Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18 - Obrazek 1

  22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po Mszy św. cała społeczność szkolna udała się do budynku szkoły, gdzie zostały wręczone nagrody książkowe, jak i pieniężne dla uczniów, którzy zdobyli w tym roku najlepsze wyniki w nauce. Po części na sali gimnastycznej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie zostały wręczone świadectwa. Wszyscy w uśmiechem zaczęli wakacje.

  Karolina Kramarz

 • Pożegnanie absolwentów

  Pożegnanie absolwentów - Obrazek 1

  21 czerwca nadszedł czas aby pożegnać naszych kolegów i koleżanki z klasy 3 gimnazjum. Zaprezentowali swoje talenty w części artystycznej, która wszystkim się spodobała. Było z humorem, ale i z powagą. Uczniowie zatańczyli taniec z musicalu: „High School Musical”, nie zabrakło także piosenek w ich wykonaniu. Mogliśmy zobaczyć wiele humorystycznych scenek. Klasa 2 gimnazjum pożegnała starszych kolegów symbolicznymi upominkami. W tym dniu nie obyło się także bez łez. Życzymy absolwentom wybrania dobrej drogi życiowej oraz samych sukcesów.

  Karolina Kramarz

 • Wycieczka klasy 5

  7 i 8 czerwca klasa V wybrała się na wycieczkę w Bieszczady, a konkretnie do Roztok Górnych k./ Cisnej. W pierwszy dzień wyruszyliśmy na szlak Roztoki - Jasło (Szczyt) - Roztoki. Zaś 2 dzień to wejście na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka. Jak spędziliśmy czas na wycieczce można zobaczyć na naszych zdjęciach.

  GALERIA

 • Wycieczka przedszkolaków do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej

  Dnia 21 czerwca w słoneczny czwartek dzieci z młodszych grup przedszkolnych („Krasnoludki” i „Jagódki”) udały się na wycieczkę do Medyni Głogowskiej. Tam poznali świat Zagrody Garncarskiej. Podczas pobytu w Zagrodzie dzieci zauważyły, że toczenie garnków  to coś znacznie trudniejszego niż lepienie figurek z plasteliny. Każdy z uczestników wycieczki spróbował swoich sił w lepieniu w glinie i toczeniu naczyń na kole. Dzieci zrobione przez siebie gliniane naczynia zabrały do domu na pamiątkę. Mistrzowie fachu  nie tylko pokazali dzieciom, jak pracują ale  opowiadali również ciekawe historie o rozwoju rzemiosła garncarskiego na okolicznych terenach. Pełni wrażeń w miłej atmosferze i w wyśmienitych humorach, cali i zdrowi wróciliśmy do przedszkola.

 • „Bezpieczne wakacje” – spotkanie przedszkolaków z Panią Policjantką

  18 czerwca nasze przedszkole odwiedziła Pani Joanna – Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie i jednocześnie mama jednego z naszych przedszkolaków. Dzieci miały możliwość bliżej poznać pracę policjanta, dotknąć policyjnego wyposażenia. Pani Joanna w bardzo ciekawy sposób przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówiła jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Pani Policjantka pokazała nam także jak należy się zachowywać gdy zaatakuje nas pies, przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw wakacyjnych. Wszyscy z otwartymi buziami i zaciekawieniem słuchali tego, co opowiadała Pani Policjantka. Całe spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.  Bardzo dziękujemy Pani Joannie za wielkie zaangażowanie, profesjonalizm oraz przyjazny kontakt z dziećmi.

 • Wycieczka klas I do Głogowa Małopolskiego

  Wycieczka klas I do Głogowa Małopolskiego

  13 czerwca 2018 r.  uczniowie kl. I a i kl. I b odbyli wycieczkę do Głogowa Małopolskiego. Celem było rozwijanie aktywności fizycznej w ogrodzie sportowo-rekreacyjnym ,,NTB Active Club’’. Pierwszoklasiści mieli okazję nauczyć się gry w mini golfa, który jest I polem golfowym na Podkarpaciu. Dużą atrakcją było ,,zaliczenie’’ dołka, co niektórym udało się za pierwszym razem. Uczniowie zetknęli się też z ciekawą grą w „kółko i krzyżyk” z wykorzystaniem przyborów sportowych.

  Dużo śmiechu i wysiłku było podczas przejścia na nartach w trzyosobowych drużynach wyznaczonej odległości. Wielką rozrywką okazała się gra drużynowa w bule, polegająca na rzutach metalowymi kulami w kierunku małej kulki zwanej ,,świnką’’. Gra trzymała wszystkich w dużym napięciu. Innym doświadczeniem były konkurencje zręcznościowe podczas strzelania na strzelnicy pneumatycznej, wymagające refleksu i sprytu. Nie zabrakło także gry w piłkę nożną i zabaw na placu zabaw.

  Na zakończenie każdy z nas z apetytem zjadł grillowaną kiełbaskę. Był to dla wszystkich wesoło spędzony czas na świeżym powietrzu, połączony ze świetną zabawą w gronie kolegów i koleżanek!

  GALERIA

 • Klasy 3 w zagrodzie garncarskiej

  13 czerwca uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej.  Dzieci z zainteresowaniem zwiedziły znajdującą się na terenie zagrody XIX wieczną zabudowę mieszkalną wraz z wyposażeniem, wysłuchały wielu ciekawostek na temat życia jej mieszkańców  i obejrzały prezentację tradycyjnego pieca do wypału ceramiki. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach z lepienia rzeźby w glinie oraz mieli okazję do obejrzenia prezentacji toczenia naczyń na kole garncarskim i samodzielnego wypróbowania tej umiejętności pod okiem instruktora i garncarza medyńskiego.  Spontaniczne i zorganizowane radosne zabawy na terenie Zagrody dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i emocji, pozwoliły dać upust dziecięcym fantazjom i kreatywności.

  W wyjeździe towarzyszyli uczniom rodzice, którzy również mieli okazję poznać atrakcje Zagrody a biorąc wspólnie z dziećmi udział w zabawach i konkursach w radosnej, miłej atmosferze  zacieśniali więzi rodzinne i towarzyskie.

  GALERIA

 • Wycieczka klasy 2 do Krakowa

  Wycieczka klasy 2 do Krakowa

  W dniu 8 czerwca 2018r. uczniowie klasy II wraz z rodzicami i wychowawcą udali się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski- Krakowa, który w tym dniu witał turystów piękną, słoneczna pogodą.                                                                              

  Dzień rozpoczął od się od podziwiania różnorodnych, również egzotycznych, zwierząt podczas spaceru po ZOO, które najmłodszym trudno było opuścić. Następnie wszyscy udali się na Rynek Główny, gdzie w jego podziemiach odbyli fascynującą podróż w czasie. Aż trudno uwierzyć, że miejsce to było w dawnych czasach największym targowiskiem w Europie, tętniącą życiem osadą, gdzie ludność zajmowała się handlem i rzemiosłem. Dużą atrakcją okazały się średniowieczne sposoby mierzenia i ważenia: każdy mógł sprawdzić ile waży ”kamieni” lub ile ”łokci” ma wzrostu.

  Kościół Mariacki, Sukiennice, słynne papieskie okno z wizerunkiem Jana Pawła II przy ul. Franciszkańskiej 3 to kolejne odwiedzane miejsca podczas spaceru w kierunku Wawelskiego Wzgórza. Na wieży Zygmuntowskiej Wawelskiej Katedry wszyscy mieli okazję zobaczyć i dotknąć słynny Dzwon Zygmunta i oglądać przepiękną panoramę miasta. Po spacerze przez ogromny dziedziniec Wawelu dużą atrakcją dla dzieci okazało się przejście przez Smoczą Jamę, a przy wyjściu z niej  ziejący ogniem smok. Wycieczka zakończyła się rejsem statkiem po Wiśle, któremu towarzyszyło słuchanie krakowskich legend i rozwiązywanie zagadek.

  Podczas drogi powrotnej, pomimo zmęczenia, nie milkły rozmowy najmłodszych uczestników,  którzy dzielili się wrażeniami i oglądali zakupione pamiątki.

  GALERIA 

 • Dzień Rodziny w klasie 2

  „Cudownych rodziców mam” to słowa piosenki, które towarzyszyły uczniom klasy II szkoły podstawowej podczas uroczystości z okazji Dnia Rodziny, która odbyła się 6 czerwca 2018r.

  Gości powitaliśmy polonezem, następnie młodzi aktorzy zaprezentowali zabawne, a zarazem wychowawcze inscenizacje utworów Jana Brzechwy, recytowali wiersze, śpiewali piosenki.  Na zakończenie uczniowie ponownie zatańczyli, odśpiewali piosenkę pełną życzeń i wręczyli Rodzicom przygotowane upominki.                    

  W trakcie uroczystości nie zabrakło uśmiechów, wzruszeń i łez. Spotkanie zakończyło się na szkolnej stołówce przy ciastku i symbolicznej herbatce.

  GALERIA

  Ewa Szczech

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”

  Dzieci z naszego przedszkola co roku biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”. Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Konkurs ten sprzyja również rozwojowi uzdolnień plastycznych.

  W tym roku szkolnym sukces w I grupie wiekowej osiągnęła Kamila Lęcznar (7 lat) zdobywając I miejsce na etapie powiatowym. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie pięknych prac, a laureatce serdecznie gratulujemy!

 • Wycieczka klas IV

  W dniach 7 i 8 czerwca 2018r. klasy IVa i IVb udały się  na wycieczkę. Po ponad trzygodzinnej podróży uczniowie dotarli do Trojanowa. Przebywali tam na Farmie Iluzji, gdzie podziwiali Latającą Chatę Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek czy Lewitujący Kran. Wrażeń dostarczyły im także place zabaw, na których wycieczkowiczom miło upłynął czas. Następnie klasy IV wyruszyły do Puław, gdzie spędziły noc. Po pysznym śniadaniu w hotelu kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie dawnych posiadłości Czartoryskich. W pięknym parku uczniowie oprócz zabytkowych budowli podziwiali także spacerujące zwierzęta. Dalszym miejscem, które odwiedzili, był Kazimierz Dolny nad Wisłą. Przewodnik oprowadził zwiedzających po mieście i okolicach. Można było także podziwiać panoramę tego miejsca z Góry Trzech Krzyży. Wielką atrakcję stanowił też rejs statkiem po Wiśle. Ostatnim etapem podróży było zwiedzanie XVI-wiecznego zamku w Janowcu, dawnej siedziby magnackich rodów. Po tych wszystkich atrakcjach około godziny 21.30 nastąpił powrót do Krzemienicy. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i atrakcji oraz wzbogaciła wiedzę uczniów na temat miejsc związanych z historią naszego kraju.

  GALERIA

 • Podsumowanie konkursów przedmiotowych Podkarpackiego Kuratora Oświaty

  12 czerwca br. w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty wręczyła statuetki i dyplomy laureatom konkursów. Na uroczystość został zaproszony uczeń klasy VI Krzysztof Lalicki laureat konkursu matematycznego. Krzyśkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  GALERIA

 • Spotkanie przedszkolaków z aktorką Panią Beatą Zarembianką

  We wtorek 12 czerwca dzieci ze starszych grup przedszkolnych miały zaszczyt gościć wyjątkową osobę – aktorkę z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Panią Beatę Zarembiankę. Aktorka opowiedziała dzieciom o swojej karierze aktorskiej. Dzieci chętnie rozmawiały z aktorką i zadawały wiele pytań. Na koniec  w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Pani Beata pięknie przeczytała dzieciom fragment wybranej bajki.

  Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za przybliżenie nam zawodu aktora, za poświęcony czas, zaangażowanie i pełen profesjonalizm.

 • Wycieczka gimnazjum

  Wycieczka gimnazjum

  GALERIA

  4.06.2018 klasa 2, 3a oraz 3b gimnazjum wyjechała na 3 dniową wycieczkę do Beskidu Śląskiego. Podróż zaczęliśmy o godzinie 6.45 i szczęśliwie dojechaliśmy do pierwszego punktu naszej wycieczki, którym był Zamek w Wiśniczu. Poznaliśmy historię tego miejsca oraz sposób życia ludzi żyjących w tamtych czasach na terenie tego miejsca. Następnie wyjechaliśmy gondolami na górę Szyndzielnie i tam spacerowaliśmy po górach, podczas przerwy, odpoczywaliśmy w schronisku w Szczyrku podziwiając widoki gór. Po męczącym dniu udaliśmy się do naszego pensjonatu, gdzie zjedliśmy obiadokolację i spędziliśmy czas z kolegami i koleżankami.

  Drugi dzień zaczęliśmy śniadaniem i wyruszyliśmy do Chaty Kawuloka w Istebnej, pan z humorem oraz z gwarą śląską opowiedział nam o życiu ludzi na wsi. Kolejny punkt to Muzeum Koronki im. Marii Gwarek w Koniakowie. Z tego miejsca udaliśmy się do Muzeum Browaru w Żywcu, tam w bardzo ciekawy, nowoczesny i technologiczny sposób została nam przekazana historia piwa. Następnym miejscem  był Pałac Habsburgów. Ostatni punkt tego dnia to Rynek w Żywcu, każdy z nas miał czas wolny. Po tym wróciliśmy na posiłek i ostatnią noc w pensjonacie.

  Trzeciego dnia dostaliśmy pyszne śniadanie i pojechaliśmy Wisły na skocznie im Adama Małysza. Wyjechaliśmy tam kolejką, podziwiając górski krajobraz. Na punkcie widokowym zrobiliśmy zdjęcia i zjechaliśmy ze skoczni z uśmiechami na twarzach. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Tutaj przez kilka godzin poznawaliśmy historię tego miejsca. Każdy z nas po tym co usłyszał od przewodnika i zobaczył na własne oczy uświadomił sobie, że trzeba szanować drugiego człowieka bez względu na to jakiej rasy jesteśmy. Każdemu należy się szacunek. Po tym wspaniałym przeżyciu udaliśmy się w drogę powrotną do Krzemienicy. Wycieczka ta była dla nas nie tylko rozrywką, ale także wiele nas nauczyła.

  Karolina Kramarz

 • Konkurs "Patriotyzm w sercu dziecka"

    07.06.2018r. w Zespole Szkół w Woli Małej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-IV. Celem konkursu było propagowanie patriotyzmu wśród uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas I-III, które przedstawiły różnorodną treść wierszy. Spośród 20 uczestników jury wyłoniło następujących zwycięzców:

  I miejsce - Małgorzata Dubiel kl. Ib

  III miejsce - Amelia Puziewicz kl. IIIb

  wyróżnienia - Julia Bieniasz kl. Ia oraz Katarzyna Buk kl. II

  Wszystkie uczennice biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  GALERIA

 • Sukces naszych uczennic w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

  „Czyste środowisko – czyste powietrze” to konkurs skierowany do uczniów w całym kraju związany z ogólnopolską akcją edukacyjną SMOG. Jego podstawowym celem jest upowszechnienie wiedzy i kompetencji w zakresie zanieczyszczeń powietrza, smogu i zachowań prozdrowotnych, Do konkursu przystąpiły trzy dwuosobowe drużyny uczniów klasy 3a SP, przygotowując prace w trzech różnych kategoriach:

  Jowita Rejman i Maja Surmacz – kategoria KAPSUŁA DLA PRZYSZŁOŚCI

  Anna Kloc i Natalia Skawina  - kategoria PROJEKT MASKOTKI KONKURSU

  Szymon Bartman i Ignacy Stachnik – kategoria PLAKAT-RYSUNEK

  Konkursowe jury doceniło bardzo pomysłową pracę, której autorkami są JOWITA REJMAN i MAJA SURMACZ dzięki czemu dziewczyny zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbędzie się w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

  Kapsuła, którą przygotowały uczennice zawierała bardzo oryginalną, długo przygotowywaną  hodowlę roślin założoną w zamkniętym szklanym pojemniku bez dostępu wody i powietrza. Rozwój rośliny w takich warunkach, bez ingerencji człowieka, jest możliwy dzięki wykorzystaniu w podłożu aktywnego węgla. Uzupełnieniem kapsuły był list do przyszłych pokoleń na temat tego w jaki sposób współczesne dzieci dbają o naszą planetę wraz z dołączonymi do niego „dowodami rzeczowymi” oraz animacja rysunkowa „Jak rośnie drzewo”.

  Serdecznie gratulujemy uczestniczkom zakwalifikowania się do finału konkursu i życzymy w nim powodzenia. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie życząc sukcesów w przyszłości.

  GALERIA

 • Warsztaty „Fizyka dla smyka” w przedszkolu

  7 czerwca dzieci ze starszych grup przedszkolnych („Biedronki”, „Wiewiórki” i „Misie”) uczestniczyły w pokazie  naukowym „Fizyka dla smyka” mającego na celu przybliżenie tajemnic otaczającego świata poprzez zabawę i eksperymenty. W czasie spotkania, pod przewodnictwem Trenerki z Akademii Nauki, przedszkolaki przeprowadziły kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii. Dzieci odkrywały tajemnice świata poprzez udział w fascynujących eksperymentach z działu „światło i kolor” – rozszczepianie światła, tęcza, zabawa z kolorami, ultrafiolet , iluzje optyczne, peryskop i inne. Mogły też zobaczyć świat oczami owadów. Wszystkie dzieci były niezwykle zainteresowane, dociekliwe, pochłonięte i... szczęśliwe!

 • Koszykarz - Pan Maciej Klima z wizytą w przedszkolu

  6 czerwca nasze przedszkole odwiedził znany koszykarz pan Maciej Klima – zawodnik grający w drużynie Sokół Łańcut i jednocześnie tata dwóch naszych przedszkolaków. Pan Maciej przybliżył dzieciom historię, zasady oraz techniki gry w koszykówkę .  Na spotkaniu nie zabrakło rywalizacji sportowej, każdy z przedszkolaków mógł oddać rzut osobisty do kosza. Dużo emocji wywołał pokaz koszykarskich umiejętności naszego gościa . Koszykarz przekazał dzieciom, że warto mieć marzenia, pasję i dążyć do ich realizacji. Pan Maciej zwrócił też uwagę  na zdrowe żywienie oraz systematyczne treningi. Na koniec spotkania dzieci  miały możliwość zadawania pytań. Atmosfera była wspaniała! Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi za poświęcony nam czas, zaangażowanie, profesjonalizm oraz przyjazny kontakt z dziećmi.

 • Szkoła Muzyczna YAMAHA w przedszkolu - 5

  6 czerwca w naszym przedszkolu zawitali goście ze szkoły muzycznej „Yamaha”. Gościem szczególnym tego spotkania był Pan Robert Winczowski – muzyk, grający na instrumentach perkusyjnych. Zaprezentował on dzieciom takie instrumenty perkusyjne jak: djembe, dzwonki, ksylofon, rototomy, perkusję tradycyjną oraz perkusję elektryczną. Dzieci zaczarowane nowymi dźwiękami, chętnie brały udział w spotkaniu z muzycznymi gośćmi.

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka

Ochrona danych osobowych

1. Administratorem  danych osobowych przetwarzanych w Zespole Szkół w Krzemienicy jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
Adres placówki: : 37-127 Krzemienica 631

2. Wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować w sprawach ochrony Pani/Pana danych osobowych pod adresem poczty elektronicznej: iodo@cuwczarna.pl lub pisemnie na adres Administratora.
3. Administrator przetwarza dane osobowe w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Zespole Szkół w Krzemienicy tzn. dane będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, a w pozostałych przypadkach -na podstawie zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody albo w związku z zawartą umową.
4. W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt. 3 odbiorcami  danych osobowych mogą być:
a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie
i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa,

b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Zespołem Szkół w Krzemienicy przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Dyrektor ZS w Krzemienicy.
5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt. 3, a po tym czasie przez okres oraz
w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

6. Posiada Pani/Pan prawo do dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich: sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz prawo
do przenoszenia danych, a także prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

7. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art.6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
8. W sytuacji, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą, podanie przez Panią/Pana danych osobowych ma charakter dobrowolny.
9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe w sytuacji, gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.
10. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w ZS w Krzemienicy Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.
11. Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, i nie będą profilowane.