• "Miasteczko ruchu drogowego już działa w Krzemienicy"
     • "Miasteczko ruchu drogowego już działa w Krzemienicy"

     • Zapraszamy do zapoznania się z artykułem oraz reportażem o naszym miasteczku ruchu drogowego przygotowanym przez TVP3 Rzeszów.

     • Audycja Szkoły Muzycznej YAMAHA w przedszkolu

     • 14 października w naszym przedszkolu odbyła się Audycja Szkoły Muzycznej YAMAHA pt. "Instrumenty klawiszowe". Dzieci poznały między innymi: keyboard, syntezator, keytar i klawiaturę sterującą.

     • "Misie" w Bibliotece Publicznej

     • W czwartek (10 października) dzieci z grupy Misie wybrały się do Biblioteki Publicznej w Krzemienicy. Po drodze obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie w związku z nastaniem nowej pory roku – jesieni. Tematyka spotkania w bibliotece dotyczyła właśnie tego zagadnienia, a w szczególności przygotowań leśnych zwierząt do zimy. Pani Kasia pięknie opowiadała w jaki sposób ptaki i zwierzęta przygotowują się do zimy. Ponadto przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Skarb Rudej Kitki”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i wiadomościami na temat jesieni. Z kolei Pani bibliotekarka przedstawiła  dzieciom realizowany przez bibliotekę ogólnopolski projekt „Z książką na start”. Jest on skierowany do przedszkolaków w wieku 3-6 lat. Dzieci dowiedziały się, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać wyprawkę czytelniczą. Zajęcia zakończyły się kolorowaniem rysunków związanych z jesienią.

      Dziękujemy za miła spotkanie i czekamy na następne!

     • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     •  

      W piątek, 4 października, nasza szkoła wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów na przerwach. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy 6a. Uczniowie, którzy zdali egzamin otrzymali certyfikat ze znajomości tabliczki mnożenia, który został nagrodzony dodatkowym plusem z matematyki.

      Dla uczniów klas piątych i szóstych został zorganizowany Szkolny Konkurs Matematyczny. Reprezentanci poszczególnych klas walczyli o nagrodę dla swojej klasy. Skład poszczególnych drużyn:

      klasa 5a: Szymon Bartman, Piotr Lalicki, Paweł Pelic;

      klasa 5b: Amelia Puziewicz, Julia Wołowiec, Krystian Puchała;

      klasa 6a: Fabian Suder, Jakub Stempak, Bartosz Welc;

      klasa 6b: Klaudia Mach, Krzysztof Dzień, Jan Peszko.

      Najlepszą okazała się drużyna z klasy 6a.

      W zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu pomagały uczennice klasy 7: Maria Bielecka, Karolina Bieniasz, Natalia Kuźniar, Laura Turek i Oliwia Kamińska.

      Na lekcjach matematyki uczniowie poznali metodę mnożenia na palcach, dowiedzieli się jak można zilustrować mnożenie oraz jak wykorzystać rysunek do mnożenia dużych liczb. Nauczycielami i ekspertami byli uczniowie: Laura Turek i Natalia Kuźniar, Fabian Suder i Bartosz Welc oraz Jakub Zając i Beniamin Surowiec. Przeprowadzili oni fragmenty lekcji matematyki w klasach młodszych.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za duże zaangażowanie w matematyczne przedsięwzięcia, za pomoc w zorganizowaniu matematycznego święta w szkole, za udział w egzaminie z tabliczki mnożenia oraz konkursie.

                                                                                                    Nauczyciele matematyki

     • "Krasnoludki" poznają owoce

     • W ubiegłym tygodniu nasze najmłodsze przedszkolaki poznawały owoce. Rozpoznawaliśmy je za pomocą smaku, węchu i dotyku, kosztowaliśmy sałatki owocowej zrobionej przez "Jagódki", śpiewaliśmy piosenkę o witaminach, robiliśmy piękne prace plastyczne, lepiliśmy owoce z masy solnej. Natomiast w piątek łapaliśmy do fartuszków gruszki i jabłka, przy okazji ucząc się wierszyka "Wpadła gruszka do fartuszka". 

     • Idą idą witaminki dla całej przedszkolnej rodzinki

     • 1.10.2019 r. dzieci z grup Wiewiórki i Misie przyniosły owoce, z których przyrządziły pyszną sałatkę owocową. Było smacznie i radośnie!

     • Otwarcie miasteczka ruchu drogowego

     • W dniu 27 września 2019 r. przeżywaliśmy niecodzienną uroczystość  - otwarcie miasteczka ruchu drogowego przy naszej placówce. Tę uroczystą uświetniło swoją obecnością wielu znamienitych Gości. Pan Dyrektor Jacek Lalicki przypomniał, że przy naszej szkole od wielu lat funkcjonowało miasteczko ruchu drogowego namalowane na asfalcie, które z czasem uległo zniszczeniu. Na początku bieżącego roku pojawiła się możliwość pozyskania środków na taki cel w ramach „PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka. Przystąpiliśmy do niego pisząc projekt pod tytułem Zwiększenie bezpieczeństwa w gm. Czarna poprzez utworzenie miasteczka ruchu drogowego w Krzemienicy. Dzięki współpracy z KWP w Rzeszowie oraz KPP w Łańcucie, pomocy pracowników UG w Czarnej, przychylności Pana Wójta, Radnych Gminy oraz komisji oceniającej nasz projekt udało się na ten cel pozyskać środki w wysokości 100 tys. zł. W ramach programu tylko 3 miasteczka w Polsce otrzymały dofinansowanie.

      Pan Dyrektor podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji i zaprosił do kontynuacji współpracy w ramach realizacji projektu.

     • Spotkanie z Panem Policjantem w klasach I-III

     • 25 września gościliśmy w naszej szkole Pana Policjanta. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Spotkanie rozpoczęło się pouczającym filmem edukacyjnym. Później Pan Policjant mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród dzieci.

     • Powitanie Jesieni w przedszkolu

     • W dniu dzisiejszym (23.09) wraz z promieniami cieplutkiego słońca przyszła do nas Pani Jesień. Przedszkolaki serdecznie ją powitały. Młodsze grupy witały ją radosnymi tańcami. Starsze grupy (5-6-latki) wybrały się w plener w poszukiwaniu oznak jesieni. Razem z nią zaśpiewały i zatańczyły radośnie.

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     •  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
      że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
      od najmłodszego, aż po starszaka,
      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

      Dopiero, co w przedszkolu obchodziliśmy radosny i kolorowy dzień kropki a już kolejne pełne zabawy i radości wydarzenie.  20 września wszystkie przedszkolaki mają swoje święto, obchodzimy, bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej.  Z tej okazji, również w naszym przedszkolu bawiliśmy się wesoło. Starsze przedszkolaki na sali „wiewiórek” najpierw bawiły się tradycyjnymi zabawami – chusteczka, taniec z balonami, a następnie skakaliśmy przy dźwiękach Chocolate choco choco.

     • Spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

     • Dnia 18 września 2019 roku w Przedszkolu w Krzemienicy odbyło się spotkanie przedszkolaków z trzema paniami policjantkami i panem policjantem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w salach, aby powitać niecodziennych gości.

      Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

      Policjanci przybliżyli dzieciom  zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego oraz radiowozu, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak oraz małe kajdanki. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Wspólne zdjęcia były zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty. Bardzo dziękujemy paniom policjantkom i panu policjantowi  za ciekawe spotkanie.

     • Miasteczko ruchu drogowego

     • Na terenie naszej placówki zrealizowane zostało zadanie „Zwiększenie bezpieczeństwa w Gminie Czarna poprzez utworzenie miasteczka ruchu drogowego w Krzemienicy” w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Otwarcie miasteczka zaplanowane jest na 27 września tego roku.

     • 38 Powiatowy Rajd Rowerowy

     •           W dniu 14 września br. grupa uczniów z klas VI - VIII, pod opieką nauczycieli biologii i geografii, brała udział w jesiennej edycji Powiatowego Rajdu Rowerowego.  Uczestnicy tego już 38 spotkania rowerzystów  upamiętniali 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na trasie rajdu znalazło się bardzo wiele punktów - pamiątek przywodzących wspomnienia z tego, jakże trudnego, dla naszej ojczyzny okresu.

                Na początku rajdu, przy Zespole Szkół Techniczno - Gospodarczych w Rakszawie, tamtejszy wieloletni nauczyciel p. Jan Jabłoński zapoznał nas z historią rodzin żydowskich ukrywanych w fabryce sukna. Przy położonym w pobliżu obelisku usłyszeliśmy historię brutalnie rozstrzelanej rodziny. Wiele informacji dotyczących wojny przekazała nam również pani dyrektor szkoły w Węgliskach Grażyna Urban, która opowiadała o działalności konspiracyjnej i tajnym nauczaniu w tej miejscowości. Na szkolnych korytarzach mogliśmy obejrzeć wiele pamiątek z tego okresu. W Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni został wyświetlony film dokumentujący rekonstrukcję odbicia niemieckiego składu broni przez żołnierzy Armii Krajowej. Obejrzeliśmy tam również wystawę obrazów p. Edwarda Rząsy.

                 Oprócz ciekawych lekcji historii, uczestnicy tradycyjnie mieli możliwość rywalizować w konkursie sprawnościowym. Tym razem konkurencja polegała na jak najwolniejszym przejechaniu pewnego odcinka, co wymagało ponadprzeciętnych umiejętności utrzymania równowagi na rowerze.  

                Rajd zakończył się w Stanicy Myśliwskiej w Żołyni, gdzie zostaliśmy ugoszczeni ciepłym posiłkiem. Na rajdzie, jak zawsze panowała wspaniała, rodzinna atmosfera, którą dodatkowo ocieplał blask, jeszcze letnich, promieni słońca. Oprócz nagród  przywieźliśmy ze sobą wspaniałe wspomnienia i dużo pozytywnej energii od osób, które ubogacały nas swoim towarzystwem. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania na wiosennym rajdzie. 

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

     •  

       

       

      16 września przedszkolaki z Krzemienicy świętowały nietypowo – obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci kiedy przyszły rano do przedszkola były zdziwione.

      -Święto Kropki? Przecież nie ma takiego święta. Ale o co chodzi?

      Jednak po całym kropkowym dniu wszystko zrozumiały. Dzieci słuchały opowiadania o Vashti, który pozwolił  zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Odbyło się wielkie liczenie kropek, powstała galeria kropkowych prac oraz odbył się wesoły taniec wszystkich kropek. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów. W przyszłym roku też kropkujemy!

     • Szkolnictwo w Krzemienicy w czasie II wojny światowej

     • Bardzo dziekuję nieznanej osobie, która dostarczyła do naszej szkoły te wartościowe materiały historyczne. Zachęcam do zapoznania się z fragmentem kroniki szkolnej autorstwa Pani Julii Turzyńskiej.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Krzemienicy
   • poczta@szkola.krzemienica.pl
   • 17 224 73 70, 17 771 58 33 - przedszkole, intendentka
   • Krzemienica 631, 37-127 Krzemienica
 • Galeria zdjęć

  • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  • Dzień Chłopaka 2019
  • Otwarcie miasteczka ruchu drogowego
  • Spotkanie z Panem Policjantem w klasach I-III
  • 38 Powiatowy Rajd Rowerowy
  • Audycja Szkoły Muzycznej Yamaha
  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Szkolnictwo w Krzemienicy w czasie II wojny światowej
  • Zakończenie roku szkolnego
  • Pożegnanie absolwentów
  • Szkolny konkurs ortograficzny
  • Piknik Szkolny 2019