczych olejków eterycznych i jodu, podziwiali piękne iluminacje świetlne  odczuwając klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zimowa aura nie przeszkodziła w grillowaniu w ogrodowej altance.

            Udział w zajęciach edukacyjno - wychowawczych, prowadzonych przez kadrę ośrodka, sprzyjał  rozwijaniu różnorodnych umiejętności.

            Uczniowie poznali wiele piosenek związanych z uzdrowiskiem, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas gry dydaktycznej „Koło fortuny”, pisali i adresowali kartki pocztowe z pozdrowieniami z Rymanowa – Zdroju, które później samodzielnie nadawali na poczcie, pełnili dyżury w trakcie posiłków, dbali no czystość w sypialniach. Prezentowali również  swoje artystyczne talenty w trakcie balu przebierańców, konkursu tańca, konkursu karaoke  śpiewając kolędy i znane przeboje. Dużo pozytywnych emocji wywołały tańce integracyjne oraz zabawa towarzyska „Randka w ciemno” .

            Ostatni wieczór był wyjątkowy, ponieważ wszyscy usiedli do kolacji  wigilijnej przy pięknie nakrytym stole. Nie zabrakło wzruszeń, życzeń, smacznych potraw i kolędowania.  

            Pobyt na białej szkole wzbogacił wiedzę i umiejętności uczniów, ale przede wszystkim był dla trzecioklasistów lekcją samodzielności, zaradności, dojrzałości związanej z radzeniem sobie z emocjami wynikającymi z rozłąki z rodzicami. Uczniowie lepiej się poznali, zacieśnili wzajemne więzi, doświadczyli radości z aktywnego spędzania czasu w grupie rówieśniczej bez telewizji i telefonów.  

            Każdy oprócz pamiątek, zdobytych dyplomów zabrał z Rymanowa – Zdroju bagaż nowych doświadczeń, umiejętności  i wiele wspomnień.

  • Galeria zdjęć

      brak danych