• Na festiwalu nauki

• Dnia 18 września uczestniczyliśmy w Festiwal Nauki w Jasionce. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wszyscy byli zaskoczeni ogromną kolejką przed wejściem na imprezę. Podczas festiwalu można było zobaczyć roboty, drony, łaziki marsjańskie, modele samolotów, technologie kosmiczne i planetarium. Mieliśmy okazję  sterować samolotem w symulatorze lotu. Oglądaliśmy także ciekawe eksperymenty chemiczne i fizyczne, niektóre z nich mogliśmy przeprowadzać samodzielnie. Podglądaliśmy świat makro przez lupy i mikroskopy. Wystawy interaktywne umożliwiły nam obcowanie ze światem techniki na żywo, a także poznawanie tajemnic złudzeń optycznych. Wielu z nas rozwiązywało bardzo interesujące łamigłówki matematyczne.

Wszystkim nam bardzo się podobało i na pewno wrócimy na festiwal za rok.

Klaudia i Gabrysia z kl. VII b

• Spotkanie z misonarzem z Jamajki

• 13 IX 2017 r. Spotkanie z Misjonarzem z Jamajki.
            „- God is good,…– …All the time.
            – All the time,…– … God is good.”
            („Bóg jest dobry. Zawsze”) – to pozdrowienie na Jamajce podobne do naszego „Szczęść Boże!” Jest ono o tyle rzadkie, że w tym kraju katolicy stanowią zaledwie 2% spośród wszystkich wyznań. Ksiądz Wojciech Szpylma pochodzący z parafii Makowisko k. Jarosławia, pracujący od przeszło dwóch lat w diecezji Montego Bay Jamaica. Na zaproszenie ks. Patryka podzielił się z uczniami naszej szkoły swoimi dotychczasowymi przeżyciami, wiarą, zwyczajami i kulturą tego kraju. Misjonarz to posłaniec Chrystusa, ale także ambasador własnego kraju.

• Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2017/18

• W dniu 4 września 2017r. powitaliśmy nowy rok szkolny. Po Mszy św. udaliśmy się do szkoły. Następnie uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do społeczności szkolnej przez uroczyste ślubowanie i pasowanie. Pierwszoklasistom zostały wręczone upominki będące zachęta na dobry start w nauce.  Po zakończonej uroczystości udaliśmy się do klas z wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Amelia Gargała