Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • 17 maja dzieci z naszego przedszkola miały kolejną przyjemność uczestniczenia w koncercie tematycznym Mobilnej Filharmonii z Rzeszowa. Muzycy zaprezentowali program artystyczny pod nazwą: „Folkloru bezdroża od gór aż do morza”. W muzycznej podróży po Polsce usłyszeliśmy przyśpiewki, tańce i zabawy pochodzące z różnych regionów np. Rzeszowszczyzny, gór, Śląska, Mazowsza. Usłyszeliśmy też przyśpiewki kaszubskie m.in. znaną wielu dzieciom „Welewelewedke”. Zobaczyliśmy barwne stroje różnych regionów, w które ubrani byli muzycy. Poznaliśmy kolejne instrumenty: skrzypce, flet poprzeczny i akordeon. Czarowały nas dźwięki niezwykłego instrumentu – cymbałów. Dzieci mogły zaśpiewać i zatańczyć trojaka, a także zagrać na cymbałach. Okazało się, że muzyka ludowa zachwyca także w dzisiejszych czasach.

 • 10 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnej odbył się konkurs recytatorski  dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Czarna. Konkurs polegał na zaprezentowaniu wiersza o tematyce ekologicznej lub przyrodniczej. Dzieci oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza (3 - 4 latki) oraz starsza (5-6 latki). Nasze przedszkole reprezentowali: Julia Prucnal, Karol Parys, Maciej Parys, Konstanty Wypyski. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem podjęły się tego zadania. Trema, oczy patrzących kolegów, koleżanek, nauczycieli, opiekunów, komisji – to nie takie proste, a jednak udało się i każdy z uczestników pięknie wyrecytował swój wiersz. Ze względu na wysoki poziom recytacji Komisja konkursowa miała trudne zadanie do wykonania. Po długich obradach wyłoniła zwycięzców.

  Julia Prucnal zajęła III miejsce  (młodsza kategoria wiekowa), natomiast Karol Parys zajął I miejsce (starsza kategoria wiekowa).

  Zarówno laureaci, jak i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Dziękujemy przedszkolakom za udział w konkursie, a ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Gratulujemy odwagi i pięknych aktorskich występów.

 • 10 maja dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone przez starsze koleżanki i kolegów z gimnazjum oraz ich opiekuna - Panią Dorotę Woś na przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna” w ramach projektu gimnazjalnego. Była to pełna humoru współczesna wersja bajki. Dzieci poznały konsekwencje niezdrowego i niehigienicznego trybu życia oraz oceniały zachowania służące i zagrażające zdrowiu, utrwalały wiedzę o właściwym sposobie odżywiania się. Przedszkolakom bardzo podobała się bajka, a to dzięki aktorom, którzy prezentowali pouczające i wesołe sceny.

 • 8 maja dzieci z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu przedstawicieli Ochotniczej Staży Pożarnej z Krzemienicy i nawet deszczowa pogoda nie ugasiła ich entuzjazmu. Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli obecnym zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Dzieci miały również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego i sprzętu znajdującego się w nim. Wielką frajdą dla naszych przedszkolaków było lanie wody. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i słodką nagrodą od strażaków, a dzieci w zamian wręczyły naszym gościom drobny upominek.

  Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.

  Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

 • W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Przedszkolaki z naszej miejscowości postanowiły przypomnieć o tym dorosłym. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu dnia 30 kwietnia. Wyposażeni w przygotowane wcześniej biało-czerwone flagi, przeszliśmy ulicami naszej miejscowości w kierunku pomnika 650-lecia naszej wsi. Przedszkolaki  w ten sposób uczciły nadchodzące święta: Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 • 07.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Patronów i 3 Maja.

 • Wyniki Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament

  I miejsce (kategoria klas VI – VII) – Gabriela Lis

  I miejsce (kategoria klas IV – V) – Maya Bodden

  III miejsce (kategoria klas IV – V) – Antoni Stachnik

  W dniu 23 kwietnia 2018 wyżej wymienieni laureaci uczestniczyli w uroczystości rozdania nagród za zajęte miejsca w konkursie powiatowym „Macmillan Primary School Tournament”. Nagrody wręczała i serdecznie gratulowała uczniom Pani Lucyna Kowalska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie. Konkurs odbył się miesiąc wcześniej i polegał na rozwiązaniu testu leksykalno – gramatycznego z zakresu podstawy programowej. Naszą szkołę reprezentowali:

  Klasy II – III:

  Dominik Pasierb
  Ignacy Stachnik
  Bartosz Klimczak
  Jakub Nowak

  Klasy IV – V:

  Maya Bodden (I miejsce)
  Antoni Stachnik (III miejsce)
  Maciej Szajnar

  Klasy VI – VII:

  Gabriela Lis (I miejsce)
  Zuzanna Gołojuch
  Filip Hospod

  Gratulujemy!

  GALERIA FOTOGRAFII

 • W poniedziałek 23 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk Zielony Melonik z Rzeszowa z przedstawieniem „A po co?”. Tematyka przedstawienia była bliska dzieciom i bardzo się podobała. Poznaliśmy małego bocianka Kubusia. Rodzice troszczyli się o swojego synka, ale ich troska była tak wielka, że ich bocianek stał się bardzo leniwy i nic nie chciał sam robić, a jego ulubionym powiedzeniem było: „a po co?” Wszystko zmieniło się pewnego dnia, gdy gwałtowna burza rozdzieliła Kubusia od rodziców. I nagle się okazało, że bocianek nic nie potrafi sam zrobić: ani się ubrać, ani zasznurować butów, ani posprzątać zabawek. Z pomocą przyszły dzieci i zwierzątka, które nauczyły Kubusia podstawowych umiejętności. Teatrzyk uświadomił dzieciom jak ważna jest samodzielność już od najmłodszych lat.

 • Jak co roku uczniowie trzeciej klasy gimnazjum przystępują do egzaminu gimnazjalisty. 
  Życzymy powodzenia naszym koleżankom i kolegom oraz trzymamy kciuki za dobre wyniki!

 • W dniu 11.04.2018 roku do naszej szkoły przybył pan Stanisław Olech, który w ciekawy sposób opowiedział na lekcji historii w klasie VI o swojej działalności politycznej, za którą był więziony przez Służbę Bezpieczeństwa. Od 1958 był zatrudniony w Łańcuckiej Fabryce Śrub (później Śrubex SA) w Łańcucie. Wówczas to rozpoczął tworzenie struktur „Solidarności” w zakładzie. 13 grudnia 1981 roku był internowany w Ośrodku Odosobnienia w Załężu koło Rzeszowa, skąd został zwolniony w 1982 roku. W kolejnych latach był także zatrzymywany i przesłuchiwany przez SB. W 2005 roku współzałożył i był członkiem rzeszowskiej „Grupy Ujawnić Prawdę”. Został uhonorowany statuetką Pomnika Poległych Stoczniowców (Krzyży Gdańskich w 2000 r.) oraz odznaczony Medalem Zasłużonych dla Powiatu Łańcuckiego (2009 r.).

  GALERIA

 • Szkolny Konkurs Krasomówczy „Legendy naszego regionu”

  Szkolny Konkurs Krasomówczy „Legendy naszego regionu” - Obrazek 1W dniu 11 kwietnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs krasomówczy pt. „Legendy naszego regionu”. Wzięli w nim udział uczniowie klas: VI, VII oraz II i III gimnazjum. Spośród zaprezentowanych utworów można było usłyszeć między innymi legendy „Dziedzic z Krzemienicy”, „Świńskie ryło”, „Sprawiedliwy basista” czy „Ulówka w Krzemienicy”. Faworytem jury konkursowego został Mateusz Chwistek z klasy IIIa gimnazjum, który zdobył I miejsce, prezentując legendę o białej damie z Łańcuta. II miejsce zostało przyznane Karolinie Kramarz z klasy II gimnazjum, a III Gabrieli Nizioł z klasy IIIb gimnazjum. Przydzielono także wyróżnienia, które zdobyli: Julia Wilk z klasy VI, Alicja Michałek z klasy VI i Gabriela Pierzchała z klasy II gimnazjum.

  Celem zorganizowanego konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, budzenie szacunku do kultury małych ojczyzn oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.

  Wszystkim wyróżnionym gratulujemy, a niezdecydowanym życzymy odwagi do wzięcia udziału w kolejnym konkursie!

 • Gminne konkursy językowe

  Gminne konkursy językowe - Obrazek 1W kwietniu w Zespole Szkół w Dąbrówkach Gminne konkursy językowe - Obrazek 2odbyły się dwa konkursy językowe.  Pierwszy – IV Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych sprawdzał wiedzę z historii, kultury i zwyczajów Stanów Zjednoczonych. Przeznaczony był dla uczniów klas 5 i 6. Naszą szkołę reprezentowali Hubert Kiwała oraz Marcelina Bielecka. Drugi konkurs – VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Słuchaniu pisali uczniowie gimnazjum; z naszej szkoły – Jakub Sroka oraz Aleksandra Pasierb. W sumie w rywalizacji wzięło udział 26 uczniów  szkoły podstawowej i gimnazjum  z terenu gminy Czarna. 
  Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że w konkursie wiedzy Hubert Kiwała zajął II miejsce, a w konkursie w słuchaniu Jakub SrokaI miejsce.

  Gratulujemy!

 • 18 kwietnia mieliśmy zaszczyt po raz kolejny gościć muzyków ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Audycję prowadził pan Mateusz Płonka, a jego gościem - niespodzianką był pan Marcin Mucha, wirtuoz gry na akordeonie, występujący m.in. w zespole Klezmer Band. W czasie spotkania dzieci poznały różne rodzaje akordeonów (guzikowy, klawiszowy i basowy). Mogliśmy podziwiać grę na tych wspaniałych instrumentach. Wysłuchaliśmy również kilku znanych melodii. Za sprawą piosenki „Comment ca va”, znaleźliśmy się na chwilę w Paryżu, brawurowe tango przeniosło nas do Argentyny, a romantyczna „Katiusza” zaprowadziła nas do Rosji. Wysłuchaliśmy także popularnej piosenki zespołu Enej – „Tak smakuje życie”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i ciekawi jesteśmy czym zaskoczą nas muzycy kolejnym razem.

 • Konkurs plastyczny i czytelniczy

  12.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez Zespół Szkół w Dąbrówkach Gminnym Konkursie Plastycznym i Czytelniczym „W krainie baśni Hansa Christiana Andersena”.  Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom sylwetki i twórczości jednego z najwybitniejszych autorów baśni dla dzieci, rozwijał również wyobraźnię i umiejętność wypowiedzi artystycznej.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  - w konkursie plastycznym:  Emilia Lonc, Małgorzata Dubiel, Szymon Dubiel, Patrycja Kruczek, Anna Kloc,
  w konkursie czytelniczym: Katarzyna Socha, Natalia Skawina, Wiktoria Bem, Małgorzata Surmacz.

  Miejsca na podium zajęły nasze uczennice biorące udział w konkursie plastycznym

  I miejsce –         Anna Kloc
  II miejsce –        Emilia Lonc
  III miejsce –       Małgorzata Dubiel

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

  GALERIA

 • W dniach 27 i 28 marca uczennice klasy II gimnazjum realizowały swoje projekty gimnazjalne.Pierwszy z nich pod tytułem „Ekostyl – ekoodżywianie, ekodom i ekomoda – czyli pomysł na zdrowe i ciekawe życie” przeprowadzony został w klasie IV SP. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak dbać o właściwy dobór składników pokarmowych, aby cieszyć się jak najlepszym zdrowiem i kondycją fizyczną. Uczennice gimnazjum przekonywały młodszych kolegów, że nasze zdrowie zależy również od jakości powietrza, wody i stanu środowiska przyrodniczego i dlaczego warto segregować odpady, czy stosować ekologiczne rozwiązania w domu. Uczniowie dowiedzieli się również, że duże znaczenie ma to w co się ubieramy i co można zrobić z niepotrzebnymi ubraniami.  Młodsi koledzy z zaciekawieniem słuchali starszych koleżanek, które urozmaiciły zajęcia owocowo – warzywnym poczęstunkiem, próbą segregacji odpadów oraz konkursem z nagrodami  na podsumowanie zajęć.

  Drugi projekt zatytułowany „Chemia jest kolorowa! Ciekawe i barwne eksperymenty chemiczne” miał na celu przybliżyć uczniom klasy II SP świat substancji, zaciekawić chemią i pokazać, że stykają się z nią na co dzień. Uczennice zademonstrowały szereg doświadczeń w przebieg których angażowały dzieci. Uczniowie badali wpływ różnych substancji (np. soku z cytryny, wody z proszkiem do prania) na wywar z czerwonej kapusty, obserwowali jak zachowują się krople barwników z octem w oleju, czy w jaki sposób pomarańczowy napój w jednej chwili zamienia się w „czarną polewkę”. Byli też  świadkami produkcji „słoniowej pasty” i sprawdzali zachowanie się cieczy nienewtonowskiej. Uczennice zaprezentowały na przykładzie jajka moczonego w occie, co dzieje się z naszymi zębami pod wpływem kwasów wydzielanych przez bakterie oraz jakie ilości sztucznych substancji trafiają do naszego organizmu z niektórymi słodyczami (dośw. ze skittlesami).

  GALERIA

 • Powiatowy Konkurs "Prymus"

  Powiatowy Konkurs "Prymus" - Obrazek 1Dnia 23.03.2018 roku w Szkole Podstawowej nrPowiatowy Konkurs "Prymus" - Obrazek 2 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie odbył się Międzyszkolny Powiatowy Konkurs ,,Prymus”. Konkurs obejmował następujące przedmioty:

  - język polski
  matematyka
  język angielski.

  Konkurs z języka polskiego miał formę testu ortograficznego. 

  Konkurs matematyczny miał formę pisemną i polegał na samodzielnym rozwiązywaniu pięciu zadań otwartych (sprawdzających umiejętność logicznego myślenia).

  Konkurs z języka angielskiego miał formę testu (w języku angielskim) składającego się z zadań zamkniętych, otwartych oraz czytania ze zrozumieniem.

  Celem konkursu było rozwijanie różnorodnych uzdolnień uczniów.

  Naszą szkołę reprezentowali: Marcelina  Bielecka, Anna Lalicka, Karol Lalicki, Krzysztof Lalicki, Maksymilian Salach. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.

  W kategorii język polski – I miejsce zajęła Anna Lalicka, w kategorii matematyka – III miejsce zajął Karol Lalicki.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                                        

 • 6 kwietnia  Studio Teatralne „Skrzat” z Krakowa zaprosiło nas do obejrzenia bajki pt.: „Bal u królowej kwiatów”. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, a szczególnie barwne stroje i wspaniała gra aktorska. Dzieci wraz z bohaterami tj. Konik Polny, Kwiatuszek, Biedronka, Lis, Żabka, Kurka Wodna, Zajączek oraz Krasnoludek, przygotowywały się do wielkiego wydarzenia, jakim miał być bal majowy. Doradzały swoim przyjaciołom z kim mają udać się na tę imprezę. Dzieci aktywnie włączały się w przedstawienie, odpowiadały na pytania aktorów, śpiewały fragmenty piosenki:

  „ Bo kto ładnie chce wyglądać musi w lustro swe zaglądać,

  aby zdrowym przy tym być musi się codzienne myć”.

  Dzieci poznały również przysłowia: „W marcu jak w garncu” oraz „ Nie kupuj kota w worku”. Po spektaklu pozostały nam miłe wspomnienia.

 • 04.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody w Żołyni.

 • 27 marca w naszym przedszkolu w grupach: „Biedronki”, „Wiewiórki” i „Misie” odbyły się warsztaty przybliżające dzieciom wiedzę z zakresu fizyki „Fizyka dla smyka”. Tematem warsztatów był magnetyzm i zjawiska z nim związane. Dzieci miały okazję dowiedzieć się sporo na temat przyciągania i odpychania pól magnetycznych, a także przekonać się empirycznie, jak to funkcjonuje. Doświadczenia pokazały siłę i niesamowite właściwości magnesu. Okazało się, że pod wpływem pola magnetycznego długopis zawisł w powietrzu, a przedmioty mogły poruszać się w nieskończoność. Każde dziecko mogło przeprowadzić doświadczenie oraz obejrzeć rezultaty doświadczeń, które przeprowadzali inni. Udział w warsztatach i obserwacja ciekawych doświadczeń to dla dzieci pomoc w poznaniu i zrozumieniu tajemnic fizyki.

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka

Galeria zdjęć